Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok? Ez az első...

Mit gondoltok? Ez az első írásom, érdemes lenne folytatnom? Ötletek, tanácsok?

Figyelt kérdés

1.


Különös, émelyítő szag áramlott a levegőben. Tisztítószerre emlékeztette, de mégsem. Enyhén maró szaga elárulta, ez valami veszélyes vegyszer lehet. A kómából ébredezve szóra nyitotta a párás levegőtől száraz ajkait, de csak egy alig hallható hörgést tudott kipréselni magából. Lassan szemeit is kinyitotta és rálelt a szag forrására. Egy lány talpig védőruhában térdelt és serényen dörzsölte a padlót az előbb említett vegyszerrel. Hátranézett, mintha olvasott volna a gondolataiban és elővett egy kis flakont. Levette a kupakját és ekkor már tudta, hogy minden kezdődik előröl. A lány felállt és lassú, de határozott léptekkel végigszántott a vegyszeres padlón, majd megállt előtte. Megrázta a flakont és egy határozott mozdulattal egyenest az arcába fújta. Egy másodpercre elfogta a hányinger és a köhögés kettős érzete, de még mielőtt bármit is reagálhatott volna a sötétség magával rántotta.


2.


Ismét kezdett magához térni. Még maga sem tudta eldönteni, hogy visszaesik-e a mély gödörbe, vagy sem. Lassan kinyitotta előbb az egyik, majd a másik szemét. A lány még mindig (vagy talán ismét) a padlót takarítja. Hogy miért az rejtély. Viszont az erősen maró szagú szer titkára rájött. A flakonja a sarokban állt egy szivacs és egy vödörnyi víz társaságában. A lány most nem vette észre, de a biztonság kedvéért néma csöndben feküdt tovább. Viszont ez nem jelentette azt, hogy nem is nézhet szét. A fejét oldalra billentve látta, hogy mit is takarít a lány. A padló és a falak feketék voltak, csak egy kis részen látszódott, hogy a szoba fala bézs színű, a padló pedig sötétbarna fából készült. Szép szoba volna, ha nem borította volna el a fekete 'dolog'. Valaki biztosan lakhatott itt. Talán a lány, talán ő. Nem tudta, mivel semmire sem emlékezett. A lány felállt, alkarjával letörölte az izzadságcseppeket a homlokáról és kisétált. Az ajtót (amelyet ő eddig észre sem vett) nem zárta be, csak behajtotta.


- Ébren van. De nem fog emlékezni semmire. - mondta a lány, majd sietős léptekkel elment.


Egy fiú lépett be a szobába.


- Üdv, Clarissa. - köszönt.


Kétségeit és félelmeit egy kedves mosoly mögé rejtette. De ő ennek ellenére is tudta, hogy itt valami nincs rendjén.


3.


A fiú végigmérte a lányt, majd előre lépett egyet és megállt. Szótlanul elemezte a falat, mintha pusztán a nézésével képes lenne megtisztítani azokat.


- Jó ízlésed van. - mondta.


A hangja határozott, de mégis lágy volt.


- Köszönöm. - suttogta Clarissa szinte alig hallhatóan.


Clarissa. Igen, ez volt a neve. Már emlékezett.


- Clarissa... - suttogta ismét. - Ez vagyok én.


- Pontosan. - mondta a fiú.


- És te ki vagy? -kérdezte.


A fiú ránézett és szótlanul kisétált. Clarissa szeme könnybe lábadt. Hol vagyok? Mi lesz velem ezután? Túl fogom élni? Egyáltalán mi folyik itt? Egy halk nesz törte meg belső monológját.


- Mi az hogy csak a nevére emlékszik? Hihetetlen vagy! Hát ezért hoztalak én ide? Hittem benned! - hallotta a lány hangját.


- Rissa kérlek én.. -mondta a fiú.


- Ne nevezz Rissának érted? Majd ha kicsikarsz belőle bármit is, na akkor nevezhetsz Rissának! Felfogtad? Szóval most nagyon gyorsan szedd össze a gondolataid, már ha vannak, és intézd el nekem, hogy legalább a körülményekre emlékezzen! - kiabált a lány.


Rissa... szóval Rissának hívják. Viszont a fiú neve még mindig ismeretlen.


- De én nem tehetek semmit! - most már a fiú is felemelte a hangját.


Rissa válaszul egy jókora pofont adott a fiúnak. Legalábbis a hangjából ítélve mindkettejüknek eléggé fájhatott.


- Akkor majd elintézem én. - mondta Rissa.


- Ne, ne, ne! Majd megoldom valahogy! Ígérem. - hadarta a fiú.


- Rendben. - sóhajtott Rissa. - De ne felejtsd el, amit mondtam! A kezedben van az élete.


A lány léptei egyre halkultak. Már messze járhatott, jó néhány perc eltelt mire a fiú benyitott a szobába egy szék társaságában.


- Na figyelj. - mondta és leült a székre, közvetlen elém. - Mire emlékszel?


Semmire. Az égvilágon semmire. Viszont te biztosan tudsz mindent szóval gyerünk csak, fütyülj madárkám. Semmi kedvem itt lenni, szóval jobb ha igyekszel. Szóra nyitotta a száját, viszont a válasz helyett csak hörgés jött ki a torán, majd köhögési rohammá torkollott. A fiú figyelmesen nézte ahogyan szenved.


- El fog múlni. - mondta. - Természetes, hogy nem tudsz beszélni. Ha nem próbálkozol, nem fogsz köhögni. Egy idő múltán vissza fog jönni a hangod, de még nem ma.


Bólintott, majd nagyot nyelve erőt vett magán. A köhögése pár perc alatt abbamaradt, csak a kaparó érzés maradt meg a torkában. A fiú oldalra nézett, ahol a kicsiny tiszta terület volt. Ő is odanézett és látta, hogy egy kicsit szélesebb lett, mint az előbb.



2017. ápr. 5. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van hozzá érzéked. Folytasd csak!
2017. ápr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

– Sok a szóismétlés, vesszőket is kihagytál.

– Párbeszédnél nem teszünk pontot: – Köszönöm – mondta. Csak akkor kell a gondolatjel elé írásjel, ha nem pont (?/!/?!/...).

– Nem olvastatja magát a szöveg. Darabos az egész, sokkal lendületesebb lenne, ha valamilyen rendszerrel használnád a rövidebb és hosszabb mondatokat.

– A számos felosztás lényegét nem nagyon értem. Az első és második bekezdés között még okés, mert ott egy észméletvesztésnyi szünet van, de a második és a harmadik rész szétválasztása felesleges.

– Ne váltogasd az igeidőt a narratívában, döntsd el, hogy múlt vagy jelen. Illetve hol E/3-ban, hol E/1-ben vonatkozol Clarissára, ami szintén összezavaró.

– Valamint a takarító lány neve sem szerencsés: amennyiben nincs valami konkrét oka, hogy ennyire hasonlít a neve Clarissáéra (a Rissa lényegében a Clarissa becézete), azt javaslom, változtasd meg.

– Illetve nem vagy túl jó az érzelmek dialóguson keresztül való bemutatásában. Látom, hogy Rissa elméletileg dühös, de túlzottan erőltetettnek írod, túlságosan erősen ordíttatod a szöveggel az érzelmeit. Van, ahol ez jó, de most csak azt éred el vele, hogy egy messze túl drámai szappanopera egy jelentét nézem.

Néhány helyen el kell gondolkozni, hogy mire vonatkozol éppen. Először írsz valamiről, aztán alanyt váltasz, a következő mondatban viszont az első alanyra vonatkozva írsz anélkül, hogy megneveznéd. Összezavaró.

2017. ápr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Sajnos itt nem látszik, de ami E/3-ben van írva, azt eredetileg dőlt betűkkel írtam (csak itt nem látszik) mert azok Clarissa gondolatai. És a Clarissa Rissa összefüggés direkt. Tudom, hogy a becézése, azért választottam. És ez még nagyon az eleje, a későbbi írásokban tömörebben fogalmaztam, azok messze jobbak lettek ennél (legalábbis szerintem).

Köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 6. 18:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Az E/3 és E/1 váltást konkrétan erre értettem:

"- Na figyelj - mondta és leült a székre, közvetlen elém. - Mire emlékszel?"

2017. ápr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor az tényleg véletlen, elnézést.
2017. ápr. 7. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!