Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan képzelnétek el az...

Hogyan képzelnétek el az életeteket a Harry Potter univerzumban?

Figyelt kérdés

Én így képzelem el:

Az anyukám aranyvérű lenne, az apukám félvér. Londonban laknánk, egy panelházban. Lenne egy házimanónk is. Tizenegy évesen megjön a levél, hogy felvettek, meg a tanszerlistát is mellékelnék. Elmennénk az Abszol útra, ahová gyakran járunk amúgy is. Megvásárolnánk a tanszereket, plusz kapnék egy gyöngybaglyot, akit Wesleynek hívnék (NEM WEASLEY-NEK!). A suliban a Hollóhátba kerülnék, nem kviddicseznék. Kedvenc tantárgyam a bűbájtan, az SVK és a bájitaltan lenne. Megismerkednék ott egy lánnyal, a Roxfort után összeköltöznénk. Én vagy a Mágiaügyi Minisztériumban dolgoznék, a Varázsbaj-elhárító Osztagnál vagy a Varázsbűn-üldözési kommandónál. Kb. ennyi.

És ti?


2017. szept. 17. 13:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
hát elég nagy hobbikertész vagyok szóval a gyógynövénytant biztos élvezném, de a Roxfort után nem hiszem hogy azt tanítanám
2017. okt. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

8-as: Ha Budapesten éltek, mi alapján pont a Roxfort? Más varázslóiskolák is vannak a "környéken". Nem bántó kérdés, pusztán elméleti.


Érdekes kérdés, még sosem gondolkoztam el ezen, mivel már 20 leszek, és elég nyilvánvaló, hogy nem tudták volna titokban tartani előttem varázslétemet pár hétnél tovább még a legelvetemültebb muglik se :)


Én mugli születésűnek képzelném el magam. A szüleimmel egykeként élnék egy kisvárosban valahol Angliában. A 11. születésnapom és a levél eljöttével a családom inkább megnyugvás öntené el, mintsem aggodalom, hisz így magyarázatot kapnak azokta a furcsa dolgokra, amiket pici korom óta produkáltam. Az iskolában a Hugrabugba kerülnék és a kedvenc tantárgyam vagy a gyógynövénytan vagy az átváltoztatástan lenne, majd mindenképp felvenném a mágikus lények gondozását is. Kivételesen élvezném Binns professzor óráit, főleg amikor a Roxfort ostromáról van szó. Pontatlanságom miatt nem lennék osztályelső, de önálló és magabiztos kis boszorkány lennék. Én sem kviddicseznék, mivel rettenetesen félnék a sérülésektől, de a seprűn repülést nagyon élvezném. Lenne egy aranyos kis fekete macskám is :) Későbbi években prefektusnak választanának, de iskolaelsőnek már nem. Az ötödik évem során megismerkednék egy mardekáros fiúval, aki azéven került hozzánk a Durmstrangból, s később összeházasodnánk. Miután végeztem a Roxfortban, valószínűleg nyitnék egy kis pékséget valahol Londonban, és apró, észrevehetetlen kis varázslatokkal tenném szebbé a muglik napjait. :)

2017. okt. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
én tuti nagy kviddicses lennék, játszanék az iskolai csapatban, lehet utána sportoló lennék, ha az nem jönne be akkor meg repülésoktató a Roxfortban vagy esetleg kviddics bíró
2017. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mugli származású lennék, és a Hollóhátba osztana a Süveg:) Másodévben bekerülnék a kviddics csapatba hajtónak. Harmadiktól a számmisztikát és az LLG-t választanám, a kedvenc tárgyam az átváltoztatástan lenne. Megtanulnám az animágiát, és valami olyan munkát végeznék, amihez használhatom ezt a képességemet. És természetesen a barátaimmal összefogva legyőznénk az aktuális sötét varázslót!
2017. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Hmm... Valószínűleg mugli születésű lennék és egy angliai kisvárosban laknék. Kissé Lily-Piton szerű lenne a sztori, összebarátkoznék egy, a környékünkön lakó lánnyal, aki magyarázatot tudna adni a furcsa dolgokra amik velem történnek. Igen, ő boszorkány, és elmondja, hogy varázsló vagyok, és levelet fogok kapni... Ő már egy éve Roxfortba jár, elkezd mesélni róla, én pedig örülök, hogy legalább lesz valaki akit ismerek és meg tudja mutatni nekem a dolgokat. Viszont el kell, hogy szomorítson, valószínűleg nem leszünk egy házban, ő ugyanis Mardekáros... (csak, hogy kissé megtörjük a sztereotípiát, hogy minden mardekáros gonosz meg rasszista) El is jön az idő, megyünk Roxfortba. Vennék pálcát Olivandernél, majd baglyot, meg a tankönyveket... A Teszlek süveg a Hugrabugba osztana, ahol egyből össze is barátkoznék az emberekkel. Kedvenc tárgyam bűbájtan, svk, repülés lenne, talán kviddicseznék is, hajtóként. A mardekáros lánnyal továbbra is jól kijönnénk, én persze beleszeretnék, viszont a körülmények megmérgeznék a barátságunkat. Bár a baráti köréből jóban lennék néhányukkal, de mégiscsak a legtöbb mardekáros nem nézné jó szemmel, hogy ő egy sárvérű hugrabugossal haverkodik, talán gúnyolnák is érte. Az, hogy a továbbiakban barátok maradnánk e, vagy több is alakulna, nem tudom. Viszonylag jó tanuló lennék, de nem iskolaelső. Szabadidőmben a barátaimmal lógnék, amikor alkalom van rá lejárnánk Roxmortsba. Ötödik vagy hatodik évemben prefektus lennék, amikor meg végeztem Roxfortban, auror lennék, vagy a minisztériumban dolgoznék.
2017. okt. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
60%
Félvér lennék, tuti, hogy Mardekáros. A bájitaltan lenne a kedvencem, mert főzni imádok, de amúgy az összes tanárnak ki lenne velem a f**a, mert annak ellenére, hogy ambiciózus és rafinált vagyok menthetetlenül balek, akinek potyog ki minden a kezéből :D
2018. jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nagyon jó történetek!
2018. jan. 11. 17:56
 18/19 anonim ***** válasza:
Több mint 1 éves a kérdés..de olyan jó,h válaszolok.:) Kietlen kis helyen èlnék-mint Ron családja- talán még szomszèdok is lennénk. Apukám aranyvérű lenne- egyedül nevelne. Hollóhátas lennék- a kedvenc tárgyaim az átváltoztatástan és a bájitaltan lenne. Jól tanulnék- csendesebb diák- de sok baráttal a Hollóhátból és a Hugrabugból. Szeretnék a szellemekkel és a festményekkel beszélgetni. Kviddicset nem játszanék-esetleg valami lightosabb varázs-sportot űznék. Felnőttént híres bájital- főző vagy pálcakészítő lennék. A férjem egy auror. 2 gyerekem lenne- egy fiú és egy lány akik szintén rendelkeznének mágikus képeségekkel.
2018. okt. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ja és egy denevérem lenne a suliban😀
2018. okt. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!