Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpad. Hogyan működik?

Wattpad. Hogyan működik?

Figyelt kérdés
Feltöltöttem a sztorijaimat, de senki nem nézi meg. Nem tudom, hogyan lehet fandom-ot megjelölni, hogyan lehet elérni, hogy a kereső kidobja őket... Én sem találok ott semmit, mert sajnos nemigen értem az oldal felépítését.

2017. márc. 14. 08:46
1 2 3
 1/30 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

Én sem értem igazán, hogyan működik vagy hogyan kellene működnie. Amit eddig láttam: ha aktív vagy, rengeteg embert követsz, kommentelsz mindenhová (értelemszerűen csak jót és szépet, különben megsértődnek), mindenkinek adsz csillagot kritika nélkül, akkor ezt visszakapod, lesznek olvasóid, követőid. Ha szimplán írsz egy jó történetet, érthető, izgalmas sztorival, jó helyesírással (ez arrafelé elképesztően ritka dolog), de nem aktiválod magad, csak várod, hogy jöjjenek az olvasók, nem kizárt, hogy rajtad kívül senki nem fogja olvasni, amit írtál.


Amúgy ott vannak a hashtagek, nézd meg az olvasottabb történeteket, milyeneket használnak és használd te is, persze csak ha illenek a történetedhez.

2017. márc. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igen, hashtagek vannak, csak ugye nincsen egy lista, amiből választani lehet (vagy nem találom?), hanem mindenki ír, amit gondol. Ha csak kicsit is máshogy írom, mint a többiek, már nem dobja ki, ha rákeresnek? Vagy hogy van ez?


Fura az egész, én eddig csak az AO3-at meg a fanfiction.net-et használtam, ott tök egyértelműen kategóriákba kell rendezni a sztorikat, és normálisan kereshetőek is.


Igazad lehet, hogy kommentelni meg jelölgetni kéne. Lehet, hogy egyébként a kutyát nem érdekli a sztori, illetve nem találja meg, talán pont a fent említett keresési nehézségek miatt.

2017. márc. 14. 12:38
 3/30 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

Ahogy én látom, igen, mindenki olyan hashtaget ír, amilyet akar. Magyar nyelvű szöveghez lazán kiteszik az angol nyelvűt, csak minek? Amúgy nem azt mondtam, hogy kommentelni meg jelölgetni kell, hanem azt, hogy ezt csinálja a többség :) Én nem csinálom, mert én olyan konzervatív hülye vagyok, hogy csak arra kommentelek, amire van mit és csak annak adok csillagot, aki szerintem igazán jó. Nem is olvassák a cuccaimat. A "tizenöt éves átlagos kislány vagyok, tegnap költöztem New Yorkba és már össze is jöttem egy világhírű énekessel, aki azonnal belém szeretett, de a modell barátnője, aki egy ribi, haragszik rám" stílusú történetek rettentően nem érdekelnek, a normális írásokra pedig vadászni kell.

2017. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Igen, az a baj, hogy én is csak arra szoktam csak kommentelni, ami tényleg jó és tetszik.

Így nem ontom magamból a "this is good" hozzászólásokat, csak hogy minél többen kattintsanak...

2017. márc. 14. 18:22
 5/30 anonim válasza:
9%

Itt az elkezdett könyvem ha érdekel. Wattpadon doris-smith-t vagyok fenn. Érdekelne a történeted, ha van kedved te is nyugodtan küld el.

[link]

2017. márc. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
igen 3-asnak teljesen igaza van. Csak azért ontani magadból a vote-okat, mert olvasókat szeretnél, hülyeség. Nem tudom milyen a sztorid, de érdemes vagy Romantikus vagy fantasy kategóriába rakni, azt olvassák legtöbben. (bár előbbit leginkább tinipi..ák, de ez lényegtelen). számos olyan profilt is találhatsz, akik azzal foglalkoznak, hogy mások könyveit népszerűsítik, de az a baj, hogy a legtöbb ilyen oldalt szintén sötét, helyesírást mellőző emberek írják. Ha gondolod, ide is beküldheted a könyved, azzal is szerzhetsz pár olvasót. Nagyon ritka a jó könyv így én is kíváncsi lennék a könyve(i)dre. Ha gondolod küldj linket. Ha jó, igyekszem majd népszerűsíteni :)
2017. márc. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm nektek! :)

Az az igazság, hogy én nem "könyvet" írok, hanem fanfiction-t.

Az AO3-on és a fanfiction-net-en fenn vannak, és ott "mennek" is rendesen, csak ezt a wattpadot nem tudom szerintem megfejteni. :D

De se nem romantikus, se nem fantasy, hanem Sherlock, James Bond... ilyesmi.

Ráadásul angol, szóval szerintem itt nem lenne sok értelme reklámozni. :(


De ti linkeljétek a tieteket, én is szívesen megnézném, miket írtok! :)

2017. márc. 15. 17:58
 8/30 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Wattpadon ugyanezen problémával szembesültem, mint te, hogy olvasó kb egyenlő a nullával.

Szívesen elolvasnám a történeted, nem baj, hogy angol, kíváncsi vagyok, milyen. :) Ha gondolod, küldd el, én is, ha akarod, küldök (magyarul írt) fanficiket.


Könyvnek a wattpadon levőket a legjobb indulattal se nevezném, egyedül könyvnek azt tekintem, ami papírra van nyomtatva, borítója van, ki van adva. Na, az a könyv.

Minden más, pl a wattpadon is: fici. Nevezheti bárki, bárminek, az akkor is az, nem? :D



A wattpad működése sajnos még számomra is kicsit bonyolult egy-két tekintetben... Segítenék szívesen, de csak ide írtam, remélem, nem gond. ^^

2017. márc. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Ha tényleg érdekel, persze, szívesen megmutatom: [link]


És a tiedet/tieteket is megnézném természetesen! :)

2017. márc. 16. 20:25
 10/30 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, akkor a fejezeteket nem tudod még úgy csinálni, hogy egyben legyenek, egymást követve? Vagy ezek így egy-egy külön kis részek? Mert ha nem, akkor a fejezetest eltudom magyarázni, hogy hogyan kell. :)

(Bekövetlek Wattpadon.)


Itt az enyém egyébként: [link]


A kedvenc történeteim töredékét ide tettem fel. :D

2017. márc. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!