Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ugye van a Kickstarter oldal....

Ugye van a Kickstarter oldal. Azon könyvet meg lehet osztani, illetve támogatást kérni?

Figyelt kérdés

Aki nem ismeri: arról szól, hogy ha pl. egy "okosgitárt" fejlesztettél ki, de nincs pénzed, akkor kirakod az oldalra, és megadsz egy összeget, hogy mennyi támogatás kéne (pénzben), hogy kiadd azt a bizonyos tárgyat.


Válaszaitokat köszönöm!



2017. ápr. 5. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt már könyvkiadási project, pl. Michael J. Sullivan csinált ilyet.


Magyarként, magyarul nem jutsz vele sehova. Másrészt mii ez, hogy "megosztani"? NEM az oldalon publikálják a könyveket. Maximum a kiadáshoz szükséges pénzt kérheted, de megismétlem, egy ennyire angol profilú oldal, amit a magyar piac nem igazán használ nem ideális neked.


Aztán ott van az is, hogy itt neked komoly üzleti terv nélkül nem sok esélyed van. Egy igazi, profi, rendes project nem csak annyi, hogy "Lili vagyok, 17 éves, a tanáraim szerint jól írok, adjatok pénzt. Köszi, puszi."

Mennyi pénz kell és PONTOSAN mire? Mennyi idő kell? Mik a rewardok a backereidnek? Mik a kockázatok?

2017. ápr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom, amúgy 14 éves vagyok, és egy kalózos témájú regényt írok.
2017. ápr. 5. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Írd nyugodtan a saját és a családod, barátaid örömére, de ilyen ambícióid (még) ne legyenek, hogy Kickstarteren gyűjtesz pénzt könyvkiadáshoz. Ahogyan az első is írta, ez nem úgy működik, hogy te oda kirakod, hogy tőkére van szükséged aztán hátha összejön.
2017. ápr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előbb nézz meg egy-két kickstarter crap részt iDubbz-tól, aztán meglátod, hogyan NE csináld :)


Viccet félre téve, először szerintem írd meg a könyved, kérd ki barátaid, szüleid, tanáraid őszinte véleményét, ne sértődj meg, ha kritikákat hallasz, hanem gondold át, ha jogosnak tartod, akkor javíts a műveden.


Olvass utána, hogy hogyan kell jó könyvet írni, hogyan kell elindulni, vázlatokat írni, jó karaktereket, motivációt stb. Már a vázlatod elkészülése után kérhetsz véleményeket.


Ha készen vagy, minden ismerősödnek nagyon tetszett, aki szereti a műfajt, akkor kérhetsz segítséget a kiadásához, de szerintem amíg nincs kész az első könyved, még nem mutattad meg a világnak, hogy mire vagy képes, addig ne várj nagy támogatást. Talán a második rész megírásához már előre is fogsz kapni, ha az első sikeres volt :)

2017. ápr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

iDubbbz <3


Amúgy 14 évesen SEMMIKÉPP ne menj bele üzleti dolgokba. Gyerek vagy, ez pedig nem játék.

2017. ápr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!