Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek milyen egy jó könyv?

Szerintetek milyen egy jó könyv?

Figyelt kérdés

Leginkább arra lennék kíváncsi, hogyha kezetekbe kerül egy könyv, mi alapján döntitek el, hogy tovább olvassátok, vagy leteszitek.

Teljes mértékben az író stílusa, a mondatok milyensége határozza meg, vagy az is, hogy mennyire figyelemfelkeltő az első néhány oldal történet szempontjából? Inkább a filozofikus gondolatokat, a főszereplő szépen kidolgozott bemutatását, vagy a "csapjunk a lecsóba" kezdést részesítitek előnyben?

Tudom, ez műfajtól is függ, de akkor is.

Mennyire unjátok az ilyen művészi tájleírásokat? Az érzelmekre vagy a történésekre fektettek nagyobb hangsúlyt?

Profi írók, amatőr firkászok, rendszeresebb olvasók válaszait egyaránt várom.

Jah, és még annyit, hogy nem saját könyvhöz kell, csak úgy általánosságban kíváncsi vagyok, mivel mostanában szoktam erről beszélgetni az író barátnőimmel.

Előre köszi :)

14/L



2017. aug. 14. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valójában mindenki mást ért jó könyv alatt. Számomra az, ami letehetetlen. Már az első oldalakon "üt" a sztori, és tudni akarom, hogy mi lesz a folytatásban. Nekem a történet a fontosabb, de persze ábrázolni kell a szereplőket, helyszíneket is. Több ismert író könyvét tettem le kiolvasatlanul, mert még a 100. oldalnál is a tájat írta le, vagy csak sejtette az elkövetkező izgalmakat, de közben baromi unalmas volt az egész. Szintén borzalmas, amikor a könyv feléig a szereplők csak kimennek-bejönnek, leülnek, felállnak. Erre nekem nincs időm, sem idegzetem. A múltkor olvastam egy nagyon jó könyvet, amiből tanulni lehetne az izgalmas írást. Kb. a 10. oldalnál lezuhant a szerelmes pár repülője. 400 oldalon izgultam, hogy mindketten túlélik e a szerencsétlenséget. Na, az egy jó könyv volt.
2017. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A gondos leírással nincsen baj, de fontos számomra, hogy a szereplők legyenek jól kidolgozva, meg persze az egymáshoz fűződő viszonyuk is, kicsit lássunk bele az ő fejükbe, tudjunk azonosulni az érzéseikkel...ez mind mind olyan szempont, ami egy könyvet sokkal közelebb hoz az olvasóhoz.

Ha például "csapjunk a lecsóba" alapon kezdődik egy könyv, akkor máris meg lehet fogni az olvasót, mert tudni akarja majd mi történt:D legalábbis az esetek többségében ez így szokott lenni.

Valamint, soha ne legyen minden túlontúl kiszámítható -

az még oké, ha érzem, hogy "happy end" lesz, de ne legyen olyan sima az oda vezető út. És ha slamasztika van, az is legyen rendesen kidolgozva, nem csak ilyen "áh 2 napig ha össze voltak veszve, de már minden oké" stílusban.

2017. aug. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Noblesse Oblige ***** válasza:

Én általában, ha eldöntöm, hogy elolvasok egy könyvet, akkor azt végig olvasom. Ahhoz, tényleg agyzsibbasztónak kell lennie, hogy feladjam (volt rá példa).

Szóval ott kezdődik, hogy kezembe veszem a könyvet. Esetleg el is olvasom a fülszöveget, és ha az tetszik akkor elolvasom.


Hogy aztán a történet megnyeri a tetszésem vagy sem, az megint más kérdés.


Sosem szoktam 1 oldal alapján ítélni. Ha elkezdtem, be is fejezem.

2017. aug. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

# hát igen, meg tudom érteni, hogy valakinek nincs idegzete az effajta művészethez. Olvasói szemszögből kifejezetten riasztó tud lenni, amikor az író nagyon beleéli magát a tájba :D Én viszont annnnnnyira imádom az ilyen szövegeket, amik gyönyörű szavakkal bemutatják a helyszínt! A megszemélyesítések a kedvenceim. Múltkor olvastam egy novellát, ami gyakorlatilag a szélről szólt, hogy milyen tájakon halad keresztül, miket "lát"... ÍLehet elsőre betegesnek tűnik, de nekem ez nagyon bejön.

Ebből is látszik, hogy igaz, amit írsz: mindenkinek más jön be.


És kedves #3 ott a pont, sosem szabadna első oldal alapján ítélni. Az is igaz, hogy ott van a fülszöveg is, ha az be jön, akkor nagy eséllyel a történet is. Mondjuk ez inkább csak a kiadott könyvekre igaz, mert ha valaki kezdő írói körökben mozog (wattpad, stb.) akkor már az első MONDAT is mérvadó lehet. Szívesen küldenék neked linkeket wattpados "regényekről", és akkor értenéd miről beszélek :D De nem hiszem, hogy érdekel.


Köszönöm mindenkinek a kimerítő válaszokat! imádok ilyenekről pofázni, csak a környezetem már eléggé ráunt a témára, úgyhogy maradt a gyakori :D

2017. aug. 24. 11:02
 5/5 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesírásért, író lévén süllyedhetek a sárga földig, csak nagyon gyorsan válaszolni akartam XD
2017. aug. 24. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!