Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van otthon olyan könyvtári...

Van otthon olyan könyvtári könyvetek, amit egyszerűen nem vittetek vissza soha (akár feledékenységből, akár szándékosan), vagy esetleg "kicsempésztétek" a könyvtárból?

Figyelt kérdés

2016. júl. 25. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.:D

Neked talán van?

2016. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy nagytakarítás során találtam meg nemrég egy könyvtári könyv borítóját, amit kb. 10-12 évesen olvashattam. A könyvet visszavittem, csak gondolom levettem a borítót olvasás közben és itt is maradt. :D
2016. júl. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben könyvtári atlaszaink voltak. Érettségire még kellett, de aztán vissza kellett volna vinni, de szóbeli érettségi napján nem volt könyvtár, mert üres volt az épület, csak az érettségizők voltak bent.

Érettségi vége, pihi, külföldre is elutaztam, stb. Mire eszembe jutott, hogy még nálam van, már hónapok teltek el. Azóta sem vittem vissza.

2016. júl. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
3-as, vidd vissza. Nem fogják leharapni a fejedet. Viszont jó érzés lesz, hogy tisztességes voltál az ügyben.
2016. júl. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer elfelejtettem visszavinni egy könyvet, amit kivettem. Sokat kellett volna fizetnem érte, de azért elszántam magam, hogy nem baj, visszaviszem, tisztességes leszek. És a mai napig nem értem, hogyan lehetett ekkora szerencsém, de éppen a megbocsájtás hetén vittem vissza a könyvet, és csak annyit mondtak, hogy többé ilyen ne legyen. :)
2016. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, de a nagy-nagynéném gyerekkorában sokszor csinált olyat, hogy elhozta a könyvet, aztán nem vitte vissza, a dédapám meg mindig vagyonokat hagyott ott a könyvtárban. Legalábbis a nagyapám ezt mesélte.
2016. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es, mostmár nem viszem vissza. Ha 5 évig nem keresték, pedig tudják, hol érhetnek el, akkor mindegy. Főleg, hogy azóta új kiadás is van.
2016. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Édesapám kivett egy szakkönyvet az én olvasójegyemre, de közben sikerült beszerezni a könyvet saját költségen is. Véletlenül úgy emlékezett, hogy az iskolai könyvtárból vette ki (apu tanár), nem a FSZEK-ből, így oda vitte vissza (ők meg visszavették szó nélkül). Egy év múlva kaptam egy felszólítást, hogy ejnye-bejnye, kérik vissza a könyvet. Azt hiszem, végül a mi saját példányunkat kapták meg, mert nem tudtuk felhajtani az eredetit.
2016. júl. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám könyvei között találtam egy régi kiadású Schiller kötetet, ami egy olyan középiskola könyvtárából származik, ami kb. 35 éve megszűnt, de nincs a könyvben ex libris pecsét, szóval ez gyanúsan egy örökre kölcsönzött darab :)
2016. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

van :D

sehogy se tudtam megszerezni, és úgy döntöttem, inkább bemondom a könyvtárban, hogy elveszett, és kifizettem a bírságot. nem volt olcsó, de nagyon jó könyv, és azóta se láttam sehol

2016. júl. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!