Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen szemszögből olvastok...

Milyen szemszögből olvastok szívesebben fanficet? E/1 vagy E/3?

Figyelt kérdés
Saját szereplőkről írnék, és inkább J.K.Rowling-tól megszokott írásmód legyen, vagy az E/1 írásmódot válasszam?

2017. márc. 6. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
E1 nagyon nagyon kevés embernek megy... az e1 regények 99%-a idegesítő unalmas monotpn...
2017. márc. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Az előzőnek igazza van!

De Én E\1 ben jobban szeretek olvasni :) Ha gondolod küld majd el a fanficed linkjét!

2017. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én E/3 személyben szeretek olvasni. De azért néha jó ha betekintést nyerek a főszereplők fejébe. Vagy leginkább azt szeretem ha váltakozik mind az E/1 és a E/3 személy. Meg az is ha marad az E/1 személy de változik az hogy kinek a szemével látunk.
2017. márc. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Isaac Asimov alapítván könyveiben Gaia elmélettel volt próbálkozát e1 és t1 egyszerre én azt nagyon élveztem.
2017. márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én jobban szeretem az E/3-mat.
2017. márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Olyan nehéz, nem tudom eldönteni, hogy hogy írjak...
2017. márc. 8. 08:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

E/1-et jobban szeretek olvasni, mert akkor magaménak érezhetem a szereplőt, jobban beleélhetem magam, ám igazuk van az előttem szóloknak nehéz E/1-ben jól írni, mert van amikor mr csak szenved a szereplő

Ajánlom h válts a szereplők nézőpontjai között pl az is jó lehetne vagy kezd el írni így is úgy is és amelyik jobban megy azt folytasd :D

2017. márc. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon körülményfüggő. nekem is ez volt a bajom a könyvem megírásánál. nézd meg az Éhezők Viadalát, a legjobb könyv, amit életemben olvastam, és E/1- es. Harry Potter rajongó vagyok, az viszont 3-ba van íródva. Abban igaza van az elsőnek, hogy E/1-ben a sztori sokszor unalmassá válik. Viszont E/3-ban nehezebb kifejezni a főszereplő gondolatait. Az is igaz, hogy míg E/1-ben csak a főszereplővel mozoghatsz, 3-ban lehetőséged van rálátást engedni más szereplők helyzetére is. Esetleg azt is megteheted, hogy 1- esbe írod és váltogatod a szemszöget, bár azt tényleg nehéz jól csinálni. De nem lehetetlen!

javaslom írd meg az első részt/ fejezetet mind két szemszögben, és döntsd el, melyik a könnyebb, melyik esik jobban úgymond a kezedre. Melyikkel tudod kifejezni magad? Csak a főszereplő az igazán lényeges, vagy szeretnél más szemszögeket is megvilágítani? Ha szeretnéd, eldküldheted az irományt, én szívesen segítek eldönteni. Manapság kevés jó fanfictiont lehet olvasni, szóval hajrá :)

2017. márc. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem J. K. Rowling megoldása tetszik nagyon; én is azt követem. Gyakorlatilag egy konkrét ember szemével látunk végig mindent, így azonosulunk vele, viszont E/3-ban van írva.
2017. márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Írj E/1-ben, úgy gondolom, az némileg könnyebb.

Bár én szívem szerint E/2-es történetet olvasnék szívesen, az olyan... egyedi. Két magyar történetet olvastam eddig így írva, de megfogtak. :D

2017. márc. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!