Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok olyan könyvet, ami...

Mondanátok olyan könyvet, ami pozitívvá teszi a gondolkodásom és nézőpontom?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat küszködök szomorúsággal a legapróbb kis hülyeségeken képes vagyok szomorkodni. Jó lenne egy könyv, ami megváltoztatja a gondolkodásom és egyben jobb kedvre derít
2016. jan. 3. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy könyv nem valtoztatja meg a gondolkodasodat, Te döntessz...

Jobb kedvre hangolhat (elterelve a figyelmedet) pl. erdekes regeny is, ha ilyesmi erdekel, kötesröl-alkotasrol szolo könyvek, ha ez a hobbid...stb, ill. pozitiv gondolkodasrol szolo könyvek. De tartalmilag ez nagyon szemelyes, h neked melyik segit, javaslom a könyvtarban vagy könyvesboltban egyszerüen beleolvasni, tartalmat, felepiteset, cimszavakat olvasgatni.

Pozitiv, önismereti könyveket pszichologia, ill. spiritualis reszeken talalsz, föleg az utobbiak irnak közerthetö nyelven.

Pl. Kerd es megadatik, de tenyleg sok van. Nekem sokat segitett Marianne Williamson Visszateres a szeretethez c. könyve. Agykontroll Kiado könyvei között is sok pozitiv van, pl. a sikerekröl szolok, bar ez agykontrollt vegzetteknek vagy azt vegezni akaroknak hasznos.

ujkorklub pont hu - ez az oldal kifejezetten pozitivra hangol sztem.


De az elejen irtam, barmi tevekenyseg is elterelheti a figyelmedet, jo regenyek is, csak a kerdes, tenyleg az a legjobb, ha eltereli? Erdemes mindig kerdesekben gondolkodni. Miert zavar, miert szomorit el, miert bosszant...stb. Tehat gyökerenel megragadni a problemat. De ha magad is latod, h ennek nincs ertelme, akkor vmi könyv, zene is segithet.

2016. jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én azt javaslom, hogy olyan könyvet válassz, ha nem találod a helyed és lehangolt vagy és életigenlőre vágysz, ami vicces, humoros, oldós és nem kell rajta túl sokat töprengeni, ezek a könyvek általában a stílusosan megírt rejtő könyvek, vagy a kedves lázár ervin félék, aztán, ha a személyisgéfejlődésben, ha el akarsz indulni és melyebb vizekre akarsz evezni, akkor foglalkozhatsz komolyabb dolgokkal, de a letargikus időszakokban az van, hogy elidegeníti az ember gondolatait a valóságtól és felesleges lelkizéshez vezethet, nem ajánlom, amíg mélyrepülésben vagy, de ha az embernek vannak támogató barátai és szellemi társai, nem a nagy szavak kedvéért, de tényleg, akkor elkezdheted az építkezést rossz hangulatban is, nem számít minden kapaszkodásnak és támaszkodásnak, lényeg, hogy sok jó és élménydús együtt töltött időt is adjál a barátaidnak, akkor nem ragadsz le az elméletnél
2016. jan. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit gondolsz arrol, ha amikor ilyen letargikus allapotba kerülsz, azt mondod: "oke, most ez van, ennek oka van, de mi az, aminek ebben a pillanatban örülhetek?"... Majd megallapitod, "igen (a szep idö, szoba melege, rend vagy barmi) ez mar valami, de mi az, aminek meg jobban örülhetek?"...stb. :)


Olvastam egy jo ötletet. Javaslom, a következö 30 napban (vagy meg több-ben) ird össze mindazt, ami tenyleg boldogga tesz. Legyenek benne olyanok is, h amire lehetöseged van es örömet is okoz. Tenyleg gondolkodj rajta es tenyleg ird le reszletesen. Közben kezdj el köszönölevelet is irni mindezekert (azaz ez a level folyamatosan bövül). "Halas vagyok, amiert...". Es ezt a köszönölevelet naponta 1-szer vagy 2-szer olvasd el ugy, mintha valakinek elmeselned.


1.

2016. jan. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elözö ötlet (az elsö) azt hiszem a Kerd es megadatik-ban volt, szoval ilyeneket talalhatsz mas könyvekben is.


De következönek mar biztos, h örülni fogsz :)))

[link]


1.

2016. jan. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Erőleves a léleknek


Eddig 6 vagy 7 kötet jelent meg belőle, mindegyikben 101 erő adó és lélekemelő igaz történet.


Az első kötetet itt akár le is töltheted pdf-ben:

[link]

2016. jan. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)
2016. jan. 4. 20:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Adrew Matthews: Legyél boldog most és Élj vidáman!
2016. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom:)
2016. jan. 9. 22:21
 9/9 anonim ***** válasza:
ha találsz még ilyen könyvet lc írjál ide párat, hogy mi is elolvassuk, köszi
2016. jan. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!