Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok nekem olyan könyvek...

Mondanátok nekem olyan könyveket, amelyeket valami mentális betegséggel küzdő ember írt?

Figyelt kérdés
Kicsit lehet, hogy furcsán hangzik, de érdekel a pszichológia és szívesen olvasnék valami ilyet. Leginkább a skizofrénia érdekel. Ezzel szeretnék később foglalkozni és szeretném egy kicsit az ő szemszögükból látni.

2016. nov. 8. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
József Attila összes.
2016. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csáth összes. :p
2016. nov. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TR75 ***** válasza:

Sylvia Plath - Az üvegbura (már amennyiben a depressziót mentális betegségnek tekintjük)

Lévay Anikó - Borderline személyiségzavarom van (már amennyiben a bordert mentális betegségnek tekintjük)

Skizofrént nem tudok (vagy nem jut eszembe :S)

2016. nov. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Ken Kesey-Száll a kakukk fészkére (elmegyógyintézetben játszódik, maga az író nem volt beteg, csak szimulált, de nagyon jó könyv :DD )
2016. nov. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elizabeth Wurtzel - Prozac-ország (elképesztően jó könyv a depresszióról)

Joanne Greenberg - Nem ígértem rózsakertet (ez biztosan tetszene neked, mert nagyon jól ír a skizofréniáról - a főszereplője egy 16 éves skizofrén lány)

Aztán ott vannak Dosztojevszkij könyvei, mindegyik nagyon-nagyon értékes pszichológia szempontból (is), azokat érdemes olvasnod, ha ezzel szeretnél foglalkozni.

Illetve szerintem Jung könyveit is kéne olvasnod, hihetetlenül értett a pszichológiához véleményem szerint :)

2016. nov. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!😊
2016. nov. 16. 21:58
 7/8 anonim válasza:
56%
Az ötödik Sally című könyv egy skizofrén nő gyógyulásának a története. Az író, Deniel Keyes nem tudom, hogy küzdött e valamilyen mentális betegséggel, de a könyv nagyon érdekes. Ajánlom a Virágot Algernonnak című könyvét is.
2016. nov. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es: Az ötödik Sally-ben a nő disszociatív személyiségzavarban szenved, nem szkizofréniában. Egyébként az előbbi nagyon ritka, viszont gyógyítható, míg az utóbbiban sokan szenvednek, és nem lehet belőle kigyógyulni, csak tünetmentessé válni.
2016. nov. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!