Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvírás! Szerintetek menne?...

Könyvírás! Szerintetek menne? Van még a könyvekre igény?

Figyelt kérdés

Már meg van a témám, egyáltalán nem hétköznapi, lehet már más is feldolgozta, de én nem tudok róla. Belevágnék az egyetem mellett, még csak úgy hobbi szinten persze. Lehet, nem lesz belőle semmi, de ha mégis, akkor mi ennek a menete? Hogy tudom kiadatni/publikálni? Lehetséges ez Magyarországon egy kezdőnek? A magyar írók is kezdték valamikor... Azt is olvastam, hogy egyszerűbb megosztani a könyvet az interneten, ebookon. De szerintem

Magyarországon ez még nem terjedt el. Nektek mi a véleményetek? Esetleg valaki már adott ki könyvet? Köszönöm!



2016. dec. 29. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt felül a "Könyvkiadás" menüpontban leírják:

[link]

2016. dec. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

"Lehet, nem lesz belőle semmi, de ha mégis, akkor mi ennek a menete?"


Technikailag: leadod a kéziratot, jön a korrektúra, szerkesztés, borítótervezés, ezekről egyeztetnek veled, utána próbapéldányt kapsz a könyvből, ellenőrizheted a munkát, aztán rábólintasz és meggazdagszol belőle. Utóbbi opcionális :)


"Hogy tudom kiadatni/publikálni?"


Az első lehetőség, hogy hagyományos úton adatod ki, vagyis elkezdesz kilincselni a kiadóknál, pályázatokra küldöd be a kéziratot, leveleket, email-eket írsz, szinopszist küldesz, aztán vagy elolvassák, vagy nem. Vagy válaszolnak, vagy nem. Leginkább vagy nem. Aztán előbb-utóbb akad valaki, akit érdekel a dolog és akkor jön az, amit fentebb leírtam. A második lehetőség a szerzői kiadás. Itt biztosan kiadják, csakhogy minden költséget te fizetsz és nagyrészt te intézed a marketinget is, tehát rajtad múlik, mennyire fogy a könyv.


"Lehetséges ez Magyarországon egy kezdőnek?"


Persze. A szerzői kiadás egy biztos dolog, de sok munkád lesz a terjesztéssel. A hagyományos kiadással meg kell szenvedni, tűrni a kritikákat vagy a nem létező reakciókat, az elutasítást és azt, hogy hónapok/évek telhetnek el, mire bármilyen eredményt elérsz, de ha eljutsz oda, hogy kiadják, többé-kevésbé már sínen vagy.


"Azt is olvastam, hogy egyszerűbb megosztani a könyvet az interneten, ebookon."


Lényegesen olcsóbb. A szerzői jog a netre feltett anyagokat is védi, tehát ha ellopják, jogilag felléphetsz ellene (az viszont igaz, hogy nyomtatott könyvnél kisebb az esély a lopásra). Önkéntes műnyilvántartásba is vetetheted a szöveget, akkor még biztosabb a dolog. Elméletileg.


Ha sok ismerősöd van, akik segítenek, osztják a linket, reklámoznak, akkor sokan fogják olvasni, viszont anyagilag bukta, mert ezért senki sem fog fizetni. Kezdetnek viszont nem rossz, mert megismerik a neved és így könnyebben veheted rá őket, hogy megvegyék a könyvet.

2016. dec. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előbbi válaszoló jól leírta, az első meg linkelt is egy példát.


Tudtommal bármilyen könyvet ki lehet adni...

mondjuk ott van az underground...

Igaz, én még nem voltam "náluk", de nem egy ember ott adatta ki a könyvét. Ők magánkiadást csinálnak, ha jól tudom.

Könyvkiadásos folyamatot már megírták.

Azonban...mennyit gyakoroltál a könyvkiadás előtt?

Hiába jó az ötleted, hogy ha sokat kell javítani rajta: szóismétlés, központozás, vesszőhiba.

Emellett azt is megfigyeltem, hogy könyvekben nem egyszer a szöveg jellemzői:

- sorkizárt

- talán times new roman betűtipus

- minden bekezdés egy kicsivel beljebb kezdődik

- párbeszédnél gondolatjelet használ sima kötőjel helyett


És szerintem van könyvekre igény. :)

Csak nem mindre. :/


Sikeres könyvkiadást, jó történetet, jó fogalmazást kívánok. :) (Na tessék, én írok a szóismétlésről, aztán az előbbi mondatomban kétszer van a "jó". )

2016. dec. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Későn válaszolok? Nem baj, azért leírom hátha érdekel valakit. Én is hobbi írással próbálkozok, és én eddig ezekről a lehetőségekről tudok:

-Ha van már egy kész könyved, akkor beküldheted pályázatra. Pl. az útóbbi pár évben megrendezték az Aranymosás Irodalmi pályázatot(link: [link] Bár itt elég szigorú a rosta, de törekszenek a minőségi munkák kiválógatására.

-Ha még csak dolgozól az íráson, akkor feltöltheted különböző írós oldalakra, vagy blogra, vagy kérhetsz véleményt bétaolvasóktól (pl. egy ilyen bétázós csoport a következő, ahova kérheted, hogy felvegyenek, ha szeretnéd: [link] :)

-Amúgy a regényírással kapcsolatban olvashatsz tippeket a neten, de ezek csak akkor hasznosak, ha mellette párhúzamosan gyakorolsz. (Ilyenek pl. [link] , [link]

2017. jan. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!