Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írok. Vizalatti...

Könyvet írok. Vizalatti világra van igény?

Figyelt kérdés
Egy olyan posztapokaliptikus világot ábrázol, ahol Föld 90%-a vizalatt van. Szerintetek maga a koncepció elég érdekes, hogy bevonzon majd embereket. Csak röviden annyit történelemröl, hogy a Kárpát medence hegyein meg azon belül állomásokat hoztak létre, melyek a katasztrófa első napjaiban még egyetlen birodalmat alkottak de az anarhia különálló kissebb birodalmakra tagolta, melyek között vannak elég radikális világnézettel rendelkezők is. A Kárpátmedencén kivü álló állomások elpusztultak. Szeretnék egyfajta Bioshock hangulatot adni neki de semmi képpen nem akarom majmolni. Ikletet hozzá egyébként a Metro 2033 adta, szintén nem akarom kopizni. Azért nem akartam az egész bolygóra kiterjedő világot létre hozni, mert szerintem abba beletörne a bicskám. Az üzenete, amit átadna az lenne, hogy az emberi kiközösités és az ebböl származó bosszúvágy és magány bárkiboűöl egy gyilkolásra képes katonát farag. Jó ez egy kicsit nyers de szerintem kreativ és még nem láttam sehol se feldolgozva, ezt majd finomabban fogom leirni. Szerintetek akár nemzetközi sikereket is elérhetek vele?

2016. júl. 25. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Ez a fajta világ nem újdonság, a Waterworld című filmben már elsütötték. Szóval ha csinálsz egy ilyen világú történetet, aminek kicsit Metro meg Bioshock szaga lesz, akkor azt fogják mondani valszeg, hogy nem rossz nem rossz... de hát ismert művekből van összeollózva, a mondanivaló sem túl eredeti(ráadásul még el is magyaráztad, mielőtt megírtad volna regényt, holott erre az olvasónak kéne majd rájönni), és hát akkor minek is kellett ez? Mert, hogy semmi új nincsen benne. Kizárt, hogy nemzetközi sikereket érj el vele, eleve magyar könyvvel elég nehéz nemzetközi sikert elérni, mert hát míg az angol meg a német világnyelv, a magyar nem igazán...
2016. júl. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Akkor is írd meg, érdekesen hangzik.
2016. júl. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha a Kárpát-medence hegyeit nem öntötte el a víz, akkor a Föld felszínének jóval több mint 10%-ka száraz. A helyi hegyek nagyon alacsonyak.
2016. júl. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem kekeckedés, de a te világod épp, hogy víz feletti és nem víz alatti! A Bioshock hangulat meg egy abszurd dolog itt mert az az 50-es években játszódik és kvázi természetfölötti szupercsigák meg olyan szintű genetika van benne, ami még a mai tudásunkat is messze meghaladja vagy száz évvel. Az egymástól elválasztott állomások önállóvá válnak pedig kicsit tényleg Metro 2033 koncepció, de ami azt illeti ez szinte minden poszt apokaliptikus világban megvan.


Kell valami magyarázat arra is, hogy honnan van ez a tengernyi extra víz, ezt nem szóviccnek szántam, de így sikerült. Meg arra, hogy honnan vannak a bázisok, mert gondolom nem csak úgy maguktól nőttek a hegyeken és persze ott a kérdés, hogy mi történt a világ többi részének állomásaival.

Meg valami motoszkál a fejemben, mi lett a hajókkal? A valóságban megfelelő karbantartás mellett a végtelenségig képesek ám a víz felszínén maradni, főleg akkor ha alig van mivel ütközni, sőt ismert egy SS Baychimo nevű szellemhajó esete, amit 1931-ben hagytak el és még 1969-ben is úszott, tehát annak ellenére, hogy 38 évig semmiféle karbantartást nem kapott fennmaradt a víz felszínén.


De ezek csak a világgal kapcsolatos problémáim, magáról a történetről, a szereplőkről nem írsz semmit.

Nemzetközi sikereket, nos komoly fenntartásaim vannak, ahhoz minimum angolul kell írni és kell bele egy szerelmi szál. Ma ez a kelendő.

2016. júl. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor lenne sikeres, ha valami nagyon újat mutatnál be.

Volt régen "butatelefonokra" egy játék, Deep Submarine Odyssey a címe. A játék Freelancher szerű, a helyszín pedig olyan bolygó, aminek a teljes felszínét víz borítja, a lakott része is 10km-es mélységtől lejjebb van, mert fent erős a sugárzás. Az alsó limit ilyen 30km körül van (alatta már túl nagy a nyomás - nem mintha 10km-en olyan kicsi lenne...), ebben a mélységsávban vannak állomások, ahol az emberek élnek. Na most ez szerintem elég eredeti volt.

Egy ilyen vizes világot csinálni a jelenlegi Földből nem egyszerű, amit pedig te leírtál, azok már ilyen-olyan formában léteznek más történetekben. Esetleg toldd el a történetet a távoli jövőbe, de erre a vizesedésre kéne kitalálni valami eredeti és hihető magyarázatot. Ha első könyved, még hazai sikerre se nagyon számíts, kivéve ha született írógéniusz vagy.

2016. júl. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Az elvizesedésre a legkönnyebb a magyarázat, eleve ha nem lenne lemeztektonikai aktivitás az egész bolygó víz alatt állna! Van jobb is, geológusok azt gyanítják, hogy kb. 700Km-es mélységben egy akkora víztömeg van, ami legalább háromszor akkora mint a jelenlegi összes felszíni vizeink együttvéve. Eleve arra, hogy honnan jött a földi víz az egyik teória, hogy üstökösök hozták ide még a bolygó fiatalabb korában, a másik teória meg az, hogy néha ez óriási föld alatti víztömeg "kibuggyant" a felszínre. Egyébként rémisztő lehetőség elképzelni, hogy mi lenne, ha egyszer tényleg kiömlene a teljes lenti víztömeg, mert akkor nem lenne hegy, ahová fussunk.
2016. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Van jobb is, geológusok azt gyanítják, hogy kb. 700Km-es mélységben egy akkora víztömeg van, ami legalább háromszor akkora mint a jelenlegi összes felszíni vizeink együttvéve. "

Tanultam geológiát 3 évig, de ilyenről nem hallottam:D

Ilyet inkább az ezos konteósok szoktak kinyilatkoztatni.

2016. júl. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pedig ebben semmi ezo nincsen, ez egy teória, és jelenleg is viták vannak körülötte, hogy ez a víztömeg mekkora, illetve milyen formában van, illetve hogyan került oda. Amúgy az egész vita a "felszín alatti óceánról" 2007-ben kezdődött, amikor megjelent erről egy geológiai tanulmány, hogy van egy régió Kelet-Ázsia alatt, ami úgy viselkedik mintha egy nagy "tartály" lenne, ami megváltoztatja a szeizmikus hullámok terjedését. Erre lett egy magyarázat, hogy egy hatalmas víztömeg lehet, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy szó szerint ott csordogál és belefúrhatsz, csak, hogy az itteni kőzetek nagy mennyiségű vizet tartalmaznak, ami ha kikerülne a felszínre hatalmas víztömeget jelentene. A méretére is csak becslések vannak, amit írtam, hogy háromszorosa lehet a mostani világóceánnak is csak egy saccolás, igazából nem tudják, az biztos, hogy nagy.
2016. júl. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne,ha küldenél egy-két részletet, azt megköszönném^^
2016. júl. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!