Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha szeretnék mangát fordítani,...

Ha szeretnék mangát fordítani, akkor mik az első lépések, amiket mindenképpen muszáj megtennem?

Figyelt kérdés

A kérdés beszédes.^^ A lényeg, hogy úgy gondoltam nem lehet olyan rossz dolog, és nekem is lenne belőle hasznom. Csak nem tudom hol kezdjem...

Mint például írni egy angol fordítócsapatnak, hogy szeretném az ő fordításukat használni a sajátomhoz? (Angolról magyarra gondoltam) Vagy hasonló...



2016. júl. 11. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Hasznod biztos nem lesz belőlem, mert senki se akar fizetni egy amatőr fordításért, aki ráadásul úgy fordítana, hogy a manga alkotójától rohadtul nem vett meg semmiféle jogokat a fordításra és a netes terjesztésre (sőt a mangát is nagy valószínűséggel a netről lopta le).
2016. júl. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár ha a hasznot csak tanulásként érted, abban van valami. Bár mivel ez az egész netes mangafordítás alapból törvénytelen lopáson alapul, így kicsit furcsa, hogy engedélyt kér az ember olyanoktól, akiknek szintén nem volt engedélyük az alkotótól.
2016. júl. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, tanulásként értem a dolgot.

Jó-jó, azért nem kell leharapni a fejemet, csak sok helyen mindig olvasom, hogy ha szeretné az illető használni akkor előtte szólni/beszélni/írni kell az adott csoportnak

2016. júl. 11. 18:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha kezdő vagy és nem vagy nagyon biztos az angoltudásodban, akkor érdemes először megpróbálni egy olyan magyar, mangafordítással foglalkozó csoporthoz felvételt kérni, ahol tudnak neked segíteni fejlődni. Magányos fordítóként általában nehezebb és lassabb is a fejlődés, hiszen nincs, aki ellenőrizzen és észrevegye a hibáidat.
2016. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!