Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Logikátlanságok Asimov könyvei...

Logikátlanságok Asimov könyveiben?

Figyelt kérdés
Én már elég sokat elolvastam közülük, de nem találtam ellentmondást, hülyeségeket. Valaki?
2017. aug. 3. 19:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Rajongok a könyveiért, és lehet, hogy túl elfogult vagyok.
2017. aug. 3. 19:25
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pedig van eleg. A radioaktivitas elo szervezetekre gyakorolt hatasat pl. teljesen felreertette. A pszichohistoria mukodese is eros tulzasnak tunik, Gaia letezese, a Solariaiak plusz agylebenye meg aztan vegkepp.
2017. aug. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez egy sci-fi sorozat. Vannak benne megmagyarázhatatlan dolgok, de nem ez a lényeg. Amúgy meg a radioaktivitás hatásaiért a Kavics az égben előszavában még bocsánatot is kért, és a kor tudományos álláspontját okolta érte.


Úgy értem, van a sztoriban, cselekményben ilyen probléma?

2017. aug. 3. 20:19
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, találtam egyet. A Lucky Starr és az aszteroidák kalózai-ban Lucky űrhajöját felszerelték egy rendszerrel, ami segítségével képes a Nap koronáján keresztül repülni, ez azonban akkora hőmérsékletnövekedéssel jár, hogy belehalnak az utazók. Hát akkor mi a fenének van a hajóján egy ilyen drága rendszer?


Két lehetséges válaszom van:


A: a hajó képes volt legénység nélkül is működni, hasonlóan a Mezítelen nap-ban említett robothajókhoz


B: Lucky számított egy olyan technológia elterjedésére, ami kiküszöböli a problémát

2017. aug. 20. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!