Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnád vagy írnál kritikát...

Andy12 kérdése:

Elolvasnád vagy írnál kritikát a könyvemről?

Figyelt kérdés
Wattpadan jelen vagyok (Andiibookworm néven) Van 2 könyvem az egyik hosszabb terjedelmű még befejezetlen, a másik szintúgy készítés alatt van. Romantikus és szexualitás témáját dolgozza fel. Aki szeret olvasni az elolvashatná, örülnék neki, aki pedig kritikát írna az is nagy segítség lenne. Első könyveim, szóval finoman a kritikával, köszönöm ❤

2017. okt. 28. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az "Átkok Átka" első fejezetének feléig jutottam. Két nagyon nagy problémám van az írásoddal. (Ha érzékeny vagy, és a negatív kritikámon meg fogsz sértődni, most hagyd abba az olvasást. Én figyelmztettelek.)

Egy, és ez a kevésbé személyfüggő: nincs tördelés. Nem véletlenül találták fel a bekezdéseket, követhetőbbé teszik az olvasást, és a szemet is kevésbé fárasztja egy jól tördelsz szöveg, mint egy teljesen egybefolyó. (Egyébként nekem ez a problémám a Wattpaddal, hogy nincs, aki felhívná az írók fogyelmét az ilyen hibákra.) A párbeszédek pedig kifejezetten értelmezhetetlenek, ha nem tördelsz. Szóval tessék csak nyomogatni azt az entert szorgalmasan! :D

Kettő, és ez most nagyon szubjektívnek tűnhet, de mindjárt kifejtem, miért nem teljesen az, szóval untat. Miért is nem szimplán a személyes véleményem ez? Mert az egész a stílusodban gyökerezik. Azt állítod, hogy a főszereplő nagydumás és mindenki csak őt akarja. Ez így unalmas. Mutasd meg, hogy így van. Ne csak azután kapcsolódjunk a sztoriba, hogy beszólt a tanárnak, lássuk is, hogyan osztja ki. (Egyébként mikor játszódik ez a történet, hogy szamárpad van, és nem cseszik ki egyenesen az óráról vagy zavarják az igazgatóhoz? A nevek alapján, ha jól értelmezem, ez az USÁ-ban játszódik, ott szokás az ú.n. detention, a délután bennmaradós büntetés is. De szamárpadról utoljára a Váratlan utazásban hallottam... Mindegy.) Bejön a csajoknak? Akkor mutasd meg, hogyan rajongják körül. Ismered a mondást, hogy ne mondd, hanem mutasd? Írj eszerint, mert így unalmas.

Bizonyára a történetben is találnék kivetnivalót (vagy nem, ki tudja, vannak még csodák), de amíg ezen a ket dolgon nem változtatsz (fóleg az elsőn), nem akarom, és nem is fogom tovább olvasni.

Remélem, nem sértettelek meg, sokan mondják, hogy néha kicsit nyers vagyok. A fentieket mind a legnagyobb jóindulattal és abban a reményben írtam, hogy segíthetek vele. Gyakorolj nagyon sokat, és olvass nagyon sokat (ne csak tini könyveket, azok nem mindig a legjobb példák), és meglátod, fejlődni fogsz. Addig is szép estét és sok kitartást! :)

2017. okt. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:
4%

@1: Uhh, egyes, igencsak jót tenne a hozzászólásodnak, ha tördelnéd. Így, tördelés nélkül olvasáshigiéniai pöcegödör, kifolyik a szemem tőle. Szóval, ha lehet, kérlek figyelj a jövőben erre!


(:D)

2017. okt. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kritikát figyelni fogok erre és javitom a hibáim. Az a baj a sok enter nyomogatással hogy ha túl sűrűn nyomogatom akkor darabokban osztja el a szöveget. Amikor elsőnek publikáltam akkor ment az enter rendesen de számomra igénytelennek tűnt hogy darabokban adja le. A könyvekhez annyit fűznék hozzá, hogy nincs olyan, hogy én könyv nélkül bárhová is elinduljak. Mégegyszer köszönöm, neki látok újra
2017. okt. 28. 23:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#2: ha ez nekem szólt, nem tudom, miről beszélsz, én bekezdésekre oszottam a hozzászólásomat...
2017. okt. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mojjo ***** válasza:
0%
@4: Sorköz. Kell bele sorköz. De amúgy csak vicceltem, visszautalva a te hozzászólásodra. Félig. Mert azért tényleg kellene pár sorköz. :)
2017. okt. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!