Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 13 éves lány vagyok. Esetleg...

13 éves lány vagyok. Esetleg tudnátok nekem könyvet ajánlani? A részleteket kérlek olvassátok el

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a drámai,valamint a tragikomédiás könyveket. Az alábbiakhoz hasonlókat keresek:

Harper Lee: Ne bántsátok a fekete rigót!

Robin Stevenson: Attitűde

Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában



2016. júl. 12. 08:09
 1/8 Bonnie2019 válasza:

Szia!

Én is szeretem a drámai könyveket, tele érzelmekkel, de amiket te írtál, egyiket se olvastam még, csak hallottam róluk. Szintén 13 éves lány vagyok, így próbáld ki az én ízléseimet, hátha tetszik. :)


Ugye az egyik alap könyv, amit szerintem sokan ismernek, az a Szent Johanna Gimi. Nekem nagyon tetszett, sokat nevettem és néhány részt még meg is könnyeztem.

Balázs Ágnes: Feladó: Fekete Szivárvány. Tanulságos, tragikus és elgondolkodtató. Lehet, hogy kicsit komolyabb, de nagyon izgalmas.

A csillagainkban a hiba. Imádtam a filmet is és a könyvet is :)

Alkonyat. Ez is eléggé népszerű. Nem vagyok nagy rajongó, de tetszett. Fantasy és romantikus témájú.

P.S. I love you: Igazi romantika.

Párválasztó: Nagyon izgalmas, romantikus is.

Remélem tudtam segíteni! :)

2016. júl. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szia! Én ajánlanám neked E. Lockhart: A hazudósok c. könyvét.Eléggé elgondolkodtató,kicsit romantikus, a vége pedig iszonyú megdöbbentő!
2016. júl. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Utánuk nézek(:
2016. júl. 12. 12:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha még nem próbáltad, olvass bele Szabó Magda: Abigél c. könyvébe. Komorabb hangulatú, mint a Ne bántsátok a feketerigót!, de szerintem tetszhet.

Vagy:

Anne Frank naplója

Robert Cormier: Én vagyok a hunyó! (komoly témájú)

Christine Nöstlinger: Ilse Janda fiatalkorú


Könnyedebb az előzőeknél:

Eleanor H. Porter: Az élet játéka (Könnyed stílusú, de közben a mondanivalóján érdemes elgondolkodni.)

Astrid Lindgren: Az ifjú mesterdetektív

Csukás István: Vakáció a halott utcában (Azért merem ajánlani, mert Nógrádi Gábor könyve tetszett. A korszak nagyjából ugyanaz. Ifjúsági krimi, és jó a történet, ráadásul szerintem jó a humora is.)

2016. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hú,de jó,köszönöm neked is!(:
2016. júl. 12. 13:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ezeket még nem olvastam, de nekem valamiért a "Ne bátsátok a feketerigó"-hoz mindig beugrik a Zabhegyező.

Peter Marshall: Tombol a hold

John Greentől az Alaska nyomában.

Móricz Zsigmond: Pál utcai fiúk (mondjuk ez kötelező volt szóval biztos olvastad)

Emily Brontë: Üvöltő szelek

Ja, meg még a legyek ura. (Csak az elejét olvastam még, szóval...)

2016. júl. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, a Pál utcai fiúkat olvastam. Először utáltam,de aztán megszerettem(:

A zabhegyezőről már hallottam, nagyon híres könyv,de nem tudom,miről szól. Neked is köszönöm,ezeket is elolvasom(:

2016. júl. 13. 13:28
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
Az élet játékát én is nagyon tudom ajánlani! Kötelezővé kéne tenni véleményem szerint, egy életszemléletet mutat be :)
2016. júl. 17. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!