Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek is bűn nem folytat...

Henike00 kérdése:

Szerintetek is bűn nem folytatni a Harry Potter történetet? Vagy legalább is kihasználni az a sok-sok lehetőséget a varázslók világából?

Figyelt kérdés
J.K. Rowling, felépített egy új világot, és úgy érzem, h csak azért nem folytatja, mert fél tőle, h az már nem lenne elég jó. Más kifogást nem nagyon látok.

2016. dec. 22. 00:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
4-es: érdemes utánaolvasni, az a probléma az egésszel, hogy a "közös munkában" Rowling nem volt benne. Elvileg a részvétele abból állt, hogy adott néhány kreatív ötletet, meg a végén elolvasta a kész szöveget, és rábólintott. A neve lényegében azért szerepel a borítón, mert anélkül nem lehetne eladni.
2016. dec. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
44%

Csak az ő engedélyével folytatható a Harry Potter. Az, hogy mennyi rész volt benne, csak páran tudják pontosan. Viszont ha ő azt mondja, hogy nem, akkor nem folytatódik.


Nem bírt magával, ez lett a vége.

2016. dec. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

"biztos vagyok benne, hogy nem lett ugyanolyan jó, mint az előzőek."


Lett olyan jó, mint az előzőek. Ha elolvastad volna, tudnád.

2017. márc. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem lett, én is olvastam. És nem azért, mert színdarab, és nem regény, hanem, mert tele van egy csomó logikai és jellembeli hibával. Egyedül Scorpius miatt éri meg elolvasni.
2017. márc. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
12-es: igaz, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy Rowlingnak mennyi része volt benne, mert nyíltan nem írták le, nem beszéltek róla az interjúkban (ez is árulkodó szerintem), de az azért biztos, hogy nem sok. Nyílt titok, hogy Jack Thorne írta a kéziratot, erről rengeteg helyen lehet olvasni. Az, hogy Rowling látta-e egyáltalán a készülő szöveget, mindenesetre kérdéses, de gondolom, a végső verziót azért elfogadtatták vele, mielőtt továbbmentek a kiadóhoz. Azt írják, Rowling végig elérhető volt, ha segítség kellett, de az interjúk alapján a benyomás alakult ki bennem, hogy ez csak pár szavas segítség lehetett, szóban. Hogy miben állt ez a segítség, esetleg beleírt-e a szövegbe, arról lehet vitatkozni (szerintem nem írt bele), de arról nem, hogy a színdarab szerzője alapvetően Jack Thorne, és nem Rowling. Ezért lett olyan, mint egy fan fiction: lényegében az.
2017. márc. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
azért a 7. écükről én szívesen olvstam volna még , meg a ravaszokról. ez kiaknázatlan maradt.
2017. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
v*
2017. okt. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
A nagy lányom, most 12 éves, imádja HP-t, ötször olvasta ki. Amikor azt mondta, kb egy évvel ezelőtt, hogy nincs más jó könyv, amit olvashatna (olvasott sok mást is, de HP-hez újra meg újra visszatért), úgy döntöttem írok neki egy könyvet. Mára az álmom valóra vált! Nem ez az első könyv, amit írtam, de ez az első, amit ki is adtam. Na most ha leírom a címét, akkor az reklám? :) Pedig le kell írnom :) C.S. Lazzar - Z: Az utolsó őrző.
2018. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!