Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az "IT" horror filmet elvileg...

Az "IT" horror filmet elvileg egy regény alapján készítették. Ez a könyv megvan magyarul?

Figyelt kérdés
A film idén fog kijönni a mozikban.
2017. júl. 23. 01:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Nem elvileg hanem gyakorlatilag is, és jobb a könyv mint a film. Igaz sok minden más a könyvben.

A könyv címe:

Stephen King: AZ

2017. júl. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

" és jobb a könyv mint a film."


Jé egy Marty Mcfly! Mert ezek szerint már láttad a még el sem készült filmet. :-D

2017. júl. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Van egy régebbi film is, Okoska törp.
2017. júl. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Csakhogy a kérdező külön írja, hogy "A film idén fog kijönni" tehát első válaszoló elég bajosan láthatta, de máris bejelenti, hogy a könyv jobb. Ugye Ügyifogyikám?
2017. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2017. júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hoppá igaz-igaz, Törppapa.
2017. júl. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kösz, csak most láttam az idei előzetesét a régebbit még meg sem kerestem. És igen, először a könyvet szeretném elolvasni.
2017. júl. 23. 12:37
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Időpont ma 02:00


Azért írok, mert nekem írtad, a válaszodat. Mivel nem sok eszed van, lehet nem is fogtad fel amit már mások is megírtak. A mostani IT film FELÚJÍTOTT változat. Már régebben is volt film róla..Na azt láttam. Mielőtt írsz valami baromságot, nézzél utána, hogy miről is van szó..

Kedves kérdező. Olvasd el könyvben. Nem fogsz csalódni, mert nagyon jó könyv.

első vagyok)

2017. júl. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Időpont ma 02:00

Még valamit buta gyerek!! Amit most újítanak fel film, szinte ugyanaz lesz mint a régi, csak jobb trükkökkel, más szereplőkkel. De az alap sztori ugyanaz...!De érdemes ezt egy tudatlannak megmagyarázni? Lehet fel sem fogja mit jelent az a szó, hogy felújított...na ennyit erről..

2017. júl. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra rájöttem, hogy nem vagy több 10-15 évesnél drága 79%, ez a szóhasználatodból, az össze-vissza dobált vesszőkből elég egyértelműen kitűnik. Csak úgy süt belőled az ifjonti hevesség, de el kell, hogy szomorítsalak. Itt te vagy az, aki csúnyán hülyét csinált magából.


Ennyire nehéz? Mármint elolvasni ezt a mondatot:


"A film idén fog kijönni a mozikban."


Tehát a kérdező egyértelműen az idén szeptemberben a mozikba kerülő "It" filmadaptációra gondolt, amit a New Line Cinema csinál, és két részes lesz.


Had világosítsalak fel, hogy az "It"-nek ez az első filmadaptációja, amit eleve moziba szánnak.


Amivel ti itt meg vagytok kavarodva az egy TV-s minisorozat 1990-ből, amit nem vetítettek moziban, tehát nem mozifilm, hanem TV film. Érted már? Ebből kiderülhetne ha tájékozott volnál, hogy a kérdező az idei új mozifilmről kérdez nem a 27 évvel ezelőtti TV-s adaptációról.


De nézzük tovább te arról írsz, hogy "felújított" pedig nem felújított például a Csillagok háborúja klasszikus trilógiája, annak a speciális effektjeit felújították, belevágtak pár korábban kihagyott jelenetet, tehát azt nevezhetett felújítottnak "remastered".


Van egy olyan filmes fogalom, hogy "remake", amit magyarra elég nehéz lefordítani, mert az újracsinált kicsit magyartalanul hangzik, így általában így hagyják magyarul is, hogy remake.

De itt az első csavar, hogy a könyv alapján készült adaptációk esetén nem beszélnek remake-ről! A magyarázat annyi, hogy ilyen esetben nem a régi film forgatókönyvét veszik elő, hanem a könyvet, ami alapján készült. Például a Di Caprio főszereplésével készült Great Gatsby filmre se mondták azt, hogy "remake" mert nem az volt, hanem egy újabb adaptáció, méghozzá ugyanabból a regényből, és főleg nem mondta rá senki, hogy "felújított".

Tehát az It-ből, ami 1986-ban jelent meg könyvként az ABC csatorna csinált egy szintén kétrészes TV filmes adaptációt 1990-ben. Majd ettől függetlenül most készül el az első nagy vászonra készült, nagy költségvetésű mozifilm belőle.


Így már érthető, hogy mire próbáltam poénnal rávilágítani, de úgy látom nem megy, csak szájbarágós "vénemberes, tanárbácsis" stílusban...

2017. júl. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!