Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek milyen történet?...

Szerintetek milyen történet? Van értelme több hasonlóval is próbálkoznom?

Figyelt kérdés

Bíborvörös fényben ragyogott a Forum Romanum. Rómában épp ment le a nap. Egy fiatal férfi sétált végig a Via Labicanán. Különös gondolatok jártak a fejében. Néhány perce csak, hogy megkapta az SMS-t: "Rómában vagyok, találkozzunk: Colosseum bejárat ma 19.00 P.Linda". Emlékezett a lányra. Hogyne emlékezett volna. Sok éve történt már. Mikor is? Talán 8, vagy 9 éve. Még a gimnázium alatt. A Bükkbe mentek túrázni, ott látta először. Nem egy évfolyamon voltak. Ő akkor már végzős volt, 12.-es, míg Linda csak 9.-es. Azonnal beleszeretett a lányba. Szépsége teljesen lenyűgözte a fiút. De nem csak emiatt volt belé szerelmes. Linda más volt valamiben: örökké a lelkesedés csillogott a szemében. Akkor, a túrán is. Fél kezét ugyan nem tudta használni, mert be volt kötve. De mégis, mindig jött az étkezésekhez zöldséget pucolni, a tábortűzhöz fát hordani, és hasonlók. Tenni akart valamit, nem akarta a sebesült ember szerepét játszani. Az akkor még fiatal srácnak pont ez tetszett meg.

Sok idő eltelt, mire végre megszólította. Farsang volt már ekkor. Egy tánc volt csak. Iszonyatos égés lett belőle. Egy korábbi sérülés miatt nem bírta végigtáncolni a számot. Utána, ha csak meglátta a lányt, a föld alá tudott volna süllyedni, annyira szégyellte a dolgot. Aztán, egy újabb emlék villant be neki.

Talán március eleje volt, vagy, még éppen február vége. Színházból jöttek haza. Akkor, a megállóban pillantotta meg a lányt. Gyönyörű volt. Nincs rá szó ebben a nyelvben, hogy elmondja rajta, milyen szépnek látta. Egy pillanatra találkozott a tekintetük. A fiúnak megállt a szíve. De ez csak egy pillanat volt, még annál is kevesebb. Csupán a másodpercek közötti időt élte át. És el is tűnt az egész, ahogyan a lány is felszállt a buszra, ami jött. A fiú pedig ott maradt egyedül, hallgatva a zenét:"Don't you worry, child! See, the heaven's got a plan for you!". Csendesen, némán hullott az eső a városra.

És most újból itt van. Linda Rómában van, itt van, ahol ő tanul, és a Colosseum bejáratánál találkozni akar. Nem sok ideje volt már, így hóna alá kapta esernyőjét, és sietni kezdett. Már október vége volt, és déli irányból vihar közeledett. Kiért a térre. Sehol nem volt egy lélek sem. De a fiú csak állt és várt. Már villámok cikáztak felette az égen, amikor az órájára pillantott. Tíz órát mutatott. Most már tudta, hogy nem fog jönni a lány. Valami koppant a fején: egy esőcsepp volt. Rögtön követte a következő: Rómát elérte a vihar. A férfi a cipője orrát nézte. Nem akarta beismerni magának, de még most, annyi évvel később sem felejtette el a lányt. Nem húzta fel esernyőjét. Hagyta, hogy elázzon mindene. Emlékezetében felrémlett egy dallam: "Régi mesékre emlékszel-e még? Volt egyszer rég. Volt egyszer rég..."

-Volt egyszer rég, és én ezt soha nem felejtem el-mondta végül, és elindult hazafelé. Róma felett villámok cikáztak át az égen, és vakító fényüknél, egy ember, bőrig ázva az felhők könnyeitől, egy jobb világról akart álmodni.


2016. febr. 27. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Legalább nem olyan igénytelen, mint az ide feltett írások nagy része. Azonban az ilyen Romana ( [link] jellegű történetek számomra visszataszítóak, sok nő azonban élvezettel olvassa a ponyvaromantikát, így biztos lenne olyan, aki szívesen olvassa.
2016. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tőmondatokból áll, ami nagyon rontja az élvezhetőséget.
2016. febr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a romantikus történeteket nem szeretem, de maga az írás nem rossz. Ami valóban zavaró, hogy rövid mondatokat használsz. Próbáld meg összevonni őket és szerkessz szép összetett mondatokat.
2016. febr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a viszajelzéseket :) igen, ebben tényleg tőmondatokat használok, azonban úgy gondoltam, hogy azt a feszültséget, ami a történet mögött van, így tudom leginkább visszaadni. nem tudom, ez mennyire sikerült, vagy mennyire volt értelme ennek a próbálkozásnak.
2016. febr. 27. 21:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A tőmondatoknak van ilyen funkciójuk, de ha hosszan folyamatosan használod, akkor egyszerűen elmegy az "éle". Ha van egy kölyökkutyád és kiabálni kezdesz rá, akkor összerezzen. Ha folyamatosan hangos vagy, akkor viszont hozzászokik és már nem fog segíteni, mert normálissá válik a szemében.

Na, itt pont ez történik.

2016. febr. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt azért nem működik a tőmondatos technika, mert maga a helyzet, amit leírtál nem tűnik feszültnek. Nem utal erre semmi, a fiú részéről nincs is jelen a várakozás, a zaklatottság, az izgalom. Egy egyszerű találkozót és a mögötte lévő történetet írtál le, így elveszett a tőmondatok funkciója.

Fogalmazd meg, hogy mennyire fontos az újbóli találkozás, hogy a fiú mennyire várja, hogy újra lássa a lányt, miért fontos ez neki, milyen érzéseket kelt benne. Az sem jó ötlet, ahogyan már írták előttem, hogy egy teljes fejezetet így írsz le, mert az olvasó már tényleg nem a feszültséget érzi ki belőle, hanem egyszerűen zavaróvá válik. Ha akkor alkalmazod ezt, amikor közeledik a találkozó időpontja és a fiú egyre türelmetlenebb lesz, az érkező vihar miatt is tele lesz a levegő feszültséggel, mintegy tükrözve a fiú hangulatát, akkor valóban eléred a célod vele.

2016. febr. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) megpróbáltam átírni, kijavítottam benne egykét dolgot, hátha így jobb lett :) íme, a második verzió:



Bíborvörös fényben ragyogott a Forum Romanum: Rómában épp ment le a nap. Egy fiatal férfi sétált végig a Via Labicanán, miközben különös gondolatok jártak a fejében. Néhány perce csak, hogy megkapta az SMS-t: "Rómában vagyok, találkozzunk: colosseum bejárat ma 19.00 PLinda". Emlékezett a lányra. Hogyne emlékezett volna! Sok éve történt már, mikor is? Talán 8, vagy 9 éve, még a gimnázium alatt; de örökre nyomot hagyott benne. Otthon, Magyarországon járt iskolába. A Mátrába mentek túrázni egy őszi hétvégén, ott látta először. Nem egy évfolyamon voltak. Ő akkor már végzős volt, 12.-es, míg Linda csak 9.-es. Azonnal beleszeretett a lányba. Szépsége teljesen lenyűgözte a fiút. De nem csak emiatt volt belé szerelmes:Linda más volt valamiben, mint a többi lány. Örökké a lelkesedés csillogott a szemében, mint akkor, a túrán is. Hiába volt gipszben a törött karja, igyekezett úgy csinálni mindent, hogy ez ne akadályozza. Mindig jött az étkezésekhez zöldséget pucolni, a tábortűzhöz fát hordani, és hasonlók. Tenni akart valamit, nem akarta a sebesült ember szerepét játszani. Az akkor még fiatal srácnak pont ez tetszett meg.

Sok idő eltelt, mire végre megszólította. Ez valamikor februárban történt már, a farsangi bálon. Egy tánc volt csak. Iszonyatos égés lett belőle: egy korábbi sérülés miatt nem bírta végigtáncolni a számot. Utána, ha csak meglátta a lányt, a föld alá tudott volna süllyedni, annyira szégyellte a dolgot. Sok idő telt el, amíg ezen rágódott. Már március eleje volt, amikor a következő emlékezetes eset történt. Színházból jöttek haza, amikor a megállóban, a buszra várva megpillantotta a lányt. Gyönyörű volt. Nincs rá szó ebben a nyelvben, hogy elmondja rajta, milyen szépnek látta. Egy pillanatra találkozott a tekintetük. A fiúnak megállt a szíve. De ez csak egy pillanat volt, még annál is kevesebb, csupán a másodpercek közötti idő. És el is tűnt az egész, ahogy a lány felszállt a buszra. A fiú pedig ott maradt egyedül, remélve, hogy tovább tud majd lépni. Fülében közben szólt a zene:"Don't you worry, child! See, the heaven's got a plan for you!". Csendesen, némán hullott az eső a városra.


És most újból itt van. Linda Rómában van, itt van, ahol ő tanul, és a Colosseum bejáratánál találkozni akar. Hiába az eltelt 9 év, még mindig fontos neki a lány. Még mindig akarja a találkozást. Nem sok ideje volt már, így hóna alá kapta esernyőjét, és sietni kezdett. Már október vége volt, és déli irányból vihar közeledett. Kiért a térre. Sehol nem volt egy lélek sem. De a fiú csak állt és várt. Őt várta. Egy találkozást, ami talán átírhatja a történetét. Már a villámok cikáztak felette az égen, amikor az órájára pillantott. Tíz órát mutatott. Most már tudta, hogy nem fog jönni a lány. De hát, miért is jönne? Hiszen tudta, nagyon is jól tudta, hogy Linda hogyan viszonyult hozzá. De ő mégis reménykedett. Ezért is hagyta ott a szakestélyt, mert találkozni akart a lánnyal. Remélte, hogy az elmúlt közel egy évtized alatt megváltozott a lány. Ekkor valami koppant a fején: egy esőcsepp volt. Rögtön követte a következő: Rómába beköszönt a vihar. A férfi a cipője orrát nézte. Nem akarta beismerni magának, de még most, annyi évvel később is volt helye a lánynak a szívében. Nem húzta fel esernyőjét. Hagyta, hogy ráessen az eső a ruhájára. Emlékezetében felrémlett egy dallam: "Régi mesékre emlékszel-e még? Volt egyszer rég. Volt egyszer rég..."

-Volt egyszer rég, és én ezt soha nem felejtem el- mondta végül, és elindult hazafelé. Róma felett villámok cikáztak át az égen, és vakító villanásaiknál egy ember, bőrig ázva az felhők könnyeitől, egy jobb világról akart álmodni.

2016. febr. 28. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!