Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a könyvem...

Mit gondoltok a könyvem részletéről?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy akad néhány formai vagy helyesírási hiba, ezekkel tisztában is vagyok. Most inkább arra várnék tőletek választ, hogy mennyire nyújt élethű, "élvezhető" élményt. Másképpen mondva mennyire amatőr kaliberű írás?


Az értelmes kritikákat zölddel jutalmazom :)



A részlet:


A lány összerezzent, majd egy pillanat leforgása alatt széles mosoly terült el az arcán.

- Végre! Felébredtél! Fáj valami? Szóljak az orvosnak? Hamar visszaaludtál… Gondolom akkor kezdett hatni amit adtak hogy ne ébredj fel túl korán. Ahogy elnézlek jól tették… - Motyogta.

Danielnek kellett néhány másodperc hogy feldolgozza mindezt.

- Ez kedves – Mosolygott keserűen. Mióta fekszem idebent?

- Két napja – Felelte Susan egy hatalmasat ásítva, majd felállt és végigsimította Daniel arcát.

- Passzol a hajadhoz a fehér kötés. Megtarthatnád – Nevetett Susan, s hátrapillantott az ajtóra.

Éppen akkor nyílt ki mikor Susan megfordult, s egy alacsony, testes orvos lépett be rajta.

- Ideje volt, Mr. Sikes. Már kezdtünk aggódni amiatt hogy komolyabb baja lehet.

Daniel megérintette a fején a kötést, de az erős fájdalom ami belehasított a fejébe arra bíztatta hogy hagyja békén a gézt.

- A nevem Dr. Hartman. Én fogom holnap reggelig figyelni az állapotát, aztán hazamehet. Ha minden szépen alakul akkor a lába teljesen rendbe fog jönni. Enyhe agyrázkódást szenvedett el.

Dr. Hartman közelebb lépett, hozzá, s megmérte a lázát.

- Ezzel minden rendben. Nem éhes, Daniel? Két napja csak gyomorszondán kapott enni, de az sem volt túl sok.

Danielben ekkor tudatosult hogy igenis ki fog lyukadni a gyomra ha nem eszik valamit.

Dr. Hartman megvakarta borostás arcát, majd megütögette Daniel vállát. Minden bizonnyal le lehetett olvasni az arcáról a választ szavak nélkül is, mert csak ennyit mondott:

- Akkor szólok az egyik nővérnek hogy hozza be előbb az ebédet.

- Köszönöm… - Nyögte ki végül Daniel, s a távozó orvos után nézett.

- Menj csak haza nyugodtan, én jól megleszek itt.

Susan elmosolyodott.

- Egy hétre dupla bérért elküldtem az étterembe Roset. Otthon leszek veled amíg helyre nem jössz.

- Rose rendes lány, ha kell dolgozik három felszolgáló helyett is. Esküszöm neked, egyszer ő lesz az aki felfuttatja a Sike’s and Andrew’s-t. Saint’s Groove legjobb étterme lesz.



2016. dec. 30. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Heló!


"...mennyire nyújt élethű, "élvezhető" élményt."


Nos, ez a részlet voltaképp használhatatlan.


Mi történt? Miért? kik ezek? Mi ez? Mi miért van?...


Lehetne még ragozni, a lényeg, hogy ez a részlet teljes mértékben használhatatlan arra, amire szeretnéd.

Mintha random kitéptünk volna fél oldalt egy könyvből, egy lényegtelenebb résznél...


Továbbá, még a terjedelme is kevés - sőt, voltaképp semmi - egy értékeléshez.


Arról nem is szólva, hogy láthatóan tisztában voltál vele, hogy az írás tálalása hagy kívánni valót maga után, mégis így tetted elénk. Tudod, nem árt megtisztelni az olvasót a rendezett körítéssel. főleg egy ilyen kicsit szövegnél.

2016. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Nem rossz, szerintem jól fogalmazol, élvezetes olvasni. Viszont szerintem igenis gyúrj rá a helyesírásra, mert addig nem fognak komolyan venni, és pl. a hiányzó vesszők az olvasást is megnehezítik!
2016. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Mit gondolok a könyved részletéről?

Azt hogy részlet. Azt, hogy nem lesz belőle könyv, mert leragadsz a részleteknél. A könyv nem így születik. Keress egy témát, szerkeszd meg a történet lefolyását, írd meg az eseményeket, helyezd bele a könyvbe, dobáld ki a felesleget (ami sokszor több, mint a megmaradó részek), és ha kész van, AKKOR, de csakis akkor kérj róla véleményt.

2016. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

Nekem a legnagyobb problémám az, hogy nem érzem ennek az egésznek a hangulatát, amit valószínűleg az okoz, hogy szinte csak párbeszédek vannak (amik valahogy olyan erőltetettnek tűnnek amúgy). Hiányzik belőle a leíró rész, a szereplőid konkrétan légüres térben lebegnek az egész jelenetben (jó, nem teljesen, van egy ajtójuk). Ennek egy részét az okozhatja, hogy értelmetlenül rövid és érdektelen részlet, ha mutatni akarsz valamit, hogy mások véleményt alkossanak róla, érdemes olyat mutatni, amit - mondjuk ha te találomra valahol felcsapnál egy könyvet - neked is kedved lenne tovább olvasni.

Azt amúgy nem mondanám, hogy teljesen reménytelen a dolog, viszont ha komolyan írással akarsz foglalkozni, akkor azt gyakorolni kell! Nem keveset! Ez így még nagyon amatőr.

2017. jan. 1. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nagyon tetszik, ahogy fogalmazol!

Eddig érdekes, felkeltette a kíváncsiságomat. :)

Viszont: túl sok szóismétlés volt benne.

Ha valaki megszólal, aztán a leírást kisbetűvel kell kezdeni. Például:

,, - Köszönöm… - Nyögte ki végül Daniel, s a távozó orvos után nézett. Te így írtad le. De a nyögte-t kis betűvel kellett volna írni, ahogy az összes többi ilyet. :P

És kicsit kaotikusnak érződött, de lehet, hogy csak azért, mert nem olvastam el az egész könyvet. :)

Nekem felkeltette az érdeklődésem. Mi lesz a címe? Ki fogod adni? Vagy felrakod internetve vagy Wattpadra? Esetleg megtartod magadnak? Én kíváncsi lennék rá.

Hali! :p

2018. aug. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gány munka csak az hazudik jókat róla aki pontért nyal. szánalmas
2018. szept. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!