Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Amatőr írók! Ti hogyan írjátok...

Amatőr írók! Ti hogyan írjátok a könyveiteket? Több lent.

Figyelt kérdés

Amatőr alatt az olyan írókat értem, akik nincsenek "elismerve", nincsen kiadva egy írásuk sem. Csak maguknak írogatnak, esetleg kiteszik a könyvüket wattpadra, Merengőre. Leginkább olyan emberek válaszára lennék kíváncsi, akik már több regényt/ Novellát megírtak, vagyis rendelkeznek némi rutinnal.

Kérdések:

E/1 vagy E/3? esetleg E/2 ?!

Múlt, vagy jelen idő?

Mi a véleményetek a váltott szemszögről?

Honnan/Miből merítitek az ihletet?

Mennyire használtok szlenget? (párbeszédeken kívül)

Milyen neveket adtok a szereplőknek?



Én 13L vagyok, s szintén próbálkozom az írással. A történeteim megírása előtt mindig óriási dilemmában vagyok, a szemszöget és az igeidőt illetőleg. Ti hogy vagytok vele? Ha lehet, kort és nemet is írjatok a válaszokhoz.

(nem vagyok kíváncsi a "fiatal vagy még az íráshoz" véleményekre)



2017. ápr. 21. 17:14
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Igen, mindent megválaszoltál, ami érdekelt. :)

2017. ápr. 22. 12:13
 12/19 anonim válasza:
100%
Én is 13 éves lány vagyok.Nagyon nem teszem föl sehová,inkább odaadom a barátaimnak,mert ők a cél közönség.Jelenleg egy oroszos könyvet írok,E/3-ban, eddig ez jött be a legjobban.Igazából a karaktereket egy filmből,vagy egy könyvből mintázom ,persze nem azt a karaktert,de mondjuk olyan nemzetiségű lesz,vagy hasonló a munkája.A nevek igazából a nemzetiségéhez választok egy szép hosszú,vagy egy tipikus nevet.Például a női főszereplő neve Yekaterina. Esetleg még a személyiségéhez választok.Remélem segítettem.
2017. ápr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én E/1-ben írok, mert számomra ez a legegyszerűbb.


Múlt idő.


A leghosszabb történetem pont olyan, hogy a regényen belül váltakozik a 2 főszereplő nézőpontja. Írtam egy másikat, ami a srác szemszögéből volt, most írom azt, ami a lányéból van, tehát én szeretem alkalmazni ezt a váltott nézőpontot, tök jól kiderül, hogy ki mit gondol a másikról.


Az ihlet nem jön csak úgy, én nem erőltetem, van, hogy egy évet is várok rá, addig inkább nem írok semmit, ha nem érzem azt, hogy most tényleg érdemes belefogni valamibe. Hétköznapi magyar szereplős történeteket írok, tehát végül is nincs nehéz dolgom ihletet meríteni az életből.


Párbeszédben szlenget sokat használok, csúnya beszéd is van bőven, ha az éppen illik a karakterhez. Szeretem, ha ebben is élethű a történet, de 1-2 olvasónak néha nem tetszik a káromkodás.


Magyar neveket adok nekik, mivel Magyarországon játszódnak a történetek. Próbálok egyszerűbb neveket adni, például Tamás, Balázs, Bence, Anna, Lilla, Anett. Vezetékneveket ha lehet egyáltalán nem alkalmazok, mert ha pl Kovács Annának hívnák a főszereplőt, tök fura lenne ha az életben is olvasná egy Kovács Anna. Mindegy, ez csak az én hülyeségem :D


Amúgy ezek a dolgok így alakultak az évek alatt, te is találd meg a saját stílusod, és írj úgy, ahogy neked a legkönnyebb :)

2017. ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Jajj, örülök teked kösyi a választ :)

Nem sok hasonló korú "írót" ismerek, vagy akit igen, az nem valami ügyes. (Helyesírás khm)

2017. ápr. 27. 18:23
 15/19 anonim válasza:
100%
15/f vagyok es barataimnak mutatom meg neha az irasaimat. E/3 bol iroj egy csaladregenyt misztikus elemekkel megfuszerezve. :)
2017. ápr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
köszii. te is olyanokat írsz? Honnan meríted az "ihletet" a misztikus szálakhoz? :)
2017. ápr. 29. 11:45
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Én a váltott szemszög híve vagyok, hosszabb történet esetén. Ha csak 5-6 fejezetről van szó, azt megírom E/1-ben, egy főszereplő szemszögéből, de ha hosszabb a sztori, szeretem mélyebben megismertetni a többi főbb szereplőt is, a lelki világukat, érzéseiket, gondolataikat, tehát, akár fejezetenként váltogatom a nézőpontot. Ebbe néha beletartozik az E/3 is. Ezt főképp akkor alkalmazom, mikor több főbb szereplő tevékenységét kell ismertetnem, esetleg, egyik nem látja amásikat, így nem mesélhetem el rajta keresztül. Plusz, ez nagyon jó arra, hogy relatíve objektíven írj le valamit. Az azért fontos, hogy nem ugrálj ide-oda, ha belehelyezhedsz egy nézőpontba, maradj is benne egy kicsit! :)


2. Mindig múlt időben írok, kivéve a párbeszédet és a gondolatokat. Az angolok/amcsik néha használják a jelent, de elég furcsa úgy olvasni, magyarul pedig hatványozottan...


3. Szlenget akkor használok, ha a történetem stílusa megkívánja. Egy középkori drámában nem, egy másik világban nem, viszont, elkezdtem egy krimit, amihez elengedhetetlen... ott furcsán hangozna, ha nem szlengben beszélnének, és néha nem káromkodnának, elvégre, előszeretettel lőnek egymásra. A történet helyszíne, ideje, szereplői, hangulata mindig megadja a jó stílust.


4. Én mindig egy zeneszámból merítek ihletet, sokszor, egy számra írok egy fejezetet, de van, hogy egy rövidebb történetet is. Még akkor is, ha pl. fanfiction-t írok.


5. A karaktereknek mindig nagyon ritka nevet adok, és ha a sztori nem ebben a világban játszódik (nálam gyakran előfordul), akkor kitalálok nekik eddig nem létező neveket. Néha, akkor is, ha itt játszódik.


6. Miért lennél fiatal az íráshoz? :D


25/L

2017. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én jól E/1-ben tudok írni, csupán egy történetemet írtam eddig E/3-ba, mert ott fontosak voltak olyan történések, ahol a főszereplő nem volt ott.

Mindig múltban írok, amikor olvasok akkor engem idegesít is, ha az író jelen időben ír.

A váltott szemszög néhány történetben beválik, ám én nem igazán vagyok oda érte, számomra egy picit kiábrándító, hogy ismerem a másik szereplő szemszögét. Szeretem a titkokat a történetben.

Én az álmaimból, magamból, ismerőseimből és általam olvasott témákból merítek ihletet. Például olvastam valaminek a működéséről az interneten, a nap végére máris egy hozzá kapcsolódó sztori nőtte ki magát a fejemben. Néhány szereplőt néha fel szoktam ruházni az én furcsaságaimmal és szokásaimmal, de sose a főszereplőt.

Nos, a nevek. Szinte soha nem Magyarországon játszódik a történetem, amelyik nem egy általam kitalált világban, az általában Angliában kap helyet. Szeretek ritkább, de nem erőltetetten különleges nevet adni a szereplőimnek. Amikor kitalált világban játszódik, akkor latin vagy mitológiai neveket szoktam adni.


Én leginkább fantasy, scifi és dráma műfajban szoktam írni, rengeteg történetem a jővőben játszódik, de középkori hangulatú.


16/L

2017. jún. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ, sok mindenben igazad van.

Én is imádom a sci-fiket, leginkább ebben a műfajban olvasok/írok.

:)

2017. jún. 23. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!