Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki másolja a történetemet,...

Valaki másolja a történetemet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Wattpadon elkezdtem írni egy sztorit, és az első ember, aki olvasta, azonnal belefogott egy egészen hasonlóba. Hogyan hozhatnám a tudatára, hogy ez így nem a legkorrektebb viselkedés? Nem szeretném megbántani, elvégre az első olvasómról van szó, és nagyon örülök is neki, meg hízelgő is, csak azért mégis szeretném, ha az ötleteim a sajátjaim lennének, és azok is maradnának.

Meg hogy őszinte legyek, tartok is tőle, hogy az ő írása népszerűbb lehet, mint az enyém. Tudom, hogy kicsinyes vagyok, meg minden, de akkor ez van. Félek, hogy ha szólok neki, akkor elveszítem az egyetlen aktív olvasómat, és még ha finoman is fogalmaznék, akkor is megsértődne.

Ti mit tennétek? Volt már veletek hasonló, ha igen, akkor hogyan oldottátok meg?



2017. márc. 4. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az a baj, hogy hivatásos írok is simán másolnak népszerű regényeket és ugyanúgy senki le sem xarja. Pl. a twilightnak 600 millió klónja jelent meg kb. 1 hét alatt...stb.

Ebbe így jobb ha beletörődsz.


Egyébként ha ennyire zavar, akkor beszéld meg vele, hogy mi a helyzet és kérd meg kedvesen, hogy fejezze be és írjon mást. Max nem hallgat rád.

2017. márc. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egészen hasonlóba? Ez mit takar pontosan? Mert nem egyszer találkoztam olyannal, hogy másolásnak tituláltak valamit, ami csak a zsánerből adódott, ill. klisé volt.
2017. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Fanfictiont írok, szóval elismerem, vannak ismétlődő, klisés elemek benne, de a témához ugyanúgy nyúl hozzá, ugyanolyan szempontból írja, mint én, és eddig nagyjából ugyanaz történt az ő sztorijában is. Csak lecserélte a karaktere nevét, meg egy-két szereplőt korábban léptet színre.

Feltűnően sok a hasonlóság, az lenne a lényeg, holott csak egy fejezetet posztoltam eddig.

2017. márc. 4. 22:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha fanfictiont írsz, akkor te is "hozott anyagból" dolgozol (nyilván vannak benne eredeti dolgok, de akkor is). Szerintem képmutatás lenne, ha szólnál ezért az olvasódnak, hadd írjon, amit akar, és amit fontosnak és eredetinek szánsz, azt ne tedd közzé nyilvánosan, így nem fogják másolni.
2017. márc. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazad van, utolsó válaszoló, köszönöm.

Köszönöm a válaszokat!

2017. márc. 5. 23:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is fanfictionben utazom, és itt sajnos nincs mese, el kell fogadni, ha ilyen történik. Abban az esetben írhatsz neki, vagy az oldalnak (max.), ha ctrlC-ctrlV másolja az egészet, vagy ha csak a szereplőket írja át - és lehet, hogy akkor sem történik semmi. Ebben a helyzetben most nem jelentheted.

Egyébként, abszolút átérzem a helyzetet, de hozzátenném: ne legyél kishitű, mert úgy nem lehet jót írni! :)

Kit érdekel, mit hoz ki belőle, és hányan olvassák el? Foglalkozz csak a sajátoddal, az vagy te, az a lényeg!

Egyébként, ha megadod a neved, szívesen leszek a második olvasód, és még csak le sem másollak. :D

2017. máj. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dragon7 ***** válasza:
Írd meg, hogy ,,Köszi, hogy olvasod a történetemet, de lekopiztál, ezért meghalsz! "
2017. jún. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!