Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Megosztok veletek egy részlete...

Ember Anita kérdése:

Megosztok veletek egy részletet, szerintetek ez már elég jó ahhoz, hogy elküldjem pár könyvkiadónak, vagy még javítsak rajta?

Figyelt kérdés

Ti mit javítanátok rajta?Szívesen fogadok tanácsokat.


Valójában hányingere volt. De nem tehetett egyebet, mint hogy ott ült a díványon, és hallgatta, ahogy Richard és Walter ugratják egymást. Walter nagy lelkesedéssel megmutatta neki a Traumatics kislemezét, és rávette Richardot, hogy játssza le neki mind a két oldalát a sztereón. Az Utálom a napsütést volt az első szám, amit Patty már az ősszel is hallott a klubban, most azonban az volt az érzése, hogy nem más, mint a nikotin-túladagolás hatásának akusztikus változata. Még halkan játszva is (magától értetődik, hogy Walter betegesen ügyelt a szomszédok érzékenységére), émelygett tőle a gyomra. Miközben Richard rémes baritonját hallgatta, magán érezte a fiú tekintetét, és tudta, hogy nem tévedett abban, amit gondolt, amikor Richard a korábbi találkozásaik alkalmával rajta felejtette a szemét.

Körülbelül tizenegy óra tájt Walter már nem bírta tovább visszafojtani az ásítást.

Ne haragudj mondta , de muszáj, hogy hazavigyelek.

Egyedül is haza tudok menni. A mankó csak önvédelemre kell.

Szó se lehet róla mondta Walter. Richard kocsijával megyünk.

Mindjárt lecsukódik a szemed; te csak feküdj le nyugodtan. Richard is haza tud vinni. Megtennéd, Richard, hogy hazaviszel?

Walter behunyta a szemét, és szánalmas nyögéseket hallatott, mint aki az ereje végén van.

Persze hogy hazaviszlek mondta Richard.

Csak előbb még mutasd meg neki a szobádat mondta Walter, lehunyt szemmel.

Parancsolj, szolgáld ki magad mondta Richard. A szoba állapota önmagáért beszél.

Ragaszkodom az idegenvezetéshez mondta Patty, és félreérthetetlen pillantással Richardra nézett.

A szoba falai, de még a mennyezete is, feketére voltak festve, és teljesen eluralkodott benne a káosz, amit a nappaliban Walter még valahogy féken tudott tartani. Mindenfelé lemezek és lemezborítók, teleköpködött konzervdobozok, egy gitár, túlzsúfolt könyvespolcok, zoknik és alsónadrágok, gyűrött fekete lepedők érdekes volt elgondolni, és nem is épp kellemetlen, hogy alighanem Eliza is ezeken hempereghetett.

Milyen szép, vidám színek! mondta Patty.

Walter megint ásított egyet. Természetesen át fogom festeni.

Hacsak Pattynek is nem tetszik a fekete mondta Richard az ajtóból.

Feketére még nem gondoltam mondta Patty. Nagyon érdekes szín.

Szerintem nagyon megnyugtató mondta Richard.

Tehát átköltözöl New Yorkba mondta Patty.

Igen.

Ez nagyon érdekes. És mikor?

Két hét múlva.

Én is éppen ott leszek! Akkor lesz a szüleim huszonötödik házassági évfordulója. Valami nagy eseményt terveznek, ami rémes lesz.

Te New York-i vagy?

Igen, westchesteri.

Akárcsak én. Bár nyilván Westchesternek egy másik részéből.

Az egyik elővárosból.

Biztosan nem Yonkersből.

Yonkerst én csak a vonatablakból láttam.

Éppen erről beszélek.

Akkor kocsival mész New Yorkba? kérdezte Patty.

Miért kérded? Talán elvigyelek?

Még az is elképzelhető. Elvinnél?

Richard a fejét rázta. Azt még meg kell gondolnom.

Szegény Walternek közben már becsukódott a szeme, úgyhogy szó szerint nem látta ezt a párbeszédet. Pattyt meg olyan lelkiismeret-furdalás fogta el, hogy teljesen összezavarodott, és gyorsan az ajtóhoz bicegett a mankóján, és csak onnan szólt vissza Walternek, hogy köszöni szépen az estét.

Ne haragudj, hogy így elájultam mondta Walter. Biztosan nem akarod, hogy hazavigyelek?

Majd én hazaviszem mondta Richard. Te csak feküdj le nyugodtan.

Walter szánalmas látványt nyújtott, de talán csak a kimerültségtől. Az utcára kilépve, Patty és Richard szótlanul ballagott a balzsamos légben a rozsdás Impala felé. Richard feltűnően ügyelt rá, hogy hozzá se érjen Pattyhez, amíg a lány el nem helyezkedett az ülésen, aztán udvariasan átnyújtotta neki a mankóit.

Azt hittem volna, hogy valami áruszállító kocsid van mondta Patty, amikor Richard beült melléje. Azt hittem, minden zenekarnak van valami zárt kocsija.

Herrerának áruszállítója van. Ezzel csak én járok.

És engem is ezzel vinnél New Yorkba.

Ide hallgass mondta Richard, miközben bedugta a kulcsot az indítóba. Most gyorsan döntsd el, hogy akarsz-e pecázni. Mert ha nem, akkor vedd le a csalit a horogról. Világos? Mert ez így nem tisztességes Walterrel.

Patty rezzenéstelenül bámult kifelé a szélvédőn. Hogy értsem azt, hogy nem tisztességes?

Úgy, hogy kecsegteted. Eteted.

Szerinted ezt teszem?

Walter rendkívüli fiú. Nagyon, nagyon komolyan vesz mindent. Erre tekintettel kellene lenned.

Tudom mondta Patty. Nem kell, hogy figyelmeztess.

Helyes. Akkor most mondd el, miért jöttél fel hozzánk? Az volt a benyomásom, hogy

Mi volt a benyomásod?

Az, hogy megzavartam valamit. De aztán, amikor ott akartalak hagyni benneteket

Te tényleg egy nagyon nagy hülye vagy.

Richard béketűrőn bólintott, mint akit a legkevésbé sem érdekel, hogy Patty mit gondol róla, vagy mint aki már nagyon unja, hogy mindenféle buta nők mindenféle butaságokat beszélnek róla. Amikor ott akartalak hagyni benneteket folytatta , te úgy tettél, mint aki nem akarja megérteni a célzást. Ami részemről rendben van. A te dolgod. De azért szeretném közölni veled, hogy Walternek közben csöndben meghasad a szíve.

Nem szeretném ezt most megbeszélni veled.



2016. febr. 21. 13:45
 1/2 anonim válasza:
(magától értetődik, hogy Walter betegesen ügyelt a szomszédok érzékenységére) ez teljesen felesleges magyarázat. Egy kicsit vontatott az írásmód. A párbeszéd ahol arról beszélgetnek, hogy ki hova való, egy kicsit sok, és unalmas. Az alap sztori nem lenne rossz, de egy kicsit finomítani kellene az írásmódon.
2016. febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Nekem is nagyon vontatott volt a beszélgetés, egy teljességgel lényegtelen dologgal nem érdemes ennyit foglalkozni. Ezt intézd el néhány mondatban. Ha az egész a flörtölésre megy ki, akkor tedd érdekesebbé, éreztesd a feszültséget a két szereplő között.


2. Rendesen csináld meg a tördelést, mert ez így nagyon zavaró.



Ebből a kis részletből nem lehet megmondani, hogy érdemes-e elküldeni bárhova is, mert a történetből semmit sem tudunk meg.


Jelenlegi állapotában szerintem ez még kevés, dolgozni kell rajta. Bár nem vagyok kritikus vagy szerkesztő, csak egy átlagos könyvszerető ember pár-száz könyvvel a hátam mögött.

2016. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!