Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti elolvasnátok egy ilyen...

Ti elolvasnátok egy ilyen könyvet?

Figyelt kérdés

Nemrég hallottam egy érdekes esetről, miszerint régen a telepesek Jamestownban kannibalizmusra folyamodtak, amit úgy


tudtak bizonyítani, hogy régészek nem is olyan régen megtalálták az egyik áldozat, egy fiatal lány koponyáját, azon voltak


sérülések amikből kiderítették, hogy kannibalizmus áldozata lett, és ez adott egy jó ötletet.


Van egy tudós, egy prof, aki egy múzeumban dolgozik, történetesen abban, ahova a régészek is elszállítják a fent említett


koponyát. Megvizsgálják, kiderül, hogy egy lányé, és hogy mi is történt vele. És mikor speciális kütyükkel (majd


természetesen jobban utána nézek ennek a folyamatnak) fel tudják vázolni a koponya alapján, hogy hogy nézett ki, a prof


szerint a jamestown-i lány kísértetiesen hasonlít a saját lányára (ez "véletlen", nincs semmi rokonszál köztük, nincsenek


összefüggésben), aki egy évvel ezelőtt meghalt autóbalesetben. Emiatt a hasonlóság miatt a prof sokat gondol a saját


lányára, a halálára, a halála előtti időkre, és a jamestown-i lányra (akit a tudósok elneveznek Jane-nek) is. Például,


hogy milyen élete lehetett, hogy halhatott meg. A könyv két szálon fut, az egyik a prof, és az emlékei a lányáról, a másik


pedig Jane-ről szól, de nem a prof által elképzelt dolgokról, hanem a valói életéről.


Persze lesznek benne sok visszaemlékezései a profnak, meg álmai mindkét lányról, amik mindig egybefolynak, néha már úgy


érzi, hogy Jane és a lánya ugyanaz, szóval kicsit becsavarodik szegény, ami mondjuk érthető, hisz nemrég elvesztette a


lányát. De arról is szól mindeközben, hogy hogyan próbálja megemészteni lány elvesztését, és végre elengedni, bár ez az


esét jelentősen megnehezíti a dolgát.


Szóval... mi a véleményetek? :)



Egyébként akit érdekel az eset, itt egy link: [link]



2016. júl. 25. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Nekem tetszik az ötlet :D

Ha jól megírod, és ki is adják, szívesen elolvasnám.

2016. júl. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Nem olvasnám. A Jamestown-i kannibál telepesek önmagukban érdekesek lennének, de ez a professzor-halott lána-aki hasonlít a másik halott lányra drámázás egy cseppet sem érdekel.
2016. júl. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Wow. Ez érdekes. Engem is érdekel, szìvesen olvasnék ilyet.

Amúgy meg nem kell feltétlenül aggódnod amiatt, hogy ki akarja elolvasni és ki nem, mert akit érdekel az úgyis megveszi, akit meg nem az nem.

2016. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem rossz, nekem is tetszik. :)
2016. júl. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 RoseTyler ***** válasza:
16%
Én nem olvasnám el. Nem köt le főszálként az, ha valaki nem tudja elengedni a halott családtagjait. Meg egyébként is inkább a világmegmentős fantasyket szeretem. Szóval nem én lennék a célközönséged.
2016. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekelne, elolvasnám, ha igényesen van megírva :)
2016. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!