Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek is bűn nem folytat...

Henike00 kérdése:

Szerintetek is bűn nem folytatni a Harry Potter történetet? Vagy legalább is kihasználni az a sok-sok lehetőséget a varázslók világából?

Figyelt kérdés
J.K. Rowling, felépített egy új világot, és úgy érzem, h csak azért nem folytatja, mert fél tőle, h az már nem lenne elég jó. Más kifogást nem nagyon látok.

2016. dec. 22. 00:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Heló!


Khmm.... Műr folytatta. Itt az új könyv, ugye...


Viszont ki hogy látja, ugye. Számomra Harry kalandja véget ért a 7. résszel. Ezért én az új könyvben csalódtam, és csalódtam Rowlingban is.


Számomra olyan művek lennének jók, amik a varázsvilággal foglalkoznak, mint amilyen a 3 kis könyv is volt. Még több érdekesség, még több kis történet és így tovább.


Harryt el kellett volna engednie a hetedik résszel...

2016. dec. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem meg meg kell tanulni lezárni a dolgokat, mert különben csak csökken a minőség és egy elnyújtott, pénzközpontú szar lesz belőle.

Féljen is, hogy nem lesz jó! Egy igazi író ügyel arra, hogy az alkotása maximálisan igényes legyen, ne csak valami vacak, amit a sipákolós, bugyuta tinilányokon kívül senki nem szeret. Neki mám van elég szemétre való WC papír szintű "olvasmány".


Aki nem tud véget írni, az nem jó író, az csak pénzre hajt. Ez olyan, mintha te azt mondanád, hogy tudsz vezetni, de nem tudsz parkolni. Vagy tudsz tortát sütni, de nem tudod összerakni. Megoldod a matekfeladatot, de nincs végösszeg.


Egy írónak tudnia kell azt, hogy nincs értelme egy halom vackot kiadnia, mert a társadalom egy nagyon befolyásolható és nem felétlenül igényes része többet akar. Nem csak nekik ír és az élete munkássága múlik rajta.

Inkább legyen a kerek, szép életműve, mint hogy olyan író legyen, akire azt mondjuk, hogy zsákbamacska a könyvei minősége.

2016. dec. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A Harry Potter és az elátkozott gyermeket nem Rowling írta. Meg is látszik rajta. Rowling írta viszont a Legendás állatok és megfigyelésük című film forgatókönyvét - és azon is meglátszik, de jó értelemben. :)
2016. dec. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

"A Harry Potter és az elátkozott gyermeket nem Rowling írta."


Ez így nem igaz. Rowling és két másik ember közös munkája az új könyv.

2016. dec. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
7 roxforti tanév=7 könyv.Ez már valszeg az elejétől kezdve így volt tervezve.Szerintem jó így mert már erőltetett lett volna az egész ha folytatja,tudni kell mikor kell abbahagyni.Ebben sajnos sok film és sorozat elbukik.Rowling jól csinálta ezt.
2016. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
De hát Rowling is folytatja. Továbbvitte a történetet...
2016. dec. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem folytatni kell. Ez a már felépített univerzum tele van kiaknázatlan lehetőségekkel. Az egyik ilyen lehetőség a Legendás állatok, de simán lehetne akármelyik régi varázslóról írni, mint a Roxfort alapítóiról, novellákat más varázslóiskolákról stb.
2016. dec. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
Én alig várom hogy Grindelwald és Dumbledore története, barátásága és harcuk benne legyen valamelyik folytatásban.
2016. dec. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
J.K.Rowling alaposan megtervezett vázlat alapján írta az összes Harry Potter könyvet, és szerintem nagyon látszik rajta az igényesség. Velem ezek a könyvek szerettették meg az olvasást, amikor 10 éves voltam, és azóta is imádom őket, számomra tökéletesek. Vagy százszor elolvastam mindet, és még mindig szeretem elővenni, és belelapozni. Ez a sorozat ennél jobb lezárást nem is kaphatott volna, az egész kerek, úgy ahogy van. Amikor bejelentették, hogy jön az új Harry Potter, már akkor tudtam, hogy nem fogom elolvasni. Szerintem épphogy bűn felbolygatni ezt a szálat egy kis extra zsebpénz reményében. Ráadásul Rowling nem is egyedül írta, és bár nem olvastam, biztos vagyok benne, hogy nem lett ugyanolyan jó, mint az előzőek.
2016. dec. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%
Én olvastam, és nem lett jó. Tiszta fanservice az egész, tele logikai bakikkal és "mi lett volna ha"-kkal.
2016. dec. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!