Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Téged mire tanított a Harry...

Téged mire tanított a Harry Potter?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem ezt a könyvsorozatot, rengetegszer olvastam már és azt hiszem, nagyon sokszor fogom is még a jövőben. Arra lennék kíváncsi, hogy aki olvasta, annak mit tanított ez a könyv? Nekem nagyon sok mindent és kíváncsi vagyok mások véleményére is!:)

2017. júl. 31. 21:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes olvasgatni a válaszokat!:) Megpróbálom én is összefoglalni a sajátomat:


- Az egyik legfontosabb dolog, amire tanított, hogy a fájdalom és a veszteség kikerülhetetlen része az életnek és nem érdemes elfutni előle.


- A halál és az élet nem ellenségek és nem létezhetnek egymás nélkül. És a halál mindannyiunkat utol fog érni, de az út végén úgy kell üdvözölni, mint egy régi barátot.


- A jók és a rosszak nem születnek, hanem történések és döntések sorozata teszi őket azzá, akik.


- Hermione arra tanított, hogy az intelligenciát soha, soha nem szabad szégyellni.


- Fred és George arra tanított, hogy a humor még a legsötétebb időkben is képes egy kis fényt hozni.


- Draco arra tanított, hogy milyen hatalmas szerepe van a családunknak abban, hogy miben hiszünk és kivé válunk. Ahhoz, hogy igazán ismerj valakit, tudnod kell, hogy honnan jött.


- Dobby története arra tanított, hogy egyetlen apró tett vagy jócselekedet micsoda lavinát indíthat el és mekkora hatással lehet valakinek az életére.

2017. aug. 3. 09:34
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

5. válaszoló vagyok, feminizmus témában. Én teljes mértékben látom a három fiatalabb női szereplő személyiségének megformálásában a feminizmust.

1. Hermione: Ha Hermione nincs, akkor Harryék meghaltak volna már az első könyvben. Ő a legokosabb boszorkány a saját korosztályában, tudásban és tehetségben bőven mindenki felett jár, később, felnőtt korában mágiaügyi miniszter lesz.

2. Ginny: Tehetséges, jó boszorkány, nem véletlenül kerül be a Lumpsluck professzor körébe, erős akaratú, nem függ a bátyjaitól, nem kéri ki más véleményét, erős karakter, megy a saját feje után... Rettentően jól megformált karakter, nem mellesleg egy férfiaknak kitalált sportban jeleskedik, később játékosként helyezkedik el.

Lunát már kifejtettem, hogy arra tanít, hogy emelkedjünk felül az előítéleteken.

Molly a családjáért a végletekig küzdő, a legnagyobb veszélyben is családösszetartó erő, akinek hatalmas áldozatokat kellett hoznia a családja védelméért.

Tonks auror, nem kell ennél több, bár a szerelem nem épp az erős oldalát hozza ki.

Én így látom a női szereplőket, ti mit gondoltok? :)

2017. aug. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem igazából a barátság és a hűség fontosságára, valamint arra, hogy nem mindenki az, akinek látszik (gondolok itt Pitonra, Dudley-ra stb.)
2017. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A női főszereplők tekintetében teljesen egyetértek!:) Szerintem simán idevehetjük McGalagony professzort, aki, miután Piton átveszi az iskolát, ott van ellenerőként, hogy megvédje a diákokat.
2017. aug. 4. 07:35
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a #10. válaszoló vagyok, és értem, amiket mondasz Kedves #12., de én csak a hét alapkönyvből indultam ki, abból még nem tudtuk, hogy Hermione miniszter lesz.


Ettől függetlenül Hermione és Ginny (meg Luna) esetében valóban lehet tapasztalni ezeket a dolgokat, én inkább a felnőtt karakterekben hiányoltam ezeket, mert úgy éreztem, minden nő egy férfi mögött, és nem mellette áll.


- Bellatrix - Voldemort

- McGalagony - Dumbledore

- Umbridge - Caramel stb.


Ezekkel nem is lenne baj, csak hiányoltam a felnőttek között is abszolút vezető szerepet vállaló, a férfiakkal egyenrangú boszorkányt.


Bár ha úgy vesszük, most kezdtek meggyőzni, és úgy is értelmezhető, hogy a Harry Potter története jelezte, hogy a nők folyamatosan "felveszik a versenyt" a férfiakkal, és várhatóan később már ők is vezető szerepekben lesznek (Hermione, Ginny stb.), szóval ez az átalakulás folyamata volt! :D Nem hittem volna, hogy még ennyi év után is találok újat ebben a történetben, ezért is fantasztikus a Harry Potter világa! :)

2017. aug. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
arra, hogy semmi sem lehetetlen.
2017. aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"- A jók és a rosszak nem születnek, hanem történések és döntések sorozata teszi őket azzá, akik."

Ezzel teljesen egyetértek. :)


Engem egy Dumbledore-tól vett idézet tanított a legtöbbre.

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni."

Csak még sokszor kell emlékeztetnem magam erre, mert jelenleg is lélekben a Roxfortban élek, a konyhától nem messze.

2017. dec. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!