Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok nekem sorolni minél...

Tudnátok nekem sorolni minél több könyvet, amit olvashatnék?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy könyvek terén nagyon sötét vagyok, mert a kötelező olvasmányokon kívül is csak a nagyobb címeket ismerem, azok közül se ugrik be most egy sem.


Olyan furcsa, hogy rengetek mű van a világon, és nem tudok róluk, de szeretném őket olvasni. Inkább az olyan könyvek érdekelnek, amik a világnézetekről, és politikáról szólnak, esetleg ha van, akkor matematikával foglalkozóak érdekelnek. Könyvtáron kívül hol tudnék megismerni minél több könyv címét? Nagyon tájékozatlan vagyok a témában.



2016. máj. 30. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Orwell könyvei (Állatfarm, 1984)


Itt keresgélhetsz a címkék alapján:

[link]

2016. máj. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha matematikával foglalkozó kell, akkor ott Euklidés Elemek című könyve (fenn van neten is, ha nem könyvtárból veszed ki és nem tudod megvenni sem). Nagyrészt geometriával foglalkozik benne, de nagyon érdekes.

Én úgy csináltam, hogy a kötelező szerzők műveit néztem át. Lehet, hogy nevetségesnek hangzik, de Zrínyinek a Szigeti veszedelem című műve fele olyan jó sincs, mint a versei. De eltértünk a tárgytól. Járkálhatsz még antikváriumokba, könyvesboltokba (bár a könyvesboltokat már nagyon szűrni kell, mert nem adnak ki már olyan jó könyveket. Legalábbis sok esetben nem ott). Politikai témájú könyvek közül most nekem is csak Orwell művei ugranak be. De amiket ajánlani tudok ezek mellé azok mind nagyon jók: Thomas Mann, Dosztojevszkij, Lovecraft, Edgar Allan Poe, Stephen King, Krúdy Gyula. Esetleg próbálkozhatsz még Zamjatyin Mi című könyvével is. Az egyik ihletadója volt Orwellnek. Másik ilyen még Huxley műve a Szép új világ. Érdekesek még Arthur Conan Doyle munkái, illetve amit tudok még ajánlani az Terry Pratchettnek a regényei.

Sajnos azok közül amiket felsoroltam csak Zamjatyin, Orwell és Huxley azok, akik valamennyire politikai műveket írtak, ráadásul a Zamjatyin kötet iszonyatosan ritka, alig lehet megtalálni...

2016. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ilyenekre gondoltam! Akkor majd megpróbálok szerző szerint keresgélni, és remélem, hogy úgy fogok megismerni sok könyvet, hogy nem is veszem észre. Csak azt veszem észre, hogy már sokat ismerek.
2016. máj. 30. 21:59
 4/8 anonim válasza:

Ha könnyedebb olvasmányokkal akarsz tanulni, akkor érdemes önéletrajzi könyveket is olvasni vagy jó regényt.

Péltául Leon Uris: Exodus (nagyon híres) vagy Golda Meir életem c. könyve

(persze más témában is fogsz találni hasonlót)

2016. máj. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2016. máj. 31. 19:14
 6/8 Tom Benko ***** válasza:

Simon Singh: A nagy Fermat sejtés, Kódkönyv

Marcus de Sautoy: A prímek zenéje

Tony Crilly: Matematika - 50 fogalom, amit ismerni kell, Nagy kérdések - matematika

Ezek ilyen laza ismeretterjesztő könyvek. Javaslom még a moly.hu oldalt is.

2016. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. jún. 1. 19:17
 8/8 anonim válasza:

Játék a Végtelennel, Csók és Matek. Nagyon szeretem őket. Illetve a Tudományok Királynője című könyv. Ez mind matematika didaktikai könyv. Illetve ajánlanék számomra 3 nagyon kedves tankönyvet, mert szerintem nagyszerűek, lehet belőlük tanulni, de olvasmánynak is nagyon jók, de komolyan!


Kiss Emil: Bevezetés az Algebrába

Freud Róbert: Lineáris Algebra

Freud Róbert - Gyarmati Katalin: Számelmélet


Szerintem az algebra és a számelmélet a matematika egyik legszebb területi, igazi klasszikus.

2016. jún. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!