Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek milyen könyveket...

Szerintetek milyen könyveket kénne feladni házi olvasmánynak?

Figyelt kérdés

A tanárok általában a régi magyar regényeket adják fel. Nem értem miért. Én könyvmoly vagyok szóval elolvasom ezeket, de egyik sem lesz nagy kedvencem ( igazán csak A kőszívű ember fiai testszett, de Az országépítőből alig tudtam elolvasni pár oldalt). Osztálytársaim nagyrésze pedig neki se fog. Teljesen megértem őket, hiszen nekem is nehéz a nyelvezetűk, és a mondanivaló se érthető fiataloknak. Akkor miért nem a kortárs irodalmi művekből adnak ( pl. Leviatán-trilógia, vagy esetleg Harry Potter )? Szerintem ezek sokkal élvezhetőbbek.

Plusz régebben volt a hírekben, hogy mekkora botrány lett abból, hogy egy tanárnő a Légy jó mindhalálig helyett egy dán írónőtől A csendet hagyta fel.

Mi ezzel a baj? Mi a véleményetek?



2016. dec. 12. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Teljesen egyetértek.Tök felesleges.

A mai fiataloknak annyi eszük van mint egy marék lepkének.Úgyse értenének belőle semmit.

2016. dec. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már találkoztam Harry Poterrel kötelezőként. És Agatha Christie-vel, valamint Conan Doyle Sherlock Holmes-ával (Sátán kutyája - oké ez nem éppen kortárs, de nagyon szórakoztató).

A végeredmény ugyanaz: ugyanúgy nem olvasta el őket a diákok nagyobb része. Ott a gyakorin is nem egyszer volt ilyen teljesen szorakoztató könyvekből házi feladat kérdés.

2016. dec. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*Itt a gyakorin
2016. dec. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát igen vannak akik semmit se olvasnak. De vannak nálunk is olyanok akik szeretnek olvasni persze nem ilyen mély tartalmú, régi regényeket. Igaz romantikus regényeket, de szerintem ha választhatnának az Egri csillagok és egy könnyebb nyelvezetű mai regény között, akkor inkább a mai regényt választanák. Szóval mindenki nem, de a tanulók nagyrésze elolvasná a kötelezöket. Azért ez egy fokkal jobb.

+Erről a régi botrányról mit gondoltok?

2016. dec. 12. 20:50
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is inkább az újabb könyveket kéne feladni :D a régebbieket el se olvasom keresek egy rővidített változatott oszt jóvan :D (pedig szeretek olvasni)
2016. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én imádok olvasni, 15 éves korom óta. ( 30 vagyok most) De a kötelezőket én sem nagyon olvastam el anno. Nem érdekelt. 1-2 könyvön végig szenvedtem magam de semmire nem emlékeztem belőle.Nem fogtak meg.

Szerintem az lenne a jó, ha mindenki maga vàlaszthatna mit olvasson, màr a suliban is. Talàn nem utàlnànak annyian olvasni ha anno nem erőltetik a klasszikusokat annyira.

2016. dec. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Azért, mert a régieknek a mondanivalóját nehéz megérteni, de a maiak többségének nem lehet, mivel nincs (a Harry Potter az egyik legigénytelenebb ponyva).

A szöveget azért nehéz megérteni a fiataloknak, mert a többség lusta tanulni és képtelen szöveget értelmezni.

2016. dec. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!