Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen regényeket ajánlanátok...

Milyen regényeket ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, nagyon szeretek olvasni, csak épp azt nem tudom, mit. Sokáig elvoltam a középiskolában játszódó, nyáltól fröcsögő fantasyk világában, de mostanra megcsömörlöttem tőlük. Persze nincs ellenemre egy hiteles természetfeletti világ, akár szerelmi szállal kombinálva, sőt. Krimiből nem sokat olvastam, de azok tetszettek (Agatha Christie, Arthur Conan Doyle). Tettem egy próbát az "elvontabb" irodalommal is (Legyek Ura), az nem jött be.

Mindenképpen fikciót szeretnék olvasni, nem feltétlenül ragaszkodom hozzá, hogy klasszikus legyen. Nincs bajom a tinédzser főhősökkel sem, csak ne menjen át a dolog egy Szent Johanna gimi szintű szenvedésbe...



2016. dec. 6. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán J. D. Carr is tetszene, klasszikus krimi. Általában abszurd, gyakran kifejezetten természetfeletti alaphelyzetből indul, de valójában mindig emberi a megoldás. (A "locked room" rejtélyeiről híres.) A kastély titka viktoriánus háttérben játszódik, van benne még szerelmi szál is, a főszereplő meglepően szimpatikus, bár a többi regénye nem pont ilyen. Talán a hardboiled krimi meg a noir nem tetszene, nagyon távol áll attól, amit eddig olvastál; ha tennél vele egy próbát, Raymond Chandlertől a Hosszú álmot én kedvelem, viszonylag ismert regény, nem lehetetlen beszerezni.

Krimi is, fantasy is, szerelmi szál is... van, visszanéztem, és találtam egy hasonló kérdést.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__4679840-v..

(Oké, az első válasz az enyém, de most is ugyanezt mondanám.) És bár a hardboiled krimit az előbb elvetettem, viszonylag friss regény Max Gladstone Nagyrészt halott c. írása (fantasyval vegyített tárgyalótermi krimi). Még nem olvastam, de eddig rossz kritikát nem sokat hallottam róla, érdekesnek tűnik. Állítólag a gaimani, miéville-i hagyományokat követi fantasy terén, szóval steampunk urban fantasy millió őrült ötlettel. Bevezetőnek talán az említett nagyok írásai (pl. Sosehol, Amerikai istenek, Coraline, novelláskötet: Tükör és füst [ebben van kalsszikus krimi is], Csillagpor; Patkánykirály, Kraken, Perdido pályaudvar-Armada [Bas-Lag sztorik]) jól jöhetnek, a Csillagport szokták szeretni. Fantasy, szerelmi szál, fiatal főhősök. Nyomozós UF még amerikából a Dresden Files kötetek (magyarul csak az első rész van), oroszoktól meg az Őrség sorozat.

Természetfeletti, krimi sem kizárt, tinédzser főhős, szerelmi szál is van, nem SZJG szint: Harry Potter. Komolyan. :)

2016. dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Márciuska ***** válasza:

Fantasyból ajánlom én is az Őrség sorozatot, szerintem igen jól sikerült. Továbbá a Sírkertek királynője trilógiát, ami szintén érdekes, és egy szál tinédzser sincs benne. :) Esetleg megpróbálhatod az olyan misztikus krimiszerűségeket (nem tudom, minek nevezzem), mint Frank Schatzingtől a Raj, vagy James Rollinstól a Káosz. Eszméletlen pörgős nyomozós-kalandos krimiket ír John J. Nance, pl. Különleges utas, Hajsza az idővel, A halott zseni bosszúja, Vakító villanás. Vagy válogass a General Press kiadó krimi könyveiből, olyan szerzőktől mint James Grippando, Peter Straub, Michael Robotham, Greg Iles, és még sokan mások. Nekem nagyon tetszett John Grishamtől Az ügyfél. Fantasy témából még pár ötlet:

- Naomi Novik: Rengeteg

- Philip Reeve: Ragadozó városok

- Scott Westerfeld: Leviatán, Behemót, Góliát

- Erin Morgenstern: Éjszakai cirkusz

- Marina és Szergej Gyacsenko: Alexandra és a teremtés növendékei, Arszen és a játék hatalma, Andrej és a föld zarándokai (külön is olvashatók)

- Silvana de Mari: Az utolsó tünde sorozat

- Kai Meyer: Hullámok gyermekei trilógia

- JOnathan Stroud: Bartimeus sorozat

- Diana Wynne Jones: A vándorló palota, Az égi palota, A másik palota

- Gail Carson Levine: Elátkozott Ella

- Michael Ende: Végtelen történet, Momo

- Neil Gaiman: Csillagpor

- Jeanne Duprau: Szikraváros

- Elizabeth Goudge: Holdhercegnő

- Kerstin Gier: Rubinvörös, Smaragdzöld, Zafírkék

- Kami Garcia+Margaret Stohl: Lenyűgöző teremtmények (4 részes)

- Kristin Cashore: Zsarát, Garabonc, Keserkék

- Orson Scott Card: Múltfigyelők


Ha nincs ellenedre a klasszikus romantikus történet, akkor nagyon ajánlom Gárdonyi Gézától az Ida regényét, nekem az egyik kedvencem.

És ha hajlandó vagy próbát tenni gyerekkönyvekkel, én minden korosztálynak bátran ajánlanám a következőket:

- Szabó Magda: Sziget-kék, Tündér Lala

- F. H. Burnett: A padlásszoba kis hercegnője, A kis lord, A titkos kert

- Johanna Spyri: Heidi

- Cecile Aubry: Belle és Sébastien

- Linda Sue Park: Min mester inasa

2016. dec. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, érdekeseket írtok, utána fogok nézni! :)
2016. dec. 8. 20:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Krimi: J.K. Rowling írta álnéven a Kakukkszó, Selyemhernyó illetve Gonosz pálya című könyveket. Mind 3 történet ugyanazon nyomozó kutat egy egy bűntény után, a történet közben megismerjük magát a nyomozót és asszistensét is. Jól kidolgozott a történet és a végkifejlet is meglepő. Szintén az írónő műve az Átmeneti üresedés. Ez egy kisvárosban játszódik ahol egy fontosabb hivatali személy meghal és a posztja megüresedik és így több család között folyik a harc ezért. Tökéletesen bemutatja a gazdag és szegény közti ellentétet, rámutat a tinédzserek problémáira is drogok, családon belüli problémák.

George Orwell munkásságát is ajánlom figyelmedbe, fantasztikus disztópiákat ír. Itt ott kicsit vontatott lehet, de az egész történet fantasztikus.

Két svéd (na ebben nem teljesen vagyok biztos) szerző műve az Engelfors trillógia ez ilyen boszorkányoa természetfeletti regények.

2017. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!