Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írok, segítség?

Könyvet írok, segítség?

Figyelt kérdés
Csak annyi,hogy van egy alapötletem, ami már nagyon régóta fogalmazódik bennem. Kezdek egyre több részletet kidolgozni. Félek azonban, hogy akaratomon kívül "lekoppintok" egy már létező, híresebb történetet. Hogy tudnám ezt megelőzni? Nem szeretnék ilyen klisés, lerágott főszálat a könyvembe. Több részlet priviben, akit érdekel.

2017. jún. 6. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
a mostani, új könyvek is valamennyiben "koppintások". és már nincs olyan regény, amire nem lehetne ráfogni, hogy hasonlít x vagy y könyvre, akármilyen témát is dolgoz fel az író. szóval ilyeneken ne rágódj, írd meg nyugodtan a történetedet, amúgy is magadnak írod, akkor meg kit érdekel? :)
2017. jún. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Ne kezd már te is ezt a privátozást, komolyan miért hiszi minden írópalánta, hogy mindenki el akarja lopni az ő nagy művét, hülye lenne, nekem is van vagy két tucat saját ötletem, nem az ihlettel van a baj, hanem az idő hiányával, hogy megírjam őket.

Tudod néma gyereknek anyja sem érti a szavát, az az "író" meg, aki fél írni nyilvánosság előtt, hát az ne is akarjon író lenni.

2017. jún. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1- es köszönöm szépen, igazad van. csak annyira nehéz ez az dolog. mert rengeteg, jól megírt könyv kritikájában jelenik meg, hogy ez az egész "kopi", másolás.

2- es hagy legyen már jogom odaírni, hogy privátban osztok részleteket? Például neked minek írjam le, mikor egy értelmes szót nem tudtál leírni, ami a kérdéshez kapcsolódott volna? Egyébként el kéne olvasni a kérdést. Nem attól félek, hogy az enyémet másolják le, hanem, hogy én írok akaratlanul is hasonlót egy híresebb regényhez. Amúgy meg ki beszélt itt időhiányról? Semmi bajom nincs az idővel, sőt, szépen halad a könyvem. Ez az egy dolog az, amitől félek, ezért tettem fel a kérdést. Értelem :D

2017. jún. 6. 20:09
 4/9 A kérdező kommentje:
amúgy elég vicces, hogy az első válaszolót lepontozták, a másodikat meg nem. ma már a bunkóságért jár dicséret?
2017. jún. 6. 20:11
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Nézd kérdező, szerintem akik régóta járnak ide a "könyvesbe", azoknak az a bizonyosuk már nagyon tele van azzal (ilyen vagyok én is), hogy jönnek ide tömegével a tizenéves kezdők, akik annyit nem hajlandóak leírni, hogy miről szól a leendő nagy művük (amit az esetek 99%-ában aztán soha nem is írnak meg), mert féltik, hogy majd "elrabolják meg lemásolják". A franc akarja lemásolni!


Én értem, hogy te mit írsz, de minek kell itt állandóan privátolni. Nekem kicsit elegem van belőle, hogy én kuncsorogjak azért, hogy valaki nagyvonalúan elküldjön nekem egy tucatsztorit!

Gondolkodj már egy kicsit, hogy mondjuk meg, hogy koppincs-e vagy sem, ha egyszer be sem avatsz minket? Mi van benne olyan nagy titok, a Coca Cola receptjét is beleírtad vagy mi? (népművelő rovat: az hétpecsétes titok, csak páran ismerik a világon)


Amúgy vegyél vissza az arcból, nem mi kértünk segítséget meg tanácsot, hanem te. Meg ha esetleg el is olvasnád, meg meg is értenéd, amit írtam nem vagdalkoznál össze-vissza.


ui: Várom a dühödt választ arról, hogy te ilyen alpári bunkókkal nem állasz szóba...

2017. jún. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Várd nyugodtan, nem fogod megkapni :)

Nem neveztelek alpári bunkónak, csak nem értem a stílust. Azt sem értem továbbá, hogy hogy jön ide a lekopizástól való félelem. Oké, hogy máshol olvastad, eleged lett belőle, de az nem én vagyok.

Nem mondtam, hogy kuncsorogj, azt mondtam írj, ha érdekel. úgy tűnik, hogy téged nem, ezt el is fogadom, el lehet menni. vagy nem. ahogy jól esik. Jó páran már fel is fogták,és írtak nekem, hogy segítenek, ha tudnak.

Vegyek vissza az arcból, mert én kérek segítséget? Tudtommal a gyakorit a segítségadásra találták ki. Válaszolok, kérdezek, válaszolok, kérdezek. És ha valaki bunkón válaszol, arra igenis meg fogom írni a véleményem. Ne érezd már felsőbbrendűnek magad azért, mert te most a "segítő" oldalon vagy. Elhiszem, hogy tapasztalt író vagy,még meg is értem, hogy idegesítenek a kezdők, belátom, hogy milyen unalmasak azok a "kopizzák a sztorim" nyafogások (amit egyébként én még mindig nem csináltam, de mindegy is), de ne érezd már magad mindenki felett, jó?

Az meg, hogy tucatsztorinak nevezed a könyvem (amiről mellesleg fogalmad sincs), elég vicces, tekintve, hogy erről szól a nagy segítségkérés.

"amit a fiatalok többsége meg sem ír" - említettem már, hogy jól halad a könyvem? Nem most kezdem :)

Figyelj, én nem akarok ezen vitázni, annyira felesleges. Csak nézd a helyzetet az én szögemből, hátha megérted. Én is megtettem.

(ZÁRÓJELBEN megjegyzem, hogy én sem vagyok teljesen kezdő, számos novellám látott már napvilágot és kapott pozitív kritikát. A regényírás viszont még idegen számomra, tekintve, hogy sokkal több energiát igényel :)

2017. jún. 6. 21:02
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

első válaszoló vagyok. sokszor én is felhúzom magam a magutogató, kezdő írók miatt, de ahogy észrevettem a kérdező nem ilyen, és a 2. válaszoló felháborodása teljesen alaptalan.

egyébként szívesen olvasok elszánt kezdő regényírók próbálkozásait, szóval szívesen segítek én is, kérdező.

2017. jún. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem érdekel annyira, hogy privátban kérjek részleteket, szóval általánosságban: műveltség segít, más itt nem használ. Ha a magad részéről mindent megtettél annak érdekében, hogy ne tűnj epigonnak, akkor nem érdemes problémázni. Persze ettől még lehetnek azonos elemek más regényekkel, az is előfordulhat, hogy egy félig-meddig ismert történetet dolgozol fel a tudtodon kívül, de az ilyesmi tanulópénz, majd máskor alaposabban utánanézel a témának. Ha törekedsz az eredetiségre, abból nagy baj nem lehet.
2017. jún. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat 4-es és 5- ös :)
2017. jún. 9. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!