Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » R. A. Salvatore könyveit...

R. A. Salvatore könyveit ismerők, hogy is van ez a 3. fiú dolog a drow családokban?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem újraolvasni a Drizzt sorozatot és szöget ütött a fejembe valami. Ha a drow családokban minden 3. élő fiúgyereket fel kell áldozni, akkor az hogy lehet, hogy Baenre anyának 3 fia van? Mert van neki ugye a legidősebb, Gromph, aztán Dantrag, és a legkisebb Berg'inyon. A hagyomány szerint akkor Berg'inyonnak nem kellene élnie, úgy ahogy Drizztet is feláldozták volna ha nem öli meg egyik bátyja a másikat.

A másik, hogy amikor valamelyik ház kiirtása nem teljes, akkor az életben maradt nemes gyerekeket befogadhatják más családok. Ilyen esetben a fiúkat nem fogadták be ha már volt 2 fiú a családban vagy náluk nem számított, hogy hanyadik lenne?

:D bocs az agymenésért csak most ezen fog kattogni az agyam amíg rá nem jövök.



2016. szept. 1. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincsen alaposan kifejtve, hogy is működik ez az áldozás dolog. Szerintem a harmadszülöttet áldozzák fel, de csak ha az első kettő még él. Ha feláldozták, és utána van negyedik, azt már nem áldozzák fel. De az is lehet, hogy ha egyet már feláldoztak, akkor többet nem kell. Vagy hogy ki lehet váltani az egészet ha nagyon akarják, és Baenre anya eléggé akarta. Baenre anya másodszülöttje meghalt, a harmadszülöttje spoiler, Dantrag a negyedik gyereke, és Berg'inyon az ötödik. Őket már nem áldozták fel, mert nem harmadszülöttek voltak. Szerintem. És szerintem ha egy másik nemes házból befogadnak valakit, az sem számít. Hiszen nem a nagyasszonyanya gyerekei. De ez az egész csak egy szokás, lehet hogy a különböző házakban kicsit különbözően működik, vagy ilyesmi. A szokások nálunk sincsenek kőbe vésve, a drow-k pedig különösen kaotikus nép.
2016. szept. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Javítás: amikor Baenre anya gyerekeiről írok, ott csak a fiaira gondolok.
2016. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én is erre jutottam, hogy csak egyszer áldoznak, a 3. utáni fiúk megmaradnak. Meg különben is eleve több fia volt Baenrének, mint ők hárman, csak volt aki meghalt, volt aki elhagyta a házat ha egyet fel kellett áldozni mert 3. volt, akkor is 6 fiú jön ki.
2016. szept. 2. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!