Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit szóltok a horror könyvem...

Mit szóltok a horror könyvem részletéhez?

Figyelt kérdés

Csak ízelítő a főszereplő szokványos reggeli ébredéséről.


Péntek reggel hét óra. Az ébresztőórám elviselhetetlen hangon üvölt a fülembe. Meg kell hagynom, hogy inkább halnék meg, mint hogy kikeljek az ágyból, de kinek is panaszkodhatnék? Engem senki sem hallgat meg, nincs aki törődjön velem, főleg azért is, mert egyedül élek. Ahogy nehézkesen kinyitom a szememet, és megpillantom az aljasul villogó hetes számot, és a két nullát a számlapon, teljesen elmegy az életkedvem. Egy „Elegem van!” típusú csapással elnémítom az órát és a hátamra fordulok. Adok magamnak egy percet hogy csak nézzem a mennyezetet magam felett. A bedagadt, véres szemeim nem néztek valójában sehova, teljesem más volt lelki szemeim előtt… A kényszeres gondolataim ismételten előjöttek, és nem tudtam velük semmit sem kezdeni. Igen, azok a bizonyos gondolatok. Az agyam rohadt szüleménye az egész, hiába hogy tudom mi történik velem, nem bírom megértetni saját magammal hogy nem valós.

Elhúzom a tekintetem a mennyezetre vetülő fénycsíkokról, melyek a redőnyön beszűrődő napfényből jutottak be a hálószobámba, és nehezen felülök az ágyban. Nem sokáig dőlöngéltem az átizzadt matrac szélén, felálltam és ellenálltam annak a késztetésnek hogy összeessek a kimerültségtől. Talán ha két órát sikerült aludnom… Minden egyes éjszaka ott van velem, beszél hozzám, pedig tudom hogy nem is valós. Hogy is fogalmazhatnám meg saját magamnak ha nem úgy, hogy valójában elmebeteg vagyok? Néha én magam sem értem hogy miről beszélek.

Most nem látom sehol, nem érzem a jelenlétét, és nem hallom a hangját. Valahogy most üresnek érzem a hálószobát. Bár, alaphangon is az. Egy ágy, mellette az éjjeliszekrény, és a komód amiben a ruháimat tartom. Egy pillanatot adok még annak hogy csak nézzek magam elé gondolkodás nélkül, majd cselekszem, hogy érezzem: Élek. Felkapom az éjjeliszekrényről a cigarettás dobozt és kiveszek belőle egy szálat. A következő pillanat amikor magamhoz térek, hogy kattintom az öngyújtót, beizzítom a papírt és dohányt, majd mély levegőt veszek a számat megtöltő füstre. Nem emlékszem hogyan vettem kézbe az öngyújtót, de abból indulva hogy minden nap vannak kisebb „emlékkieséseim” nem foglalkoztat túlságosan. Minden bizonnyal csak a kevés alvás miatt van, de azon pirulákkal lehet segíteni. Én nem akarom agyatlan hullává változtatni magam, de ha kell valami, akkor kell… Nyújtózkodok egyet, kitörlöm a könnyeimet az égő szememből és erős kilengésekkel megindulok az ajtó felé.

Lassan csoszogva az érdes padlószőnyegen kifújom a füstöt, majd odaérve az ajtóhoz lenyomom a kilincset. Hangos kattanás, a zár enged, majd egy pillanatra megszűnök létezni… Valami neszelést hallok a hátam mögött. A végtagjaim megborzonganak, fagyos lehelet fut végig a testemen, amit elemésztő forróság és gyengeségérzet követ. Libabőr borít el ahogy megpördülök és háttal nekiesve az ajtónak újra bezárom azt. Sehol nem látok semmit, csak a füstöt melyet nemrég engedtem szabadjára. Felém közeledett, aztán megállapodott magában. Mintha ki akart volna menni az ajtón velem együtt, aztán pedig megállt velem szemben, és várt hogy nyissam ki újra, had mehessen szabadon.

Kiráz a hideg, és cifrán káromkodva lassan, remegő térdekkel megfordulok. A hang, ami mögöttem felhangzott leginkább arra hasonlított mint mikor megreccsen egy faág, vagy elszakad egy ruhaanyag. Ahogy újra kinyitottam az ajtót egy pillanatra megálltam, újra megdörzsöltem a szemeimet, és a cigarettafüst elfogadva udvarias invitálásomat, távozott a helyiségből, persze csak utánam. Az utam átvezetett az előszobán ami szintén olyan szegényesen volt berendezve mint bármely más helyiség a házban. Egy rádió, szakadt, régi kanapé és egy régi, faragott dohányzóasztal két hamutartóval, valamint egy ritkásan megpakolt könyvespolc. Csecsebecsék, dísztárgyak nem voltak nálam. Nem tartottam otthon olyan dolgokat amelyekhez egyébként sem nyúlnék. Anyagi helyzetemnek hála nem sok mindent kellett letakarítanom szerény hajlékomban, ha néha tisztogatásra került a sor. Végső soron mindennek megvannak a maga előnyei nemde?


Aki bő választ ad, zölddel jutalmazom!



2017. márc. 4. 15:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Annyit nem ér a zölded, hogy valamire méltassam a "művedet. Szerintem inkább rajzoljál.
2017. márc. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem esett túl jól. Esetleg megosztod velem mi a baj? Unalmas? Vontatott? Nem adja át kellően az érzéseket?
2017. márc. 4. 15:36
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem egész jó. Rendben van a helyesírásod, és jól fogalmazol. Ezenkívül kíváncsivá tettél, szeretném tudni, hogy most a főszereplő paranoid, személyiséghasadásos vagy tényleg ott van vele valaki. Nagyon érdekel, hogy mi fog kisülni ebből. Ha tovább írod, elküldenéd a folytatást? :)
2017. márc. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%
Hadd adjak egy tanácsot. Ha írni szeretnél, ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond! Ne azt lesd, hogy kinek mennyire tetszik az, amit írsz, mert addig nem fogsz tudni megfelelni senkine. Mindig lesznek irigyek, gyűlölködők, fasznyelők, akik csak hátráltatni akarnak, de ne szerezd meg nekik ezt az örömet. Magadért írj, azért mert szereted csinálni, ne szegje semmi a kedvedet, és akkor 99%-kal több esélyed lesz arra, hogy boldoggá fog tenni az, amit csinálsz. Ha ez lesz az elsődleges célod, csak akkor leszel igazán boldog. Sok sikert!
2017. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
*senkinek
2017. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mentek a zöldek! Hármas! Neked tetszik egyébként, vagy nem olvastad végig?
2017. márc. 4. 15:57
 7/17 A kérdező kommentje:
* A négyesnek címeztem a kérdést bocsánat.
2017. márc. 4. 15:58
 8/17 anonim ***** válasza:
Elolvastam és tetszik! Ezért írtam, amit írtam. 4-es vagyok.
2017. márc. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Néha ugrasz egyet az igeidőben, ami meglehetősen zavaró lehet az olvasónak. Valószínűleg csak figyelmetlenségből váltasz át jelenből múltba, de erre próbálj gondot fordítani. Csak indokolt esetben történjen, amikor a karakter ténylegesen a múltba tekint vissza. Egyébként jól fogalmazol, viszont előfordul jó néhány vesszőhiány és egy-egy szóismétlés is, de ezeken lehet segíteni.

Kíváncsi vagyok, mennyire tudod hitelesen visszaadni a főhős belső állapotát így E/1-ben. Ha mentális problémákkal küzd, készülj fel egy jó adag kutatómunkára, mert kegyetlen nehéz ilyen karaktert hihetővé tenni.

2017. márc. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Először is soha ismétlem; SOHA ne adjál ki a kezedből részletet. Csak a kész, befejezett művet. A részlet azt sugallja, hogy se eleje, se vége. Csak szavak, csak mondatok. Egy kész mű el van helyezve térben és időben. Odaviszi az olvasót, kézen fogva végigvezeti és mindent megmutat.

Egy film sohasem olyan jó, mint a könyv, aminek alapján készült. Tudod, miért? Mert olvasás közben a kapott információk alapján elképzeled a hátteret, a személyeket, a hangulatukat, a rezdüléseiket, érzéseiket. Aztán a filmben valami egészen mást kapsz vissza. Na ezekre az információkra van szükség minden történetben. Akár horror, akár holdfényes lányregény.

Az, hogy tudsz fogalmazni, édeskevés egy könyv megírásához. Azt fel kell építeni, ezerszer visszabontani, kidobálni a felesleges, vagy figyelmet elterelő sallangokat, stb. A szerkesztésnél kell igazán helyén lennie a szívednek, hiszen vérzik, ha egy jól sikerült részt ki kell dobni a kukába. Mégis meg kell tenni, ha döccen tőle a történet. Annak simának kell lennie. Hátára kell vennie az olvasót, és úgy vinni végig, hogy ne akarózzon közben leszállni. Minden kérdésére választ kell adnia, de mindig újabb kérdést is meg kell fogalmaznia.

És még valami. E/e-ben írni egy örök csapda, mert nem tudod magadat korrektül bemutatni. Csak az olyan Philip Marlowe féle figurák élik túl ennek hiányát, akiknek olyan szülőatyjuk van, mint Raymond Chandler.

A te részletedbe én beleképzelhetem Woody Allent éppúgy, mint Vitalij Klicskót.

2017. márc. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!