Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kamaszok! Szerettek olvasni?...

Kamaszok! Szerettek olvasni? Mit olvastok most éppen? Milyen könyveket szerettek, mik a kedvenceitek?

Figyelt kérdés
Kor és nem is jöhet. :)
2017. jan. 7. 03:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
16/F lemaradt
2017. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Sci-fit, thrillert, pszicho-thrillert, és behatárolhatatlan könyveket olvasok. Most éppen az Egyetlen kortyot sem c. könyvet, nagyon tetszik. :)

Velem a Harry Potter sorozat szerettette meg az olvasást még jópár éve, azóta mindig olvasok valamit. :)

15/l

2017. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretem a krimiket (Agatha Christie történetei, Sherlock Holmes történetek)
2017. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

14 éves lány vagyok. Harry Potter megvolt, imádtam, azóta is gyakran beleolvasgatok csak úgy random. Én szerettem a Darren Shan-féle vámpíros köteteket is, szóval pár éve nekem is a fantasy-varázsló-vámpír-különös lények voltak meg.


Mostanában másfajta irodalmat olvasok, elkezdtem a klasszikusokkal ismerkedni, egyelőre főleg a romantikus regények kötnek le, úgy mint az Üvöltő szelek, vagy a Büszkeség és balítélet, de a Jane Eyre is tetszett.

2017. jan. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Leginkább Leiner Lauràtól olvasok, és a LOL könyveket, jelenleg Marni Bates-től a Rocsztárt kaptam karacsonyra-t.

13/l

2017. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kalapos Éva regényei nem rosszak,mostanában azokat olvasom, illetve Leiner Laura könyveit, évek óta imádom :)

Egyébként hatalmas fantasy rajongó vagyok, kedvenceim: Üvegtrón,Eragon,Harry Potter, Tűzláng,Sötétség városa,

Holly Black és Maggie Stiefvater összes könyve :) De imádom a Tébolyt és a Csontszüretet is.

Visszatérve a tipikus tini regényekhez pedig még a LOL könyveket ajánlom, vannak egészen jók is köztük!

Bocsi,hogy így csapongok, csak hirtelen nem is tudom,hogy miket ajánljak :)

Ja és 16/L

2017. jan. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Percy Jacksooooooon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2017. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nekem a Harry Potter az örök kedvencem, bár azt még bőven nem kamaszkorban olvastam. Egyébként viszonylag sokféle műfajt olvasok szívesen:

thriller - Holtodiglan, A lány a vonaton,

disztópia - Éhezők viadala, Útvesztő,

krimi - A Da Vinci-kód, többi DB könyv,

fantasy - Percy Jackson, Napnak fénye

ifjúsági - Időfutár, Silber

sci-fi - A marsi, A felhúzhatós lány

dráma (mármint ami filmes értelemben vett drámának feleltethető meg) - A könyvtolvaj, Ha maradnék

Nem meglepetés, a kötelezőket nem igazán kedvelem, de legtöbbet azért el szoktam olvasni. Ami még a legjobb volt eddig az a Tanár úr, kérem.

15/L

2017. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Már én is túl vagyok a kamaszkoron, de azért leírom, hogy akkor miket olvastam.

Én Agatha Christie-vel kezdtem az olvasást, faltam a könyveit, aztán persze jött a Harry Potter. Kötelezők közül nem volt meg minden, de A kőszívű ember fiai, Az arany ember, a Légy jó mindhalálig, a Candide, az Antigoné egészen biztosan. Ahogy idősödtem, úgy jöttek a klasszikus könyvek (Jane Eyre, Üvöltő szelek, Büszkeség és balítélet, Elfújta a szél, A három testőr, A nyomorultak). Aztán a kamaszkor legvégén jöttek azok a könyvek, amik igazán nagy hatást gyakoroltak rám, amik a mai napig is meghatározzák az ízlésemet (Bűn és bűnhődés, Nyugaton a helyzet változatlan, Zabhegyező).

Ennek semmi köze a kérdéshez, de érdekes, hogy a klasszikus magyar irodalmat 25 évesen fedeztem fel. :)

2017. jan. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

14/fiú

Dosztojevszkij bűn és bűnhődés, karamazov fivérek

Tolkien Szilmarilok

Orwell

Napóleon Hill

2018. márc. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!