Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az olvasás segít a figyelem...

Az olvasás segít a figyelem fejlesztésében a felnőtteknél?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kérdés adott. 20\f. Eddig nem nagyon olvastam, a kötelezőkből általánosban olvastam el 1-2 könyvet, majd gimiben csak rövidítetteket. Magamtól egy könyvet sem ovlastam még. Valamint mikben segít az olvasás? Köszönöm.

2016. jan. 7. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármi segít, ami összpontosítást igényel - még a számítógépes játékok is. Ha jó könyvet találsz, amit nem akarsz letenni, fejleszt. (Ha leteszed, vagy csak szenvedsz, nem érsz semmit, maximum jobban megutálod az olvasást.)

Fejleszti még a szókincset, műveltséget, helyesírást, empátiát, logikát stb. Van egy rakat pozitív tulajdonsága, de ehhez tényleg olyan műveket kell találnod, amik érdekelnek, megfognak. Ne csak nyűg legyen az egész.

2016. jan. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha az ember szeret olvasni akkor nem hiszem hogy pont ilyesmi miatt tenné, de ha megszereted akkor megérted. :)
2016. jan. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jan. 8. 12:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítve az előttem írókat (akikkel 100%-osan egyetértek):

ahhoz, hogy az olvasás egyáltalán ne legyen fárasztó és ne érezd haszontalan időpocsékolásnak meg kellene találnod azt a műfajt(okat), amik téged lekötnek, érdekelnek, szórakoztatnak.

Ha megtalálod ezt(eket), akkor a történet úgy be tud szippantani magába, hogy észre sem veszed, hogy olvasol, a történet filmszerűen pereg már a lelki szemeid előtt olvasás közben.


Ha tényleg szeretnél olvasni, szeretnéd megtalálni a kedvelt stílusodat, akkor gondold végig, hogy filmekben melyik az, amit szeretsz, szívesen nézel.

Nagyon sok film könyv alapján készült (vagy később írtak belőle könyvet).

Például a Percy Jackson film is regényből készült, és írásban már sokkal több történet kijött, mint ahány film belőle.

Vagy az Útvesztő film. Az is könyvből készült és mindhárom részét (+ egy előzmény részt) is már rég el lehetett olvasni.

Illetve ott van a Kaptár (Resident evil) film is, például abból utólag írtak könyvet és állítólag jobb, mint a film.

stb...stb...


És talán ezekkel az 'aktuál' regényekkel kellene azért is kezdened (már ha akarod) az olvasást, mert ezek nyelvezete a te szókincsedhez passzol.

A régebbi regényekben beleütközhetsz olyan szavakba, amiket nem ismersz és ez megakaszthatja az olvasási élményt. Ezeket a könyveket célszerűbb később kézbe venni, amikor már nem okoz kényelmetlenséget a gördülékeny történetolvasás.

2016. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!