Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért jó könyvet olvasni?

Miért jó könyvet olvasni?

Figyelt kérdés

2016. febr. 20. 09:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Azért, mert nem olyan, mint a film, itt te képzeled el, építed fel a könyv világát amit olvasol. Én pl. imádtam könyvben a Csontvárost, de a film iszonyatos lett, és ezekután ha a fent említett könyvet olvasom, csak azok a szereplők ugranak be, akik a filmben játszották őket.
2016. febr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Ha könyvet olvasol azzal fejleszted a szókincsedet, jobb lesz a helyesírásod.

Ha filmet nézel semmid nem fejlődik, max romlik a látásod (bár igaz, ha sötétben olvasol akkor is).

A könyvek szereplőit te magad tudod elképzelni, ami nagyon jó mert mindenki máshogy képzeli el a karaktert.

De pl a filmekben meg van adva hogy hogyan néz ki.

2016. febr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Én azért szeretem, mert a könyv sokkal részletesebb, sokkal többet ad nekem.
2016. febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
12%
Miért jó hülyének lenni?
2016. febr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogom elkezdeni ócsárolni a filmeket, mint az első kettő. Az embernek jót tesz a sok különböző elfoglaltság. Ez olyan, mint az étkezés, ahol az a jó, ha változtosan étkezel. Na, az elfoglaltságokkal is pont ez a helyzet. Mindnek van helye.

Ha az olvasásnak egyedül az a haszna, hogy téged szórakoztat és jól érzed magad tőle, akkor szerinem már megérte. Az, hogy bizonyos képességeid (pl. helyesírás), vagy bizonyos fajta gondolkodásmódod (pl. átvitt értelem megértése) fejlődik, akkor az már csak egy jó extra.

2016. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

A legtisztább történetmesélési élményt a könyv tudja nyújtani. Be tudja mutatni a történetet a legapróbb részletekig, amire más közlésforma nem képes - vagy legalábbis nem olyan hatékonyan. Belelátsz a szereplők fejébe, miközben a szereplők a te fejedben vannak, és viszonylag saját kezet kapsz a világ elképzelésében, ami által te is valamilyen szinten részese leszel a történetnek.

A filmek sem rosszabbak, csak mások - egy jó film mástól lesz jó, mint egy jó könyv ezért nem nagyon fair összehasonlítani őket.

2016. febr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Pjnonstop ***** válasza:
56%

Azért,mert egy könyvben megimerheted a szereplők gondolatait,érzéseit úgy,ahogy a film nem tudja átadni.

Emellett tényleg olyan,mintha egy másik világba kerültél volna a karakteren keresztül.Nem véletlenül van a mondás: "minden elolvasott könyv egy újabb megélt élet"

És vegyük hozzá,hogy milyen jó érzés,mikor elméjedsz a történetbe annyira,hogy nem veszed észre azt,ami körülötted történik.

2016. febr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Mert szórakoztató és/vagy információkkal gazdagodhatsz belőle. A filmekkel ugyanez a helyzet, csak az mozgóképpel + hanggal teszi azt, amit a könyvek szavakkal (+ képekkel, illusztrációkkal).


Akik leszólják a filmeket, azok szerint rajzokra, festményekre és fényképekre sincs szükség? Azokat is szavakkal kéne megfogalmazni? :)

Az persze, már más kérdés, hogy vannak jobban meg rosszabbul sikerült filmek, de ez a könyvekre is ugyanúgy igaz.

2016. febr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%

Miért kell a filmeket ócsárolni? Miért kell egy művészeti ágat szembeállítani a másikkal,amikor ez szembemegy MINDENNEL amiről a művészet szól?Ez bizonyítja hogy nem mindenki okos aki olvas :D

Nekem egyébként (mások helyében nem tudok beszélni) azért jó a könyvolvasás mert egy különleges elmeállapotba kerülök.Egyszerre vagyok izgatott és nyugodt,aktívan pihenek. És mégegyszer,

2016. febr. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

(bocsi véletlen elküldtem :D)

És még egyszer, a film semmivel sem rosszabb a könyvnél(olvastam már olyan könyvet amit inkább tüzelőnek raktam félre)sőt igenis néha jobb.Attól függ hogy éppen mit kíván az agyad...és attól hogy az adott könyvbe /filmbe mennyi törődést és precizitást ölnek bele.

#8 nagyon jó pont :)

2016. febr. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!