Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvek rómaikról? Vagy abból...

Könyvek rómaikról? Vagy abból a korból?

Figyelt kérdés

Túl sok élettörténet, meg magándráma nem érdekelne.

Háborús könyvek inkább, amikben akadnak jó csataleírások.

Cornwell könyveihez hasonlók. Ilyesmik léteznek magyar nyelven? Tudnátok segíteni?



2016. jún. 3. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Conn Iggulden sorazata, Az uralkodó? Én eddig csak a mongolos könyveit olvastam, de állítólag ezek is jók.
2016. jún. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Habár azt írtad, hogy élettörténet nem érdekelne, azért én mégiscsak megpróbállak meggyőzni arról, hogy milyen jó is tud az lenni. A rómaiakról a legtöbbet az írott forrásokból tudhatsz meg, amik bármilyen jellegűek lehetnek. A legjobbak azok az akkori történetíróknak a munkái, mint Livius vagy Tacitus könyvei. Vannak azonban más könyvek is, amik személyesebbek, mint mondjuk Cicerotól a "A hivatalra pályázók kézikönyve", ami egy levél volt, amit a fiatalabb Cicero írt a bátyjának, vagy például személyesebb munka még Marcus Aurelius "Elmékedések" című munkája, ami még a neten is megtalálható. Ha konkrétan csataleírásokat szeretnél, akkor tényleg történetírói munkákat kell keresned, de megfelelőek az életrajzírók munkái is, mint Plutarkhos "Párhuzamos életrajzok" című könyve, de van olyan is, hogy egy csataleírás egy teljesen másmilyen jellegű munkában található meg. Van egy könyv, aminek a címe most nem jut eszembe, de arra emlékszem, hogy az ókori Görögország földrajzát írja le, és ott például egy területnek a leírásánál a szerző leír egy csatát is. Aztán vannak még érdekes olvasmányok is, amik nem csatákról szólnak, de például katonaállamokról, mint amilyen Xenophón "A Lakedaimóniak állama" című munkája. És igen, léteznek erről szóló könyvek magyarul, csak azokat nem hype-olják és nem ismerik annyira. A tudományos és értelmes, tényleg megalapozott munkák száma viszonylag sok, ellenben azokat nem terjesztik annyira, mert a prolik nem képesek azokon kiélni magukat.
2016. jún. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Igen, a mongolosat én is ismerem. Az első részt olvastam még csak.


2. Azért írtam, mert nem vagyok az a nagy könyvmoly és félő, hogy nem tudnám elolvasni. Mélységeiben a történelem soha nem érdekelt, ezért gondoltam valami "szórakoztatóbb" jellegűre. De megpróbálkozok majd azokkal, amiket megtalálok.


Köszi a válaszokat.

2016. jún. 4. 14:48
 4/4 Kata0403 válasza:
Henryk Sienkiewic: Qou vadis?
2016. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!