Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány éves kortól ajánlott...

Hány éves kortól ajánlott Stephen King Az című könyvének elolvasása?

Figyelt kérdés
Megszereztem a könyvet, mivel most jött új kiadás és az is nemsokára elfogy, de nem tudom, hogy várjak-e vele még 1-2 évet? Aki elolvasta, hány éves korában olvasta el? Nem volt-e nektek túl ijesztő/durva? Előre is köszi a válaszokat! 14/F

2017. okt. 28. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Felnőtt nő vagyok, nyelvgyakorlásként olvastam angolul pár éve.

Az alapsztori nagyon jó, a jellemzések brilliánsak, ezek kellemes emlékek.

Van azonban egy bizarr szexuális jelenet, azt nem tudtam hova tenni.

Sajnos/szerencsére nagyon élénk képi fantáziám van.

Kicsit attól tenném függővé, hogy mennyire vagy edzett ilyen téren. A saját gyermekeim elől 16 éves korukig eldugtam ezt is és a Tetovált lány összes részeit is.

2017. okt. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elég félelmetes. De talán 14 évesen már belefér. Gázosabb könyveket olvastam már ebben a korban, mégsem lett belőlem tömeggyilkos.
2017. okt. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Embertől függ, én például 13 éves koromban kezdtem S.Kinget olvasni, igaz az Azt pár évvel később. Én nagyon szeretem az írót, nagyon érdekes és izgalmas az összes könyve, szerintem érdemes lenne elolvasni. Ha olvastál már től
2017. okt. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
e, be fog jönni, de ezzel a konyvvel nem a felelmetesseg a baj( az olyan embereknel akik nem ismerik az irot), ganem hogy unalmas a konyv. Nekem pl. 2 osztalytarsnom is megvette a film miatt a konyvet ami asszem 6000 forint korul van, es az elso par oldal utan letettek, mondvan hogy unják. De probalkozz meg vele, nyugodtan!!
2017. okt. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ment a zöld kéz!

Ez alapján szerintem várok még vele 1-2 évet, mert nem vagyok igazán edzett ilyen téren.

2017. okt. 29. 16:46
 6/7 anonim ***** válasza:

# 4

Kérdés, hogy az első pár oldal után mennyire lehet megállapítani egy könyv unalmasságát. :D Nyilván az még csak a bevezetés, és a sztori csak később indul be (ez minden más könyvnél is így van). Ha az ismerőseid már ennyi pénzt kiadtak a könyvért (gondolom nem ez az első könyvük), ezt azért tudhatnák.


De hogy a kérdésre is válaszoljak. Én felnőtt fejjel kezdtem olvasni a szerző könyveit, de nem bántam meg. AZ AZt konkrétan nem olvastam, de ha hozza a többi szintjét, akkor eléggé "megviselő, nyomasztó" az olvasása. Végül is a kor nem számít, de azért bizonyos fokú érettség szükséges a megértéshez. No meg nem árt némi lelki stabilitás hozzá. :D

2017. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elolvashatod, én is ugyanennyi vagyok és egyáltalán nem volt se unalmas, és én például a Tortúrán többet paráztam.
2017. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!