Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a kedvenc Stephen King...

Lilith1994 kérdése:

Melyik a kedvenc Stephen King könyvetek és miért?

Figyelt kérdés
Rengeteget olvastam tőle és éppen azon gondolkozom hogy melyikkel folytassam :)

2017. jan. 9. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ragyogás - Az egyik résznél szabályosan könnyeztem és kirázott a hideg, az nagyon megmaradt. De az egész könyvnek durva atmoszférája van.


Christine - Sokan nem sorolják a legjobb Kingek közé, de nekem személyes kedvencem. A karakterekkel azonosulni tudtam, nagyon "valóságosak" voltak, és bizony itt is volt egy rész, ami pár napon át alvás előtt megjelent előttem. (Jesszus:D)


Állattemető - Nagyon sokat vártam tőle, és meg is kaptam. Az egyik legridegebb, legbetegebb könyv, amit olvastam tőle.


Neked melyik King könyvet tetszettek?:)

2017. jan. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) nekem is hasonló tapasztalataim voltak :)


A búra alattot és az Az-t nagyon szerettem. Az Az-nál futott a hátamon a hideg rendesen... mindig is féltem a bohócoktol és ez sem segített rajta sokat. :)

A búra alatt azért tetszett mert bemutatta a társadalmat hogy milyen lenne bezárva. Egyszerűen zseniális:)

A setét torony sorozatból az első hármat (plusz a negyedik feléig ) olvastam. Imádom azt a világot amit megakotott.

Nagyon szerettem a tortúrát is de most van kettő viszonylag új kedvencem. (plusz az amit éppen olvasok és nemsokára végzek vele)

Ez a két kedvenc pedig: A rémálmok bazára illetve Az átkozott út.

A rémálmok bazára azért is tetszett nagyon mert nagyon "vegyes felvágott" volt, de minden egyes kis novella magával ragadott és közben King tanított írni engem.

Az átkozott út az az amerikai társadalommal szembeni kritika rendkivül jól megfogalmazva és megismersz benne egy embert a lelkei legsötétebb zugáig.

További kettő van amit sokan nem szeretnek de én azért igen az egyik a Joyland és a hosszú menetelés.

Persze ezt a sort még folytathatnám :)

Egy könyve van amit nem szeretek nem is tudom igazán hogy miért ez pedig a titkos ablak titkos kert.

(ha van benne hiba akkor elnézést kérek de gyorsan írok mert éppen vizsgára készülök :) )

2017. jan. 9. 20:01
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Első vagyok. Az Az-t nagyon nagyon régóta szeretném elolvasni, de az a közel 1500 oldal (jól tudom?) picit félelmetes. Eddig még nem sikerült rávenni magam, pedig a szomszéd város könyvtárában meg van (aminek egyébként nagyon örültem:D).

Ami nekem nem tetszett az a Tom Gordon segíts! című könyve. Szinte nem is emlékszem rá, de arra igen, hogy nem fogott meg, sőt.

Sok sikert a vizsgákhoz!:)

2017. jan. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ertem :) igazából nekem az oldal számmal sosincsen problémám (főleg ha jó a könyv akkor csak úgy repülnek az oldalak és a könyvel eltöltött idő :) )

A Tom Goordont,segìts! szerintem nem volt rossz mert megismerhették egy másik szemszögéből ami kicsi és még naiv és értetlen. Mármint szerintem :)

A vizsgám ma megvolt már más lett majdnem négyes csak össze kevertem két irányzatot :/

Holnap még lesz három vizsgám de csak lesz valahogyan :)

(Az agyam már szomjazik valami jó történetre ami csak fikció és nem történelem :D )

Bocsi ha van benne hiba de a telefonom helyesírás javító ja makacskodik velem :)

2017. jan. 10. 11:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Sok sikert a többihez is!

Velem meg az a helyzet, hogy elég hosszú ideje nem olvastam, és muszáj visszatérni, mert hiányzik...

Tehát ma elmentem a könyvtárba, és most boldogság van.:D

2017. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom :)

Reménykedem :)

Mit vettél ki a könyvtárból ? :)

2017. jan. 10. 17:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is több könyvet olvastam már King-től nekem a kedvencem a Halálsoron tőle. Könyvben is nagyon jó volt majd megnéztem filmben ott pedig nagyon megsirattam a végét. Most a Ragyogást olvasom tőle és eddig ez is nagyon tetszik.
2017. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Szeretem az ilyen kérdéseket. King a kedvenc íróm 17 éves kamaszlány korom óta. (most 31 vagyok). Az első és egyben kedvenc könyvem tőle amit olvastam a Cujo c. regény. Imádom a kuyusokat, és ezért nagyon megfogott a története. Meg is sirattam rendesen. Már sokszor olvastam, és mindig imádtam:)

Az eddigi 65 könyvének több mint a felét már olvastam, a többivel igyekszem spórolni, mert nem ír elég gyorsan, így évente max 2-3 Kinget olvasok, meg mellette mást is, hogy tovább tartson. Sokat tudok ajánlani.

Cujo

Állattemető

A két Rose

Halálsoron

Remény rabjai

Tom Gordon segíts nekem pl bejött

Bilincsben

Az

Rémkoppantók

Lisey története

Halálos árnyék

Carrie

A setét torony sorozat

Mercedes trilógia

11226

2017. márc. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Véletlen elküldtem

112263

Sorvadj el

Langolierek

Titkos ablak titkos kert

Tortúra


Rengeteg jó könyve van:) Esetleg keress rá a tartalmukra, és az alapján válassz.

2017. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!