Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak mit javasolnátok?...

Asd980430 kérdése:

Első autónak mit javasolnátok? Suzuki Swift 1.3 16V vagy pedig Volkswagen golf 3 1.4 Mindenképpen benzines autó lesz! Tapasztalatokat, vélemények várok, illetve hogy melyik típus vásárlásánál mire kell figyelnem és mikor már én vagyok a gazdája

Figyelt kérdés

2015. aug. 23. 16:48
1 2
 1/15 anonim válasza:
38%
Szerintem a suzuki tökéletes. Ha kezdő autónak kell,ehez legolcsóbbak az alkatrészek is. Na ugye és a fogyasztása is a legjobb.motorja szinte megölhetetlen.
2015. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Szintén Swift +1.
2015. aug. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Swiftet.
2015. aug. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

swift 1.3 16szelepes motor nagyon jól viszi a kis kasznit.

kis fogyasztás nagoyn megbízható olcsó alkatrészek. ha az olajcsere periódust betartod akkor soha nem lessz baja a motornak

2015. aug. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Evele123 ***** válasza:
80%
Szia, eddig 3 autóm volt, de négyfélét vezettem. Most van egy 1.0 3-hengeres 2001-es régi Swiftem és meg vagyok vele elégedve. Aki azt mondja, hogy hibátlan autó a Swift, az hazudik! De: az alkatrészek olcsók és könnyen beszerezhetők, motorikusan nagyon jók a Swiftek. Több ismerősöm és a saját tapasztalatom, hogy a küszöböknél hajlandó a rozsdásodásra, és a festékréteg is elég vékony, könnyen lepattogzik. Az elektromos ablakkal szerelt Swifteknél típushiba, hogy egy idő után (fél évente- évente) elromlik az ablakemelő, mert nem jól szigetelt az egész. A kasztni és az autó alja is hajlamos a rozsdásodásra és lenéznek az utakon. Az 1.3 motor sokkal dinamikusabb, mint az én 1.0-ám. Sok a régi Swift az utakon és nem lopják annyira, mint a Golfokat! Ha ezeket átgondolod és elfogadod a véleményemet, Swiftet veszel.
2015. aug. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ohh koszonom szepen a gyors valaszokat ez egyertelmuen egy iranyba a swift fele hajlik illetve ismerosok is ezt ajanljak, na meg en amennyit ertek hozza hasonlo keppen gondolom. A ketely csupan a golfok mint megjelenesuk miatt merult fel

Bennem

Esetleg meg a nagyobb motorokat nezegettem a swift GTI kiadasait, de abban epp es normal allapotut nem talaltam csak leharcolt suhancosan hajtott gepeket, na meg ehhez a kis es torekeny kasztinhoz velemenyen szerint elegge sok lenne 101 loero foleg nekem elso autosnak :)

2015. aug. 27. 00:13
 7/15 anonim ***** válasza:
GTI-ben is majdnem ugyan az az 1.3-as blokk van mint a sima 16v-ben.
2015. aug. 27. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 veterán vas ***** válasza:
Van egy 2006-os kiadású Swiftem. Igaz nem az "első", az életem folyamán már a sokadik, de kezdőnek is tudom ajánlani. Könnyen kezelhető olcsó kis autó, városi közlekedésre kiváló. Ja és igénytelen mint a teve. :)
2015. aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
+1 a swiftre. a gti felejtős, mert a legfiatalabb példányok is több mint 20 évesek és a 99%-uknak már lóg a bele. a gti-vé alakítás pedig többe kerül, mint ha vennél egy megkímélt 16 szelepest.
2015. aug. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Külön kitérnék a bmw-k re is.

tudom eléggé meredek a szerviz és a tankolása egy iylen gépnek de egy kisebb bmw 316 1.6 benzinmotorosról mi a véleményetek?

Ha jól sejtem 400-ért már egy normál állapotúhoz hozzálehet jutni ami 7-9 liter között fogyaszt de mivel élményautó így ha odalépünk rendesen verhetjük a 11 litert is.

Német autók egyszerűen vonzanak engem bármit próbálok csinálni. De hogy véletlen se menjen rá a gatyám is ezért kérdezlek inkább titeket :)

2015. szept. 1. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!