Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek ökörség lenni azt...

Szerintetek ökörség lenni azt a címet adni a könyvemnek, hogy "Légy HŰ mind halálig! "?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy copy, benne van a bibliában, mit gondolnának, uncsi, jaj ne, ugye ez most nem kötelező?! stb., de nem igen tudtam értelmesebb címet kitalálni. Az osztályfőnököm szerint tehetséges vagyok, és nagyon – nagyon – nagyon – hiper – nukleárisan örülne neki, ha részt vennék egy (konkrét) versenyen. A történetet nem árulhatom el, mert a verseny kiírás szerint tilos, de még is; nagyon hUlye cím lenne, hogy; „Légy hű mind halálig!"?

2017. aug. 14. 11:30
 1/8 A kérdező kommentje:

Tudjátok mit... inkább megírom az "Eszkimó a mocsárban - (acím) Az I. világháború idején" -t.


De azért nyugodtan válaszolhattok :D

2017. aug. 14. 11:38
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A cím alapján én rögtön valami romantikus, nyálas baromságra tippeltem. Ne haragudj, de komolyan. Szerintem tudsz te ennél jobb címet is, néha elég egy szó vagy csak egy félmondat, de idézetek közt is lehet találni ettől jobbat (és kevésbé erőltetettet).
2017. aug. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

:D Jó. Egyébként nem igazán vagyok egy romantikus tipus (lány létemre) és nem igazán akartam bele írni ilyesmit, de igazad van.


Szerintem tényleg inkább befejezem az "Eszkimó a mocsárba - Az I. világháború idején" -t. Ez milyen cím?

2017. aug. 14. 11:49
 4/8 A kérdező kommentje:
*mocsárban*
2017. aug. 14. 11:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolom, hogy ez annyira rossz cím lenne, bár nekem nem a Biblia jutott eszembe, hanem a Légy jó mindhalálig... :)
2017. aug. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, szerintem ez az eszkimós érdekesebb, hirtelen nem tudom, hogy mire asszociáljak. Sok sikert a versenyen.

15/L

2017. aug. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát versenyre főleg ne legyen ez a cím... sztem a cím is elég sokat elárulhat az íróról és a művéről, és gyanítom, hogy már egy mínusz ponttal indulnál, amiért nem elég kreatív a névadás és kvázi Móricztól loptad.


Az eszkimós jobb, amennyiben tényleg arról szól :D. Az legalább eredeti.

2017. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:) Köszi mindenkinek. Akkor marad az Eszkimós.
2017. aug. 14. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!