Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti évente hány könyvet vagytok...

Ti évente hány könyvet vagytok képesek " kivégezni, , kb? :D

Figyelt kérdés

- Váltogattok vagy egy témakört favorizáltok..??

- Ha ajánl valaki valamit, szívesen utána néztek vagy csak saját elképzelés alapján választotok ..??

- Könyvesbolt / Antikvárium / vagy Webshop!??

- Mi az, amit / amiket Sosem olvasnál el.. ??

- Top 3 kedvenc könyved ! Miért, pont az !??

- És mit olvasol jelenleg ?? :D


Ne Offolj kérlek! Ha van kedved válaszolj ! Köszi előre is .. ! ;) 😊



2016. aug. 27. 14:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Egy év alatt én minimum 40 könyvet elolvasok :) Legfőképpen romantikusokat, de azért beszúrok egyet kettőt a többi kategóriából is :)

Jelenleg A garabonc c. könyvet olvasom, de belekezdtem a Dexter könyvekbe is ^.^

Az egyik kedvenc könyvem A vízköpő Andrew Davidsontól :) + még sok másik :D

2016. aug. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én is 40 könyvre saccolom az éves "adagomat".

-A témákat váltogatom, mindig amihez épp kedvem van.(fú de nyers válasz volt :D)

-Mindenképpen utánanézek, utánaolvasok, ha valaki ajánl egy könyvet.

-Ezek közül könyvesbolt.(de a könyvtár a kedvencem, kár hogy kihagytad)

-Amik nem érdekelnek, azok a politikai témájú könyvek és talán a drámák.(dráma, mint műnem)

-Kedvenc könyvek....(nem sorrendben)

1.Daniel Keyes - Virágot Algernonnak. Nagyon szívszorító könyv, minden oldala érték számomra. A végét megkönnyeztem.

2.Stephen King - Christine. Imádom Stephen Kinget, és talán nem a leghíresebb regényei közül való ez a könyv, mégis nagyon nagyon közel áll hozzám, mert elképesztő, hogy mennyire magával ragadott, és azonosulni tudtam a szereplőkkel. A könyv egyik jelenete hetekig "kísértett", és amikor este, sötétben járkáltam a szobában, sokszor eszembe jutott, és féltem.:D

3.George Orwell - Állatfarm. Nagyon rövid, mégis nagyon tartalmas könyv. Emlékszem a végén kirázott a hideg.

-Jelenleg Benjamin Alire Sáenz - Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában c. könyvet olvasom, és nagyon tetszik. :)

2016. aug. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok olyan elvetemült, mint az előzőek. (minden tiszteletem az övék) Én általában 10-15 könyvet olvasok el egy évben, ebben benne van a kötelező is.

- én a romantikus és krimi, thriller témakörökért vagyok oda, de szoktam kivételt tenni.

- Saját elképzelés és ajánlás útján is szoktam olvasni.

- könyvesboltban vagy webshop-on szoktam általában venni, de van pár antikváriumos példányom is.

- Nem sorrendben:

- William Golding: A legyek ura, abszolút kedvenc, bár nem szívesen olvasom újra.

-Jojo Moyes: mielőtt megismertelek, ritka szívszorító.

- A harmadik helyen holtverseny van. Kerstin Geir: Rubinvörös trilógia, fordulatos. S.J Watson: Amnézia (mielőtt elalszom) úgyszintén fordulatos.

- jelenleg: Anne Marhall Zwack: diplomacák nyomában.

2016. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Tyűűű ..!! Nekem is olyan 16/ 20 az átlag / év. Sajnos kevés az időm, ezért ennek is Örülök! :D

A modern világban, nem is gondoltam, hogy járnak még könyvtárba.. hogy őszinte legyek ! ( én azért nem járok, mert a legtöbb messze van, ami pedig nincs; ott nagyon bunkó az a lány aki ott szokott lenni )

Köszi a válaszokat ! ^_^ :D

2016. aug. 27. 17:31
 5/16 anonim válasza:
100%

- Jelenleg örülök az évi 5-6 könyvnek is (két kisgyerek mellett).

- Ha van időm utánanézek az ajánlásnak, de ritkán.

- egyik sem, csakis könyvtár (nagyon drágák a könyvek, utána tárolni kell, és ha mégsem tetszett kidobott pénznek érezném). Megyei könyvtárakban általában 5-6 hét a forgóidő és új könyvek vannak, érdemes lenne mindenkinek kipróbálni! Ennek éves költsége egy könyv ára.

- Scifi, politika

- nincs kedvenc, történelmi kalandregények, élettörténetek

- most valami nagyon light-os könyvbe kezdtem, újra 20 évesnek érzem magam tőle... :-)

2016. aug. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Többezer oldalas szakkönyvek számítanak, vagy csak szépirodalom?

Idén nem tudom, olyan húsz körül járhatok, de általában embertelen mennyiségben tudok olvasni, 50-80 könyv sem lehetetlen. Persze a szórakoztató irodalmi könyvek miatt előnyben vagyok.

- Nincs favorit, de szeretek tematikusan olvasni. Most csak fantasy, most csak kortárs SF, most csak orosz irodalom...

- Van egy egyre bővülő listám, ahová minden ajánlás felkerül. Sosem érek a végére.

- Könyvtár/MEK/ismerősök. Antikvárium, ha sehogy másképp nem megy, de amit senkitől sem tudok beszerezni, az még ott sem mindig kapható (és a torrent sem segít).

- Olyan van, ami a lista legvégén található, és mindig hátrébb tolódik. Olyan, amit tényleg sosem, nincs. Pár könyvben mélyen csalódtam, félbehagytam, az ilyenekről van szó. Zsánerben a most divatos YA-regénykék nem vonzanak (ahogy a romantikus-erotikus irodalom sem), de ha nincs más... (és fizetnek...)

- Passz. Valahol ott van A Gyűrűk Ura az élmezőnyben, egyszerűen imádom. Többire nem mondanék konkrét könyvet, túl sok jutott eszembe.

- Jelenleg IT-szakirodalmat, de valahol félbehagytam egy Jim Butcher regényt. Ha befejezem a jelenlegit, és nem lesz más, sürgősebb olvasnivaló, visszatérek ahhoz.


(Egyébként az összegyűjtött munkák, összes művek stb. sorozatok/kötetek egy könyvnek számítanak, vagy minden, amúgy külön is kiadott regény külön? Mert Rejtő hatkötetes teljes életműve kb. hét-nyolc nap, és akkor sokat mondtam. De a regényei külön kötetben is megvannak nagypapámnál.)

2016. aug. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó. Évente 40, de lehet az majdnem 100 is, ha hetente 2 őt tudok.


Kedvencem a fantasy, Science fiction, thriller de más is szóba jöhet, ha elvileg jó. Ha ajánlják utánanézek, hogy nem szivatnak-e.


Könyvesbolt ha van akció, kb 40% különben még drága, főleg egy 5000 Ft-os könyvnél. Webshop ha csomagban olcsóbb, és szintén ha akciók vannak.


Amit sose olvasnék el? Talán amiből kinőttem, és csak idegesítő kis tinik szerelmei nyavalygásai vannak benne, "fantasy" köntösben, szépfiúk, kislányok rohangálnak egy tyúk értelmiségével, sz*rva a körülöttük lévőkre. A véleményeket figyelem, akiknek el is hiszem hogy az adott könyv ilyen.

Azok az írókat kerülöm messzire akik mindent összeloptak, más könyvekből, filmekből, stb, és itt nem klasszikus fordulatokra gondolok. Vagy rongyként bánik a rajongóival, stb.


Kedvenceim a Korongvilág regények Terry Pratchett-től. Az összes kb. Én mindent hozzájuk mérek. Humor, szereplők, világlátás, fantázia, eredetiség, jellemfejlődés, történet. Itt minden tetszik.


Jelenleg újraolvasom Mark Lawrence: A Hazug kulcsa című regényt, mert hamarosan jön a 3. rész magyarul.

2016. aug. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kb. 30 / év, de két nap alatt kiolvasok egy 400 oldalasat, csak nincs elég időm

-leginkább romantikus fantasy sci-fi

- a barátnőim nem annyura könyvmolyok mint én, de velük beszélem ki a könyveket és zaklatom őket, hogy érjenek már utol :)

-könyvmolyképző.hu-ról szoktam rendelni, a Vörö pöttyösökből rengeteg megvan, a Rubin pöztyösből sem kevés

-nincs olyan szerintem

-jujj ez nehéz lesz, úgyhogy sorozat egynek számít nekem

1. Zakály Viktória: Szívritmuszavar, Hanna örök - azért mert otthon éreztem magam közben, és valahogy különleges volt számomra

2. Jay Asher: Tizenhárom okom volt - elképesztően jó könyv, nagyon tetszett a könyv hangulata, és szimpatikus volt a főszereplő. Beleszerettem az egész könyvbe

3. Amie Kaufman és Megan Spooner: Lehullott csillagok - kívül belül gyönyörű könyv

És még minimum 50 könyv a 4. helyezett, áradozni tudnék róluk órákon, inkább napokon át.

- Maggie Stiefvater: A látó szerelmé-t, Kiersten White: Paranormalcy-ját egyszerre olvasom, nem tudtam dönteni.

2016. aug. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

-Idén én most járok a 71-nél (molyon mérve :D )


- Mindenféle témában olvasok, de legjobban a disztópiákat, ifjúsági könyveket és a történelmi romantikus regényeket szeretem.


- Szoktak ajánlani könyveket és utána is szoktam nézni, szeretem szélesíteni a látókörömet. Bár így is nagyon hosszú a várólistám, úgyhogy egyel több ajánlás simán elfér még rajta :D


- Könyvet viszont nem igen veszek, mert nekem felesleges. Kb. egyszer olvasok el mindent. Inkább könyvtárba járok, ha valami nem tetszik egyszerűen csak visszaviszem...és nem adtam ki érte pénzt. De amúgy az antikváriumokat szeretem még.


- Amit sosem olvasnék el?....hm...ilyen lehet nincs.


- Kedvenc könyvem...írhatnék nagy jelentőségű irodalmi műveket de nem fogok. A csodák korát nagyon szeretem Karen Thompson Walkertől és a Bezzeg az én időmben-t Fehér Klárától. Ez a kettő volt rám a legnagyobb hatással eddig, hiába ifjúsági könyvek.


-Jelenleg a Bridgerton család sorozatot kezdtem el Julia Quinn-től. :)

2016. aug. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Huha, hát évente talán átlagosan olyan 100-120 könyv a maximum amit ki tudnék olvasni, mert az átlag idő, míg kiolvasok egyet, olyan 3 nap körül van.


Az abszolút favorit műfajom a fantasy, de szoktam horrort, sci-fit, romantikusat, kalandregényt, thrillert is olvasni, egyszóval szoktam váltogatni. :)


Ha valaki ajánl nekem egy könyvet, általában utánanézek, és ha tetszik, akkor el is olvasom. Viszont ha már első említésre sem tetszik egy picit sem, akkor ennek nem sok az esélye.


Ha a Könyvmolyképzőtől veszek könyvet, akkor legtöbbször webshopból rendelem és párosával, mert két könyvtől ingyenes a kiszállítás, és így jobban megéri. Viszont ha máshonnan kell, akkor könyvesboltból szerzem be. Akkor is könyvesboltba megyek, ha a KMK-tól csak egy könyv kell, mert a kiszállítási díjjal együtt már nem éri meg.


Amire sosem bírnám rávenni magam, az az Aranyember, mert már az elején egy hoooossszas leírással kezdi a Dunáról.


Itt egy kicsit csalnék, mert top 3 kedvenc sorozatot mondanék :DD Helyezést nem írok, mert ezek közül képtelen vagyok választani.

Cassandra Clare - Pokoli szerkezetek trilógia és Végzet ereklyéi sorozat

Rick Riordan - Percy Jackson sorozat

Sarah J. Maas - Üvegtrón sorozat


Jelenleg sajnos semmit sem olvasok, de a következő Cassandra Clare - Lady Midnight-ja lesz :)

2016. aug. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!