Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kedvenc romantikus könyv?

Kedvenc romantikus könyv?

Figyelt kérdés
Minden fellelhető könyvet elolvastam már a környezetemben, és most nincs ötletem. Olyan könyvet keresek, ami romantikus, nem feltétlenül megviselő, megfelelő péntek esti kikapcsolódásnak. És nem fantasy, nem rajongok a mostanában felkapott farkasos/vámpíros/boszorkányos történetekért, valamint azért van egy minimum színvola (nem rombolja az agysejteket) Kedvenc könyvet is írhattok, esetleg egy kis magyarázattal, hogy mi fogott meg a könyvben. Előre is köszönöm!

2016. márc. 18. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Büszkeség és balítélet
2016. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de már olvastam :)
2016. márc. 18. 19:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Ő az abszolút kedvenc nálam:

[link]

2016. márc. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

J. Steinbeck: Kék öböl - Szerelemcsütörtök

/A második az első folytatása, bár lehet, hogy önállóan is megállja a helyét. Tulajdonképpen nem az a szokványos romantikus - a Kék öböl még egyáltalán nem az, a Szerelemcsütörtökben már megjelenik, de nem a csöpögős változatban. Számomra így együtt a kettő a legbájosabb, legjóindulatúbb könyv, amit olvastam. Kicsit lehet, hogy szürreálisnak hat, de szerintem érdemes vele próbálkozni. Egy '30-as évekbeli kaliforniai kisváros mindennapjairól szól, az ott élő emberekről - kicsit epizódszerű, mert fejezetenként más-más lakót/lakókat mutat be. A Szerelemcsütörtök, meg a 2.vh utáni pár évben játszódik ugyanabban a városban, a szereplők jó része is ugyanaz, bővülve a "romantikával". Oké, így leírva tényleg nem az a tipikus romantikus, de hátha szimpatikussá válik neked is. :)/

2016. márc. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nora Roberts - Veszélyes álmok

Ezt még régebben olvastam, és magát az írónőt nem kedvelem túlzottan, mert a legtöbb története kicsit szappanoperás, de ez egy nagyon jó kivétel. Egy átlagos szerelmi történet, nincsenek benne nagy fordulatok, és szerintem szerethetők a szereplők. Kikapcsolódásnak mindenképp tökéletes :)

2016. márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem Elizabeth Adler könyvei tetszettek nagyon:) Ha még nem olvastad őket, ajánlom:)

Ezek kicsit "krimis" törénetűek:)

2016. márc. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*történetűek:)
2016. márc. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vavyan Fable - Halkirálynő-sorozat, Sárkánykönny, Álomhajsza, Álmok Tengere (utübbi kettő fantasy)... szinte mindegyikben van romantika, akció, csodás leírások.


Erin Morgenstern - Éjszakai cirkusz (nem klasszik fantasy, a mágikus cirkusz életéről és egy hatalmi? játszmáról szól. Elvont, vicces, szomorkás).


Nora Roberts - A mágia útjai (három különálló kis varázzsal átszőtt novella, minden klisé nélkül. Feszült, felemelő, mint az írónő többi könyve), Holdfogyatkozás, Kék füst...

2016. márc. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Molnár Tóni: Tépődések

Ez idén jött ki, egészen friss, de nem túl ismert még.

2017. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!