Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerinted melyik író alkotja...

Szerinted melyik író alkotja a legtermészetesebb és leghitelesebb karaktereket?

Figyelt kérdés
És szerinted miben rejlik egy "jó" karakter létrehozásának titka?

2016. júl. 3. 01:07
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem Stephen King elég jókat ír, és egyébként a titka az, hogy apró részletekkel jellemzi őket. Tehát nem azt írja, hogy pl. "John nagyon rendmániás ember volt", hanem hogy "John belépett a szobába és azonnal észrevette, hogy a könyvei nem a megszokott sorrendben vannak a polcon, pedig mindig mondta a bátyjának, hogy ha kölcsönveszi valamelyiket, ugyanoda rakja vissza." Sok ilyen részletből kirajzolódik a szereplő egyénisége.
2016. júl. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sansa LannisterStark ***** válasza:
100%
George R.R. Martin a király. Annyi sokszínű karaktert hozott létre, akik ráadásul még jellemfejlődésre is képesek, hogy az zseniális!
2016. júl. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is George R.R. Martint mondanám.
2016. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Hát, igen George R. R. Martin zseniális, ez tagadhatatlan. Nekem viszont egyik kedvencem még John Green is, mert ő eltér a hagyományos, "tökéletes pasi+lúzerből menővé avanzsáló lány" szereposztástól és olyan karaktereket talál ki, akiket a való életben is el tudnék képzelni. (Spoiler: Mikor a Papírvárosokban gyerekkorukban Q nem megy el Margóval. Egy mai tinikönyvben tuti, hogy vele megy a srác, ami elég valószínűtlen, hiszen az éjszaka közepén elszökni az új szomszéddal? Aha, persze.)

"Jó" karakter? Nos, szerintem a legfontosabb, hogy az emberi természethez/ érzésekhez hű legyen. Nem biztos, hogy egy szerethető karakter lesz belőle, de inkám Jamie Lannister, mint (bocsi SzJG rajongók) Cortez.

2016. júl. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Most nagyon bölcsésznek fogok tűnni, mert amúgy az is vagyok, de remélem, hogy ez nem fogja majd elvenni az egész kedvedet a válaszom elolvasásától.


Mint ahogy előttem írták George R. R. Martin tényleg nagyon fantasztikus a karakteralkotást tekintve, de hogy ha nem szereted az ilyen középkori fantasy könyveket, akkor ott van még egy könyve, amit lefordítottak magyarra, az pedig a Lázálom. Az 1800-as évek USA-jában játszódik, gőzhajós-vámpíros történet, szerintem nagyon király. De, ha megnézzük a történelem nagy íróit, akkor a legjobb karakteralkotók olyan karaktereket alkottak, akik komplex személyiségek, nem csak szimplán jók és rosszak, hanem a kettő együtt. Például az ókorban is így alkottak karaktereket. Példa: Achilleus nagy hősnek tűnhet, de állandóan sír, ráadásul kegyetlen, amikor nem adja vissza Hektór testét a Trójaiaknak. Aztán ott vannak még az ókori drámák karakterei, akik szintén nagyon királyok. Euripidés Médeájában Iasón kénytelen elvenni a neki kijelölt nőt, holott már házas Médeával. Médea erre megöli Iasón leendő feleségét, és annak apját, valamint közös gyermekeit. A tett gondolatának felbukkanása és a tett elkövetése közötti őrlődés leírása az egyik legjobban ábrázolt lelki folyamat, valahogy olyan dosztojevszkiji az egész. Persze a Médeához ismerni kell az Argonauta című eposzt is, mert az előzménye a történetnek. Harmadik példaként Aeneast szeretném felhozni, aki lehet, hogy hősies, meg megalapította Rómát, de a történet végén mégis megkínoz egy embert. Modernebbek közül nagyon jó szerintem Dosztojevszkij, Ibsen, Csehov, Gorkij, Joyce, stb. Általában véve a magasabb irodalomban találhatóak nagyon jól megalkotott karakterek. Az egész karakteralkotási folyamat le van írva Aristotelés Poétika című művében. A lényeg, hogy a karakter akkor formálódik, amikor cselekszik. Austin óta pedig tudjuk, hogy a beszéd is egyfajta cselekvés, tehát a jó karakter létrehozásában nem csak a látható tettek, de a beszédek, párbeszédek, belső monológok is nagyban hozzájárulnak, sőt azok gyakran fontosabbak, mint a tettek, mert egy történet nagy részét a párbeszédek teszik ki, hogy közben mi történik az pedig "csak" leírás. Szóval a jó karakteralkotás - akár dráma, akár epika - leginkább a párbeszédeken múlik, illetve fontos még a tettek motivációi is. A legjobban akkor sikerül megalkotni egy karaktert, hogy ha olyat kell tennie valami miatt, amit nem szeretne. Achilleus például kénytelen rávenni az isteneket arra, hogy pusztítsák a saját bajtársait, mivel csak így tudja őket rávenni arra, hogy hívják őt vissza a harcokba és elégtételt vegyen az őt ért sérelmen. Iasón kénytelen otthagyni Médeát, mert már volt neki egy kijelölt feleség. Ebbe később a leendő feleség és annak apja, valamint gyermekei vesznek bele. Az ilyenekben George R. R. Martin tényleg az egyik legnagyobb zseni, nem hiába ismerik el tehetségét sokan.

2016. júl. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Poirot15 ***** válasza:
100%

Nem gondoltam volna! Azt hittem hogy ŐT mindenki említeni fogja, de nem! Pedig Ő zseniálisan alkot/-ott/ meg személyeket, karaktereket. A személyek teljesen élethűek és a bűnesetek pedig teljesen életszerűek!!


Ő nem más mint: AGATHA CHRISTIE,A KRIMI KORONÁZATLAN KIRÁLYNŐJE!

2016. júl. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!