Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha sokat olvasok romolhat a...

Ha sokat olvasok romolhat a szemem?

Figyelt kérdés
Hallottam már róla, hogy ha annak ellenére hogy az olvasás jó dolog, kikapcsol és szórakoztat, sajnos előfordulhat hogy a túl sok olvasás a szem romlásához vezethet... Ez igaz? Vagy ez így teljesen nem, csak mondjuk ha túlzásba visszük és huzamosabb időn át nem pislogunk? Ha valaki elmagyarázná ezt, megköszönném!

2016. júl. 27. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Ez (szerintem) sok mindentől függ. Például ha este, sötétben, kislámpa fénynél olvasol az könnyen roncsolhatja a szemedet. Ha ugyan úgy este, a számítógépen olvasol az méginkább. Viszont ha pl kint, természetes fénynél, az erősen kétlem.

De mint a legtöbb szervünk, ha túl sokáig renszeresen erőltetik, akkor felléphetnek problémák. De ahhoz nagyon durván kéne.

Van egy ismerősöm, aki 220 könyvet olvasott el idén januártól-júniusig, és semmi probléma a szemével, pedig brutál tempókban tud haladni egy könyvvel. Szóval nem hinném, hogy ezért aggódni kéne. :)

2016. júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

A probléma abból adódik, hogy sokáig egy távolságra összpontosít a szem, s az izmok túlterhelése miatt a szem torzul, így már nem fókuszál jól.

Ez igaz olvasásra, tévézésre, netezésre stb. Amióta sokat vannak bent az emberek, nőtt a rövidlátók aránya is a társadalomban.


A félhomályban olvasás csak fárasztja a szemet, nem ront rajta, simán kipiheni az ember.

2016. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megfelelő fény mellett, ha jól tartod a könyvet, nem lesz baja. Ha hunyorognod kell, túl közel tartod (vagy túl távol), nem jók a fényviszonyok, minden további nélkül. A háttérvilágítás sem jó, az sokkal többet árt, mint hinnéd. Régebben kisiskolás korban kaptunk mindenféle "hogyan kell jól tanulni" anyagokat, azokban le voltak írva az ilyenek, hogy hol legyen a lámpa, milyen fénye legyen, hogy tartsd a könyvet, húzd ki magad, hol legyen a kezed stb. Szerintem a neten megtalálható pár tanács ezek közül, érdemes átfutni.

Amúgy uszkve négy óra monitoron olvasás sötétben, rossz tartással - éktelen fejfájás másnapra, fél dioptria mínusz (eleve szemüveges vagyok, könnyebben romlik a szemem), szóval nem vicc, de túldimenzionálni nem kell. Nagypapám átolvasta az egész életét, a mai napig kiválóan lát.

2016. júl. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 27. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!