Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményt valamint építőjelleg...

Véleményt valamint építőjellegű kritikákat kérhetnék a bevezető alapján?

Figyelt kérdés

Valójában már egyszer feltettem ennek a kis írásnak egy korábbi verzióját ami akkor túl modorosra sikeredett ( sajnos ilyen a stílusom) de próbáltam javítani rajta így szeretném ha véleményeznétek ezt a bevezetőt:


Egy férfi térdelt a baldachinos ágy közepén. Fiatal kora ellenére arca nyúzott és sűrűn barázdált. A nő akit a mellkasához préselt olyan törékenynek és aprónak látszott az izmos férfi ölelésében hogy az ember szinte hallani vélte a tüdejéből kiszoruló levegőt amint felkúszik a lány kiszáradt torkán és apró sóhajként tör elő a lány ajkai közül. Háta széles ívben hajlott hátra még éppen azelőtt mielőtt a férfi legkevésbbé sem gyengéd ritmikus mozgása apró remegésekké nem szelídült és őt elöntötte a férfi forrósága. A feszítő érzés az alhasában lassan alábbhagyni látszott miközben a férfi elhúzódott mögüle. Lábai még mindig a remegés utolsó hullámaival küszködtek amikor a férfi felállt mellőle és az ágy mellé állított szobainashoz lépett. A lány ráemelte tekintetét és mogyoróbarna szemei egy pillanatra találkoztak a férfi acélkék tekintetével. Még most , ennyi idő után is várt valamit. Egy elégedett tekintetet , egy félmosolyt , akármit. Az unott arckifejezés amit látott azonban elűzte azt a kevés kellemes érzést is ami a szex biológiai folyamatainak hozadéka volt. Elfordította a fejét. Tudta hogy mint mindig most is hiába vár. Az egyenruha amit épp felvenni készült megmagyarázni látszott a földön magányosan heverő pisztoly jelenlétét a szobában , mégis mikor a férfi lehajolt érte hogy felszerelése teljes jogú részévé tegye , a nő összerezzent az ágyon.A férfi elhúzta a száját és becsúsztatta a Glockot a tartójába.

- Ettől a fegyvertől nem kell tartanod - vetette oda a lánynak - szája perverz mosolyra húzódott

- Ebben biztos vagyok - válaszolta a lány -, de már a másiktól sem - hangjában megjátszott könnyedség honolt

- Viszont ha elfelejted bevenni a tablettádat... - kezdte volna a szokásos fenyegetőzést a férfi.

- Megnyugodhatsz Alton - mondta kimérten - Ha elfelejteném előbb feküdnék a műtőasztalon az abortuszomra várva minthogy ideérnél a leharcolt kis szolgálati autóddal.

Már azelőtt tudta hogy nagyot hibázott, mielőtt a férfi ütésének erejétől el nem terült az ágyon. Fémes ízt érzett a szájában és vér csöppent a már amúgyis testnedevktől áztatott gyűrött lepedőre A fájdalom ködöt eresztett a szemére, de még éppen látta amint a férfi arca a megvetés és a harag kifejezésébe merevedik, látta amint a férfi eddig üres tekintetébe undor költözik és lassan újra felemeli a kezét. Lehunyta a szemét és várt. Ha kinyújtaná a karját még éppen elérné az ágy támlája mögé felszerelt gombot.Nem mozdult.

Csaknem egy éve ismerte Altont ,az akkor még kezdő járőr fizetés szűkében érkezett a Németországi Herren Hotelbe. Első emelet 212-es szoba. A Hotel lakosztályai az egykori St.Franz elmegyógyintézet betegszobáiból lettek kialakítva , így a kényelmet felváltotta a biztonság, az elegáns személyzetet az olcsó megélhetési bevándorlókból verbuvált takarítók serege. A szobák csaknem azonos felszereltséggel és komforttal bírtak. Egy franciaágy , kettő még az NDK idejéből ottragadt vörös bőrfotel valamint egy rozoga fésülködőasztal. A Hotel tulajdonosai , máramennyire lehet hotelnek nevezni egy olyan intézményt ahol leginkább bevándorlók keresik éjszakai szórakozásukat , nem tartották fontosnak a szobák felújítását , így a fehérre meszelt penészfoltokkal tarkított falak szinte napok alatt fejfájást okoztak az ott lakóknak. Az egykori betegszobák ablaktábláit erős fémrács védte az óvatlan kezektől miután annak idején több , az őrülettől szabadulni vágyó szerencsétlen is erre próbált menekülni szenvedései béklyója közül. A szobákból kicsiny fürdőszoba nyílt ami inkább szolgált a kosz összeszedésére mint annak lemosására. A szobákan egyetlen festmény hivatott az otthonosság minden velejáróját betölteni így az olyan apróságok mint a virágok vagy szőnyeg már nem fokozta tovább a lakosztályok luxusát. Az ember amint belépett ebbe a szürreális , szinte már Salvador festményeit idéző világba már nyomta is volna a nővérhívót hogy szabaduljon a szemébe égett esztétikai megerőszakolástól. De nem adatott meg mindenkinek a távozás lehetősége. A pillangókat energiájuk utolsó szárnycsapásáig fogva tartja , majd aszott , elgyengült testükből a szárnyat kitépve dobja ki őket az éjszakai vörös fényt felváltó reggeli napsütésbe.



2015. dec. 7. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Jujjj,azta... :D Először ennyi. Hány éves vagy? Na hát ez nekem....nagyon bejött. :D Szerintem nem modoros, tetszik a stílusod. Gyönyörűen formálod a mondatokat,bár én néha egy kicsit soknak éreztem a többszörösen összetett mondatokat és volt,hogy egy hosszabb mondatot jól össze csűrtél-csavartál,így nem teljesen volt értelmes.Ez lenne a kezdése a könyvnek? Érdekes kezdés,talán a merész szóval jellemezném. Először azt hittem ez már egy részlet belőle,mert nem olvastam el,hogy ezeket a sorokat a könyv melyik részébe szánod. A vége felé jöttem rá,hogy még csak most kezd kibontakozni a történet. :D Én azt mondom,hogy oké,folytasd,de ha mást mondanék,akkor sem szabadna abba hagynod. Akárki akármit mond te csak folytasd azt ,amit szeretsz csinálni. :)
2015. dec. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
19 vagyok ráadásul fiú úgyhogy elég nehéz női szemszögből írni :( :D köszönöm az észrevételeid és örülök hogy tetszik :) egyébként ez a történet közepe felé játszódik és lesz egy visszaugrás az időben :D viszont rögtön azután hogy felraktam észre is vettem néhány szóismétlést és valóban vannak értelmetlen mondatok is :D :/ ráadásul ahogy kimásoltam nem is tördelte a szöveget szóval kaptatok egy nagy szöveghalmazt :DD
2015. dec. 8. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Fiú vagy és női szemszögből írsz? Hmmm :D Nem egyszerű feladat, de ügyes. Esetleg,ha egy hosszabb rész kész lesz belőle (vagy az egész) feltehetnéd,vagy átküldhetnéd. Érdekel,hogy mit hozol ki belőle,érdekes sztori. :)
2015. dec. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Határozottan tetszik. Kritikus vagy magaddal szemben, úgyhogy csak nagyon kevés külső véleményre fókuszálj. Ez a tanácsom. :)
2015. dec. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%
Ahhoz képest, hogy fiú vagy nem is olyan rossz, de elmaradt pár vessző és volt pár szóismétlés. Maga a történet elég jó
2016. jan. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!