Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyek voltak azok a konyvek...

Melyek voltak azok a konyvek amiket kotelezo volt (vagy lett volna) elolvasnod altalanosban, es kozepiskolaban, illetve azok amiket magadtol olvastal es tetszett, a klasszikusok kozul?

Figyelt kérdés
Esetleg milyen konyvet ajanlanal ami klasszikus, de nem volt kotelezo olvasmany? Mindenkinek megy a zold pacsi!

2016. aug. 29. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Klasszikusok közül a kedvencem a Büszkeség és Balítélet, a középiskolában olvastam először és nagyon tetszett. Jane Eyre is kedvenc lett. Az Üvöltő szelektől viszont rosszul lettem XD

Moliere Hat színmű-vét nyolcadikban olvastam és tetszett a vígjáték vonulata :)

22L

2016. aug. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszi! Johetnek meg!
2016. aug. 29. 20:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Kötelező, elolvastam és tetszett is:

Pál utcai fiúk

Egri csillagok

Légy jó mindhalálig

Hamlet

Antigoné

Vuk


Amit nem:

Kőszívű - bocs, 60 oldalig eljutottam

Vörös és fekete

Rómeó és Júlia

Az aranyember

Odüsszeusz

Az ember tragédiája

Aztán egyik évben 25! kötelezőt kellett volna egy nyá alatt - magyartanárnő kissé elszállt magától :) -, és akkor beszüntettem a dolgot.


Amit magamtól:

Dumastól rengeteget

Abigél

A francia kislány - bár ettől óva intett a tnő

Tüskevár és téli berek

Vuk és a simabőrűek

Két lotti

2016. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

nekem a kotelezok nagy resze nem nagyon tetszett xdd

pl.: Pál utca,Kőszívű,Egri csillagok

nem mondom h rosszak de nem az en vilagom az ilyen műfajuak :sss


viszont amiket magamtol olvastam azok a Buszkeseg es balitelet,Az ember tragediaja,Isteni szinjatek. na ezeket a konyveket imadom es mint kesobb kiderult az utobbi 2 kotelezo 10.-ben szv most ujra elo veszem oket.


am bocsi az ekezetek miatt telorol voltam >< :S

2016. aug. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Általánosból csak arra emlékszem hogy a Pál utcai fiúkat el kellett olvasni,hogy még mi volt arra nem,de elolvastam mindent akkoriban.:D

Középiskolás most vagyok,11.-es leszek. Eddig,Tartuffe,Candide,Antigoné,Szigeti veszedelem,Isteni színjáték,Rómeó és Júlia,Anyegin,Bánk Bán volt kötelező.

A Rómeó és Júliát már előtte is elolvastam magamtól,de a többit egyáltalán nem.:D

Én a Bűn és bűnhődést olvastam magamtól még,ami ilyen klasszikusnak számít.

2016. aug. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja igen,az Üvöltő Szeleket és a Lowoodi árvát én is olvastam,ha ezek klasszikusnak számítanak.Meg még a Zabhegyező kimaradt.
2016. aug. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek!
2016. aug. 30. 15:46
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem fogom felsorolni, de általánosban minden kötelező- és ajánlott irodalmat elolvastam, középiskolában meg egyiket sem. Egyetemen minden olyan szakirodalmat, amihez hozzá tudtam jutni.

Egyébként később elkezdtem bepótolni, több is nagyon tetszett, mint E.T.A. Hoffmanntól Az arany virágcserép vagy Dosztojevszkij-től a Bűn és bűnhődés. Nekünk nem volt kötelező Victor Hugo-tól A párizsi Notre Dame, de nagyon élveztem olvasni.

2016. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
amiket magamtól elolvastam az a jane eyre, az üvöltö szelek, szép remények, büszkeség és balítélet, candide. ezek közül az üvöltö szelek a kedvencem :D és szinte az összes kötelezö tetszett( például pál utcai fiuk, egri csillagok, tartuffe, anyegin) de volt olyan is ami nem, például az arany virágcserép... én mindenképp az üvöltö szeleket ajánlom, de a többi amit leirtam is mind nagyon jó!!
2016. szept. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!