Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti múlt időben vagy jelen...

Ti múlt időben vagy jelen időben olvastok szívesebben?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kevesebb íródik jelenben, de én mégis azokat szeretem jobban. Ti hogy vagytok ezzel?

2016. ápr. 2. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindkettőt szeretem, csak ahogy írtad a jelenből kevesebb van.
2016. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt hogy kell érteni? A regény a mai korban játszódjon? Nekem inkább a régi időkben játszódó regények tetszenek, például két kedvenc könyvem az Üvöltő szelek és a Jane Eyre. Persze csak klasszikusokat érdemes olvasni, egyrészt, hogy a műveltsége az embernek fejlődjön, másrészt abban van irodalmi érték, abból fejlődik az ember szókincse, nyelvhelyessége stb., a mai írók által írt könyvekből nem sokat lehet tanulni ilyen téren.
2016. ápr. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

#2: Nem így értettem, hanem, hogy múlt időben vagy jelen időben szeretsz-e jobban olvasni. Pl. jelen: Ahogy az erdőben sétálok, meglátok egy jelet. múlt: Ahogy az erdőben sétáltam, megláttam egy jelet.

2016. ápr. 3. 13:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Múlt időben. Mégiscsak elmesélünk egy történetet. Jelenben idegesítő az egész.
2016. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer olvastam jelen időben és olyan idegesítő volt, mintha minden akkor játszódott volna le, nem is tudtam elképzelni az egészet. Szóval múlt :)
2016. ápr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz, mégha nem is értünk egyet. :)
2016. ápr. 4. 20:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Múlt :)
2016. ápr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!