Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen legyen a könyvnek a...

Milyen legyen a könyvnek a témája?

Figyelt kérdés

Én majd nemsokára hozzá szeretnék kezdeni egy könyvnek az írásához, csak az a gond, hogy nem tudom, hogy melyik legyen a témája. Ezeken gondolkodtam:

- Egy tanyán élő lány, aki megy továbbtanulni, de a legközelebbi gimnázium is nagyon messze van, ezért kollégiumba kell mennie. Ott a többiek szekálják, kiközösítik, de csak egy lány fog vele barátkozni, aki mindig és mindenhol ott áll mellette. Végül kiderülne, hogy valamiben nagyon tehetséges (még nem tudom, hogy miben) és híres lesz. Mindenki vele akar barátkozni a suliból, de ő lesz*rja őket. Szerintem értitek.

- Egy lány, aki nagyon jó tanuló, mindenki strébernek hívja, cetliket ragasztanak a hátára, stb. Kézilabdából kifejezetten jó. Végül egy álma válna valóra, ami nem más, mint hogy esélyes a bekerülése a Magyar Kézilabda Válogatott csapatába.

- Egy lány (megint), aki laza, jó cuccokban jár, de nem híres. Páros táncban egyszerűen szuper, így azt kérik tőlük, hogy ilyen meg olyan napokon lépjenek fel náluk. Természetesen a sráccal (akivel táncol) szerelmesek lesznek egymásba, végül össze is fognak jönni.


Szerintetek? Ha van esetleg véleményetek, nyugodtan írjátok le! Vagy ha esetleg egy új téma ötlet, azt is nyugodtan! Mindenre kíváncsi vagyok! ;)



2017. aug. 13. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézd, ez így kevés, ilyen ötletekből nem lehet könyvet írni, egyszerűen nincs bennük elég cselekmény.


De ez lenne a kisebbik baj, a másik, hogy amint látom te sem tudod, hogy melyikkel foglalkozz érdemben, nyilván azért is írsz ki róla kérdést.


Messze a legrosszabb az első, tehát a főszereplőd valamiért kiközösítik, aztán valahogy híres lesz, és utána bosszúból ugyanezt csinálja. Gyönyörű, őt valahogy humanizáld, mert ez olyan mint egy maffiatörténet, csak nincsenek benne géppisztolyok.


Kettes egy fokkal jobb, de aki csapatsportban jó az általában népszerű, ha mások nem hát a csapattársai kedvelik.


Hármas, kinél lépjen föl? Ez amúgy meg egy tucat romantikus sztori lenne, még szerinted is.


Mit javasolnék, mondjuk vond össze a három karaktert egybe? Ez kicsit szokatlan megoldásnak tűnhet, de mentené a szituációt.

Az elsőből ezt a bosszúállási vonalat ejtsed, ez nekem nagyon unszimpatikussá teszi a karaktert, maradjon meg annyi, hogy kollégista és egy közeli barátja van, az, hogy tanyasi, vagy nem szerintem teljesen mindegy. Ha valakinek már többet kell ingáznia a suli meg a lakhelye között mint napi két-három óra, azok általában kollégisták lesznek.

A kettesből maradjon annyi, hogy kézilabdázik, de ő még nem játszhat olyan szinten, hogy bekerüljön a válogatottba, oda csak olyanokat hívnak, be akik már voltak klubcsapatnál. Bár nem vagyok kézilabda szakértő, neki annyi lehetne a realitás, hogy valamelyik klubcsapat ificsapatában helyet kap. A harmadik sztoriból átmentheted a táncos vonalat meg a srácot.


Egyben az egész, kollégista lány, egy közeli baráttal, aki kézilabdázik, jól tanul és hobbiból táncol, és ezáltal megismeri ezt a fiút.

2017. aug. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1/1


Köszi a választ, valamennyiben igazad is van, a történet, amit kitaláltál, nem is olyan rossz. Sőt, tök jó!


Az elsőnél valamit félreértettél, mivel nincs benne semmi bosszú, csak nem foglalkozik velük.


Meg oké, hogy nincs benne sok cselekmény, de ezek csak nagyon, de nagyon alap történetek, ezek köré akarom építeni az egészet.


És még egyszer mondom, nagyon szuper történetet találtál ki, nekem eszembe se jutott volna!


És újra köszi a segítséget! :)

2017. aug. 14. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!