Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes hozzáfognom?

Érdemes hozzáfognom?

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy majd egyszer szeretnék könyvet írni. De természetesen most még csak halovány foltok és piszkozatok vannak előttem. Nem tudom, hogy mikor fogok majd törvényesen is hozzáfogni, de az tuti, hogy nem fogom olyan sok ideig halogatni. Szerintetek érdemes ilyen idősen könyvpiszkozatokat írni? 15/L

2017. júl. 27. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Az íráshoz, gyakorláshoz, gondolataid leírására sosincs elég korán.

Ami viszont a könyvkiadást, tényleges regényírást illeti, az már más tészta.

Annyi önjelölt regényíró van akár csak itt a Gyakorikérdéseken, akik kiposztolnak féloldalnyi szöveget, bezsebelnek pár semmitmondó "Húúú de jó vagy" kommentet - vagy azt se -, holott még a fél oldalt se tudják helyesen, hibák nélkül megírni, ráadásul az egész nem szól semmiről...

Szóval szerintem legyél képes olyan szinten írni, hogy az publikálható legyen mind stilisztikailag, mind tartalmilag.

Ehhez pedig igen, gyakorlás kell és olvasás.

Biztos vagyok benne, hogy ha most elkezded leírni a gondolataidat, őrlöd magadban őket, rengeteg könyvet olvasol, és megtanulsz helyesen írni, akkor évek múlva - bocs, de én ugyan nem írok olyat, hogy pár után vágj csak bele, úgyis sikerül, mert ez hülyeség - úgy állhatsz neki a dolognak, hogy úgy érezheted, megvan hozzá az alapod.

2017. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Majd kiderül hogy van-e hozzá érzéked. Ha nem akkor se búsulj, nem mindenkinek van hozzá tehetsége. (A rokonak barátok csak jót szoktak mondani általában.)

Fejleszd magad. Olvass más könyveket, (sose másolj !), de tanulj belőlük.

2017. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Egyelőre inkább olvass sokat. Rengeteget tudhatsz meg a műfajokról, az írói fogásokról, jellemábrázolástól stb. Aztán majd pár év múlva kezdj el írni.
2017. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze fogj bele mindenképp!


Viszont szerintem azt érdemes az emberben önmagában lemeccseznie, hogy mi miatt akar írni.


- Ha a hírnév és gazdagság vonz, akkor hagyd és keress mást, mert nagyon sokan állnak hozzá így a könyvíráshoz, és az esetek 99%ban sikertelenek maradnak.


- Viszont ha az motivál az egészre, mert élni se tudsz anélkül, hogy ne mesélj storykat, vagy ha akár hónapokig állandóan visszatér a gondolata az írásnak, akkor kezdj bele mindenképp!


Eddigi tapasztalataim szerint akkor lehet a legegészségesebb az íráshoz való kapcsolódás és viszony, ha feltétel nélküli a folyamat. Személy szerint én azért írok mert lételemem, és ha egy napot nem tudok a történetem karaktereire, útjaikra gondolni akkor bűntudatom van.


Kitartást kívánok ha belekezdesz ebbe a művészetbe!

2017. júl. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Jómagam nagyon korán kezdtem írni. 6 évesen, igen el lehet képzelni azoknak a minőségét de mindenki el kell induljon valahol.


Miután sikeresen megírtam 2 regényt és számtalan rövid történetet arra jöttem rá, hogy akkor a legminőségibbek a történeteim ha lerázom magamról az olyan manipulatív gondolatokat, mint, hogy túl fiatal vagyok, vagy, hogy áh ezt senki se olvasná el. Csak kezdj bele és írj. Ne várj egyből sikereket, csak írj, majd módosítsd, javítsd haladj előre és ne add fel! Embere válogatja, de az outline is nagyon hasznos tud lenni a gondolati bakik kiszűrése végett.


Mielőtt kérdeznéd egy regényem se jelent meg, és hosszú ideig nem is fog, mert engem az érdekel, hogy egy összefüggő, érdekes, tanulságos történeteket kreáljak olyan karakterekkel amik nem csak, hogy hihetőek hanem hiánypótlóan őszinték is.


Saját célkitűzésem, hogy csak akkor fogom magam írónak mondani ha elértem a leütött 1 millió szót a letisztázott és javított írásaimban. Kicsit keménynek hangzik, de a jó minőség eléréséhez elszántság és kitartás szükséges.


Szóval cska kezdk el írni, mert csak akkor tudsz elkezdeni fejlődni!!

2017. júl. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. De nem azért, mert jó regényt fogsz belőle azonnal írni. Hanem mert elkezdesz egy hosszas tanulási folyamatot, aminek majd a végén lehet hogy jó regényt tudsz írni. De ha nem kezded el, vagy csak később kezded el, akkor később érsz el értékelhető szintre. Szóval addig próbálkozzál. És azt tanácsolom, hogy kezdj rövidebb lélegzetvételű és kevéssé összetett történetekkel.
2017. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az Eragon szerzője is 15 éves volt, amikor megírta ;)
2017. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!