Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért nem tudok könyvet írni?

Miért nem tudok könyvet írni?

Figyelt kérdés
Szeretek olvasni, rövid történeteket írni és hosszabbakat kitalálni, de amikor szeretném papírra vetni azokat egyszerűen nem megy, mert tudom, hogy egy könyvnek milyennek kell lennie, és nekem ehhez nincs sajnos türelmem. Olyan ötleteim vannak, amiket gyanítom, hogy tetszene az embereknek, de nem tudom úgy leírni őket, hogy élvezhető olvasmány kerekedjen belőle, pedig nagyon szeretném. Mihez kezdjek?

2017. aug. 23. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha nincs türelmed, nem fogsz tudni jól írni. Az önfegyelmedre is szükséged lesz, nem csak jó ötletekre.


Ha a végső, nyomdába kerülő verziót akarod rögtön első leülés után megírni, az lebénít. Elhiszem. Írhatsz persze rövidebb dolgokat is elsőre, novellát például.


Javaslom:

-készíts vázlatot a történetről és a szereplőkről. Részleteset,

-írd le, bármilyen gyatrának is tartod,

-másnap másik papírra írd le,

-aludd ki magad, és kezdd el átformálni lassan a sztorit és a szöveget. Mondatról mondatra, bekezdésről bekezdésre. Fejezetről fejezetre.


Ahogy haladsz előre, rá fogsz jönni a történet belső törvényszerűségeire. Arra, h gyakran a "könyv megszüli magát". Neked csak le kell írnod.


Jó alkotást.

2017. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nos Kérdező, írni nem olyan könnyű, mint ahogy sokan gondolják. Rengeteg türelem kell hozzá, annál is több fantázia, hibátlan helyesírás, jó fogalmazókészség, nagy lexikális tudás és szóhasználatból, szinonimákból, költői képekből is a topon kell lenned. Plusz nem árt megnézni, egy regény szerkezete, az írásjelek használata, tördelése, felosztása hogy van megszerkesztve. Ha mindezeket tökéletesen elsajátítod, lehetségessé válik egy könyv írása.
2017. aug. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, az általad megírt pontokkal már két hónapja végeztem, ismerem az összes karakterem, a döntéseiket, a mellék karaktereket, a fő szálat és az ahhoz kapcsolódó megannyi mellékszálat, mindet leírtam jegyzetként. A probléma abban rejlik, hogy amikor kedvem támad írni, akkor néhányezer szót követően azon kapom magam, hogy nem élvezem. Minden könyv kritériuma a részletesség a környezet, a történet és a karakterek részéről is és nagyon hamar belefáradok ebbe a részletességbe, amitől hosszú időre el is megy az írástól a kedvem, pedig minden vágyam, hogy ez ha nem is a boltokban, de legalább készen, saját magamnak meglegyen.
2017. aug. 23. 19:39
 4/6 RoseTyler ***** válasza:
100%

Én mindig úgy voltam vele, hogy ami nem megy (bármilyen oknál fogva), azt egy pár próbálkozás után nem feltétlenül kell erőltetni. Ezzel nem azt mondom, hogy ne írj, hanem azt, hogy ne akarj regényt írni, ha annak a terjedelme neked már kényelmetlen. Ha megalkottál egy világot, azon is írhatsz nyugodtan rövid novellákat. Annyit, amennyihez csak kedved van. Idővel meg lehet, hogy úgy belejössz majd, hogy végül mégis regény lesz belőle. Ha meg nem ebből, akkor majd a következő ötletedből, vagy az azután következőből.

Tudod, a célhoz mindig apró lépéseken át vezet az út. Az már rajtad múlik, hogy ezek a lépések abból állnak-e, amit pl. most ajánlottam, vagy mondjuk abból, hogy minden nap meghatározott ideig meghatározott részeket írsz a történetből, akár van kedved hozzá, akár nincs. De sok más utat is választhatsz, a kulcs úgyis mindegyiken a kitartás.

2017. aug. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok javasolni, hogy a részletes vázlatot kezdd el még részletesebben kidolgozni. Minden alkalommal adj hozzá több részletet, így egyre terjedelmesebb lesz.

A hangulatodhoz legközelebb álló részt írd mindig, nem muszáj az elejétől kezdve. Így sokkal több kedved lesz az íráshoz. :) Esetleg hallgass közben olyan zenét, ami fellelkesít, motivál.

2017. aug. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavakat és megfogadom a tanácsodat. A már meglévő világomban, a meglévő karaktereim történeti nem mellék szálai lesznek a regénynek, hanem novellát írok belőlük és ha már mind kész van, a későbbiekben összekapcsolom őket egy regénnyé. Jelenleg nehezen megy az egy karakternél több történetközpontúság, úgyhogy valószínűleg ez lesz a megoldás. Most neki is állok. :)
2017. aug. 23. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!