Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elkezdtem könyvet írni!...

Tünde019 kérdése:

Elkezdtem könyvet írni! Tudnátok véleményt és építő kritikát írni?

Figyelt kérdés

-Vajon meddig tarthat egy élet hogyha lelkileg és

fizikailag is teljesen kiégünk?

Épp ezen gondolkodtam folytonos sírás közepette...

Igen mostanában szinte mindig sírok és szomorkodom, pedig semmi okom nincs rá...Már már kikészítem apámat,mostohámat , családtagjaimat a rossz kedvemmel. De inkább nem rontom el a bemutatkozásomat, amit eme naplóba jegyzem fel. Sokan úgy gondolják egy gyönyörű lány vagyok, akinek lába előtt hever minden és meg is szerzi amit csak akar. Csokoládé barna hajam , búzavirág kék szemem, amiben lilás foltok gyülekeztek és márvány bőröm, alacsony termetem, melyhez párosult törékeny alkatom ,vonzotta a tekintetet. Azonban öntörvényű énemmel, egyik lovagom sem volt elégedett. Ezért ez ennél összetettebb,bonyolúltabb . Igaz előkelő családból származom, gazdagok vagyunk a felsőházból.A nevemet még el sem árultam, Iniana Elizabett Golden vagyok 18 éves. Az én koromban szinte vénlánynak számítok, legalábbis a közeli rokonságom és barátaim szerint. Sconban élünk, ami Angliai gyarmatnak minősül.

-Nina , már megint min elmélkedsz?- kérdezte Karin -Legjobb barátnőm, akivel gyerekkorom óta elválaszthatatlanok vagyunk.Vöröses lóbonca, koronaként díszelgett fején. Szeplős arcához, tökéletesen passzolt a szemüvege, így porcelán babának hívtuk. Persze, messze kitűnt a környékbeli kisasszonyok közül. Nagyvárosi neveltetése, minden udvarlót megszédített.

- Ne haragudj, nem vettem észre, hogy megjöttél.

-Semmi baj - mondja, miközben leplezetlenül látom rajta a gondterheltséget.- Mississ Agathéna szólt, hogy nézzek át mert reggel óta a színedet sem látták-tudod nagyon aggódnak érted mostanában. Édes nagynéném, anyám helyett anyám volt . Alighanem 14 éves lehettem, amikor édesanyám súlyosan megbetegedett, az orvos a legrosszabbra készített fel minket , pár hete maradt, csak hátra mert a testében gyengélkedett.



2017. jan. 10. 21:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Gyakorold a helyesírást...
2017. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Sokan írnak E/1 személyben, de szerintem ez jóval nehezebb. A legtöbb kiadott könyvet E/3 személyben írták. Ha nem akkor viszont nagyon jól van megírva. A könyv lényege, hogy más is átéli a történetet és ez nehéz amikor E/1 személyben van írva. Személy szerint egy ilyen könyvet tudtam elolvasni a Briget Jones naplóját, illetve pár életrajzi könyvet.
2017. jan. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
39%
Nekem tetszik, folytasd :)
2017. jan. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
70%
de mar a veget is tudod, az egesz tortenetet? vagy iras kozben talalod ki ?
2017. jan. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A főszereplő nem szimpatikus. Annyit tudunk róla hogy hisztizik a semmim és gyönyörű. Az ilyen karakterekkel csak kevés ember tudd azonosulni így nem szimpatizálnak vele.

Elizabeth nagyon fantáziátlan név választás. Legtöbb kezdő emelett dönt.

Történet szempontjából semmi sem derült ki, a stílusd eroltetettnek hat.

2017. jan. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

Rögtön kapunk egy gazdag 18 éves lányt, aki csak sír, bár nincs oka rá és megvan a szokásos tragédia is a háttérben. A karakter neve szokványos, fantáziátlan. Az Elizabeth még hagyján, bár minden második kisasszonyt így hívnak, de a Golden borzalmas, ennél már csak a Diamond lenne rosszabb. Lesz itt elegáns gentleman, romantika, álmodozás, szappanoperai fordulatok, legalábbis ha eljutsz odáig. Szirupos történeteken sírdogálni akaró tiniknek remek kezdés, a többiek azonban ennél többet akarnak majd.


Ha azt mondanám, hogy egy A4-es oldalon foglald össze a teljes történetet, meg tudnád tenni? Általánosságok nélkül, tehát az "és mindenféle kalandokba keverednek" és a "sok viszontagság után egymásra találnak" nem játszik, csak konkrétumok az elejétől a végéig, konfliktusokkal, csavarokkal. Menne?


Helyesírás: hiányzó/felesleges vesszők/szóközök, olvasd fel a szöveget hangsúlyozva, rögtön érezni fogod, hogy miért nem jó, amikor minden, második szó, után kiteszed, a vesszőt...


"Sokan úgy gondolják egy gyönyörű lány vagyok" - ezt nem mások gondolják, ezt te gondolod a karakteredről, de akkor meg miért nem írod le?


"akinek lába előtt hever minden és meg is szerzi amit csak akar" - akinek már a lábai előtt hever minden, annak nem nagyon kell erőlködnie, hogy megszerezze, amit akar.


"Azonban öntörvényű énemmel, egyik lovagom sem volt elégedett." - innentől már harcolnod kell, hogy ne az legyen az olvasó első benyomása, hogy a karaktered egy hisztis pitsa.


"búzavirág kék szemem, amiben lilás foltok gyülekeztek" - szemek esetében a lilás foltokról másra asszociál az ember.


"Szeplős arcához, tökéletesen passzolt a szemüvege, így porcelán babának hívtuk" - azért az embereknek a porcelánbabáról nem a szeplős, szemüveges lányok ugranak be.


"miközben leplezetlenül látom rajta a gondterheltséget" - ennek nincs értelme.


Próbálsz szépen fogalmazni, de nem megy. Nagyon akarod, de éppen ilyenkor csúsznak be vicces és nevetséges mondatok. Ne erőlködj, megfelelő háttértudás nélkül úgysem fog menni. A megfelelő korban játszódó regények stílusának ismerete fontos és nem fanfiction-ökről és Júlia szerelmes füzetekről beszélek. Inkább írj arról a korról, amelyikben élsz, mert azt ismered valamennyire, hitelesebb lesz.

2017. jan. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van!! Jobban átolvastam és már tudom min kell javítanom. Egyébként a könyv első 5 fejezete már meg van.Szinte az egész történet is összeállt. De én is észrevettem hogy sokat kell rajta változtatnom.

Dióhéjban a sztorija ez:


Van egy gazdag lány aki 14 évesen elvesztette az édesanyját. Később kiderül, halálos betegsége van, ezért az apja férjet választ neki. Vagyis 4-5 fiú közül kell választania. Időközben megtudja ,hogy él az anyukája mivel a nagynénije nevelte fel aki az igazi anyja. Közben mélyebb szálak fűzik az egyik fiúhoz.


Egyelőre ennyi ami a lényeg.

2017. jan. 11. 17:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem jó a történet. Ha a lány meghal, a férje száll a vagyon...nem hallottál olyanról hogy bahazasodik valaki gazdagekhoz majd megmergezi a feleségét?
2017. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

mondanatok velemenyt errol is ?:)

[link]

2017. jan. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válasz adó, írj ki saját kérdést, úgy biztosan fognak téged is értékelni :)
2017. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!